Wielki sukces zapaśnika Zagłębia Wałbrzych w zawodach Pucharu Polski

Paweł Gołębiowski
ZLKS Zagłębie Wałbrzych
Wielki sukces odniósł Oskar Wawrzyszyn, zapaśnik ZLKS Zagłębie Wałbrzych. Wałbrzyszanin był najlepszy w kategorii do 60 kg w zawodach I Pucharu Polski Warszawa 2021. W stolicy wystartowało 234 zawodników z 48 klubów za całego kraju. Wawrzyszyn zdobył Puchar Polski po tym jak wygrał pięć walk i zgromadził 48 punktów, a stracił zaledwie dwa. Z innych zawodników Zagłębia, w stolicy Mikołaj Dereń w kategorii 80 kg zajął 20 miejsce, natomiast debiutant Igor Świerk w kat. 60 kg uplasował się na 23miejscu. ZLKS Zagłębie drużynowo uplasowało się na 15 pozycji na 48 klubów.