Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy w Boguszowie-Gorcach, (21.01-27.01.2024)

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Boguszowa-Gorców, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.01 a 27.01.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zbliża się 75-lecie III Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu. Będzie zjazd absolwentów na luzie lub z balem? Jak było 5 lat temu - zdjęcia”?

Przegląd tygodnia: Boguszów-Gorce, 28.01.2024. 21.01 - 27.01.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zbliża się 75-lecie III Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu. Będzie zjazd absolwentów na luzie lub z balem? Jak było 5 lat temu - zdjęcia

W 2024 roku III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu obchodzi 75-lecie swojego istnienia. Szkoła i jej absolwenci szukają najlepszej formuły dla obchodów rocznicowych. Powstało pytanie - "na luzie" jak 5 lat temu, czy "z balem" jak podczas 50. i 60-lecia. Zachęcamy do komentarzy i przypominamy zdjęcia ze zjazdu z okazji 70-lecia.

📢 Wałbrzych straci niebezpieczne skrzyżowanie ulic Sikorskiego i Moniuszki, a zyska nowe rondo turbinowe - ruszył przetarg

26 stycznia 2024 Urząd Miejski w Wałbrzychu ogłosił informację o rozpoczęciu postępowania przetargowego. Już wkrótce ruszy inwestycja "Przebudowa ul. Moniuszki w Wałbrzychu na odcinku od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ul. Sikorskiego". Miasto w jej ramach zyska też nowe, pierwsze rondo turbinowe. Oto szczegóły.

📢 Niepowtarzalny pałac Czettritzów w Wałbrzychu i jego park w zimie - spokojny zakątek w sercu miasta - zdjęcia

Renesansowy pałac Czettritzów w Wałbrzychu razem ze swoim parkiem i dawnymi zabudowaniami dworskimi stanowi niepowtarzalną ozdobę Śródmieścia. To prawdziwa XVII-wieczna perła architektoniczna. Prezentujemy zimowe zdjęcia tej nietuzinkowej rezydencji będącej obecnie częścią kampusu wyższej uczelni.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 28.01.2024: 21.01-27.01.2024 Boguszów-Gorce: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Boguszowie-Gorcach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zmiana na stanowisku Komendanta Miejskiego PSP w Wałbrzychu. Pożegnanie emerytowanych strażaków - zdjęcia

W piątek, 26 stycznia 2024 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Wałbrzychu uroczyście pożegnano odchodzącego na emeryturę Komendanta Miejskiego PSP st. bryg. Krzysztofa Szyszkę oraz pięciu innych wałbrzyskich strażaków. Jednocześnie powierzono pełnienie obowiązków na stanowisku Komendanta Miejskiego PSP w Wałbrzychu st. bryg. Pawłowi Kalińskiemu, dotychczasowemu zastępcy.

📢 Weekend 26 - 28 stycznia. Zobaczcie co będzie się działo w Wałbrzychu i okolicy!

Przed nami weekend 26 – 28 stycznia, ostatni weekend miesiąca. Jeśli nie macie jeszcze planów jak spędzić te trzy dni, to być może zainteresują Was propozycje przygotowywanych na ten czas wydarzeń. Z pewnością dominować będą imprezy związane z 32. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przypadającym na niedzielę, 28 stycznia. Ale wybrać się można też np. na jakiś koncert, spektakl czy mecz koszykarzy.

📢 Powalone drzewa, uszkodzone linie energetyczne i dach plebanii. Do kiedy potrwa wichura w regionie wałbrzyskim?

Tylko w Wałbrzychu i powiecie strażacy wyjeżdżali 24 stycznia 2024 - 18 razy, by ściągać z dróg i zagrożonych budynków drzewa oraz konary. Przez popołudnie i noc wielu mieszkańców Wałbrzycha i regionu nie miało energii elektrycznej, nadal są utrudnienia na kolei. Sprawdziliśmy do kiedy porywisty wiatr będzie stanowić zagrożenie dla mieszkańców.

📢 Wałbrzyszanin być może pędził do domu – na kilka miesięcy pożegnał się prawem jazdy!

O ponad 50 kilometrów przekroczył dozwoloną prędkość wałbrzyszanin zatrzymany przez policjantów w środę, 24 stycznia, wieczorem, na wjeździe do miasta od strony ulicy Wrocławskiej.

📢 Zobaczcie, jak wyglądają lofty na sprzedaż w Wałbrzychu. Dwa bardzo oryginalne mieszkania w zabytkowych kamienicach. Ładne?

Co jakiś czas prezentujemy ciekawostki z rynku nieruchomości w Wałbrzychu. Dzisiaj są to dwa innowacyjne, przestronne i unikalne mieszkania. To eleganckie lofty na sprzedaż w Wałbrzychu. Znajdują się w zabytkowych kamienicach, gdzie nowoczesne rozwiązania łączą się z tym, co stare i zabytkowe. Właściciele zdecydowali się np. na zostawienie XVIII wiecznych drewnianych podłóg czy elementów konstrukcyjnych. Zobaczcie zdjęcia, chcielibyście tu zamieszkać?

📢 Książański Park Krajobrazowy zachwyca także zimą! Warto wybrać się tam na spacer! Zdjęcia!

Zobaczcie jak obecnie, czyli zimą, prezentuje się Książański Park Krajobrazowy (a właściwie jego część w najbliższej okolicy Zamku Książ w Wałbrzychu). Warto tam zajrzeć, bo jest po prostu uroczo! Śnieg, lekki mróz, a bywa, że tak jak w sobotę, 20 stycznia, jeszcze wspaniałe słońce!

📢 Czarna wdowa i inne pająki w Galerii Victoria. To nie dla tych z arachnofobią... Zobaczcie!

Tylko do niedzieli można zobaczyć pająki z całego świata na wystawie w Wałbrzychu. W Galerii Victoria gości objazdowa wystawa najróżniejszych, w tym najbardziej jadowitych pająków świata. Można zobaczyć m.in. legendarną Czarną wdowę! A o pełnych godzinach potrzymać pająka na ręce.

📢 Jeden handlował, drugi posiadał, a trzeci chował narkotyki z karmą dla królika

Ostatnie dni to prawdziwy wysyp zatrzymanych osób za przestępstwa narkotykowe. Wpadł dealer i kilku posiadających takie środki. Jeden w zakazany proceder wciągnął swojego pupila. Oto przypadki z ostatnich dni.

📢 Magiczne drewno ze Świętego Drzewa oczyszcza i uspokaja. Ekspertka mówi, jak działa Palo Santo i czy można je zastąpić innym kadzidłem

Palo Santo to wyjątkowe drzewo pochodzące z Ameryki Południowej. Palone wydziela słodki, aromatyczny dym, któremu przypisywane są różne właściwości. Pali się je, aby oczyścić przestrzeń i umysł ze złej energii. Pomaga ukoić nerwy i sprzyja medytacji. O tym, skąd wzięła się moda na palenie Świętego Drewna i czym można je zastąpić, opowiada nam „słowiańska wiedźma”, ekspertka od naturoterapii – Julia Wizowska.

📢 Emerytowany proboszcz i dwaj organiści oraz inne ekipy w X Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Witoszowie Dolnym. Tak pięknie śpiewają Małemu

To był dziesiąty, jubileuszowy Przegląd Kolęd i Pastorałek w Witoszowie Dolnym. Wzięły w nim udział zespoły kolędnicze z Dolnego Śląska. Zaśpiewały cudnie Małemu. Co ciekawe na przeglądzie zaprezentowano dolnośląską Kolędę Wojcieszowską, którą zaśpiewał były ksiądz proboszcz i dwaj organiści. Były zespoły z powiatów złotoryjskiego, wrocławskiego i świdnickiego.

📢 Pożar w Galerii Victoria w Wałbrzychu. Duże zadymienie - ewakuacja tysiąca osób! Zdjęcia

Dziś, 20 stycznia 2024, po godz. 17 w pełnej odwiedzających galerii handlowej w Wałbrzychu wybuchł pożar. Na miejsce wysłane zostały zastępy strażackie z wałbrzyskich jednostek. Razem z policją i ochroną ewakuowano około tysiąca osób.

📢 W Boguszowie-Gorcach już nie tylko Sudecka Setka. Na Dzikowcu będzie wielki bieg z przeszkodami dla dzieci!

W Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach (w Masywie Dzikowca i Lesistej Wielkiej), ferie zimowe w pełni. Młodzi ludzie śmigają na nartach z tamtejszego stoku, inni dopiero uczą się sztuki zjeżdżania między innymi na tzw. deskach. W Boguszowie-Gorcach planują już jednak kolejne atrakcje.

📢 Poważne wypadki koło Wałbrzycha. Jeden kierowca zasnął za kierownicą, drugi jechał za szybko. Obaj rozbili auta na drzewie

Jest kolejny apel do kierowców po dwóch poważnych zdarzeniach drogowych w powiecie wałbrzyskim. W ostatni weekend na drogach powiatu wałbrzyskiego doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych. To cud, że obaj kierowcy wyszli cało z tych zdarzeń. Policja apeluje o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów Kodeksu drogowego.

📢 Sprawcy pożaru w galerii handlowej w Wałbrzychu zatrzymani! To dwaj 14-latkowie!

Policjanci z Wałbrzycha błyskawicznie zatrzymali sprawców niewielkiego (na szczęście) pożaru w galerii handlowej w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin.
Do zdarzenia doszło w sobotę, 20 stycznia, tuż po godz. 17.

📢 Napisał na elewacji Kościoła Pokoju w Świdnicy będącego na liście UNESCO nazistowskie symbole i wulgaryzmy. Jest już w rękach policji

W rękach świdnickiej policji jest sprawca, który umieścił wulgarne i nazistowskie napisy na elewacji ogrodzenia Kościoła Pokoju w Świdnicy. To zabytek światowej klasy, umieszczony na liście UNESCO. Mężczyzna odpowie za to przed sądem, grozi mu do 10 lat więzienia.

📢 Pożar w hotelu Sandra Spa w Karpaczu. Zagrożenia nie ma. 400 ewakuowanych osób czeka, czy będzie mogło wrócić do pokoi

Dzisiaj (22 stycznia) nad ranem w hotelu Sandra Spa w Karpaczu wybuchł pożar. Strażacy zjawili się natychmiast. Ewakuowano gości oraz personel hotelu. Trwa dogaszenie źródła ognia i oddymianie obiektu.

📢 Park w wałbrzyskiej dzielnicy Rusinowa w zimowej szacie! Zobaczcie!

Nie wiecie gdzie w Wałbrzychu wybrać się na krótki spacer? Polecamy Park Miejski w dzielnicy Rusinowa. Pogodę mamy zimową, ale jest tam pięknie. Biały puch otula drzewa, ławeczki, kamienne rzeźby...

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto