MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wałbrzych: Młodzieżowa Rada Miasta ma pomysł na nazwę ronda, które... jeszcze nie powstało

Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
Użyczone przez UM Wałbrzych - fot. Dariusz Gdesz
Od grudnia 2022 roku, po przerwie w Wałbrzychu działa Młodzieżowa Rada Miasta. Teraz młodzi radni mają szansę zaistnieć w świadomości szerszej grupy mieszkańców Wałbrzycha. Wszystko za sprawą pomysłu nazwania ronda... które jeszcze nie powstało.

Rondo na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Moniuszki już jest... na papierze

21 marca 2024 przedstawiciele Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu poinformowali z przedstawicielami Zarządu firmy wykonawczej Berger Bau Polska o podpisaniu umowy na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania ulic Sikorskiego i Moniuszki wraz z gruntownym remontem 646,60 m ul. Moniuszki w Wałbrzychu.
Pisaliśmy o tym:

Dzień wcześniej, bo 20 marca, ZDKiUM odpowiedział na pismo Rafała Powroźnika, radnego Młodzieżowej Rady Miasta, iż propozycję MRM dotyczącą nadania nazwy nowemu rondu wałbrzyskiemu.

- Podejmiemy działania zmierzające do przedstawienia tej propozycji Radzie Miejskiej Wałbrzycha - czytamy w odpowiedzi.

Dodatkowo, urzędnicy studzą trochę zapędy młodych radnych zaznaczając i powołując się na wyrok NSA, że wzmiankowane kroki podjęte będą po zakończeniu inwestycji ponieważ:

- Nie można nadać nazwy ulicy, rondu, itp. przed jego powstaniem.

Wałbrzych: Młodzieżowa Rada Miasta ma pomysł na nazwę ronda, które... jeszcze nie powstało
Użyczone przez UM Wałbrzych

Nadajmy nazwę nowemu rondu w Wałbrzychu

Młodzi radni nie zrazili się koniecznością odczekania na zakończenie inwestycji - która ma potrwać około 18 miesięcy. O swojej inicjatywie informują w mediach społecznościowych.

- W związku z Rokiem Młodzieży w Wałbrzychu, wystąpiliśmy do Pana Prezydenta Romana Szełemeja z wnioskiem o nazwanie budowanego ronda u zbiegu ulic Moniuszki i Sikorskiego Rondem Młodzieży. Pomysł ten został przedstawiony przez Radnego Bartłomieja Bednarskiego, zaś sprawami urzędowymi dotyczącymi tej inicjatywy zajmuje się Radny Rafał Powroźnik. Wniosek został pozytywie zaopiniowany przez Prezydenta Romana Szełemeja. Po wybudowaniu ronda zostanie złożony projekt uchwały w sprawie nazwania nowego ronda Rondem Młodzieży. Młodzież będzie wreszcie miała część miasta na ich cześć! - czytamy na oficjalnym profilu Młodzieżowej Rady Miasta.

Młodzieżowa Rada Miasta licząca 10 radnych z wałbrzyskich szkół średnich to ciało o charakterze opiniującym, a jedną z jej prerogatyw jest zgodnie ze statutem, "kierowanie do uprawnionych podmiotów wniosków o podjęcie inicjatywy uchwałodawczej". Z tego właśnie uprawnienia MRM skorzystała.

Przypominamy jak przed przebudową wygląda bezimienne skrzyżowanie, które zmienia się w rondo

Wałbrzych: Młodzieżowa Rada Miasta ma pomysł na nazwę ronda,...

Nie możecie się doczekać kolejnego festiwalu w Książu?

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto