MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Strażacy z JGR-1 w Wałbrzychu głośno przywitali Nowy Rok 2023. To już tradycja! - zdjęcia

Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
To już tradycja - tak wałbrzyscy strażacy przywitali 2021 rok! Tu jeszcze ze starym Mercedesem GBA, przed zasileniem jednostki nową Scanią.
To już tradycja - tak wałbrzyscy strażacy przywitali 2021 rok! Tu jeszcze ze starym Mercedesem GBA, przed zasileniem jednostki nową Scanią. Elżbieta Węgrzyn
Pierwszy wyjazd w 2023 roku strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 z ul. Przemysłowej w Wałbrzychu, jednej z największych na Dolnym Śląsku, był bardzo głośny i... krótki. To już od lat noworoczny zwyczaj wałbrzyskich ratowników. Przypominamy na czym polega. Zobaczcie zdjęcia!

Spis treści

Jak strażacy z JRG-1 z ul. Przemysłowej w Wałbrzychu witali 2023 rok?

1 stycznia 2023 roku niemal dokładnie o północy, cztery wozy strażackie z JRG-1 przy ul. Przemysłowej w Wałbrzychu wyjechały pospiesznie z garaży. Gdy oczekujący na przekroczenie sekundnika zegara magicznej chwili godz. 00.00 kończyli ostatnie odliczanie, wówczas stojące w równym rządku wozy uruchomiły syreny i sygnalizację świetlną.

Strażacy z JGR-1 w Wałbrzychu głośno przywitali Nowy Rok 2023 - zdjęcia
Tak wałbrzyscy strażacy przywitali 2023 rok!Elżbieta Węgrzyn

Gdy wokół zaczynały wybuchać i rozświetlać niebo obwieszczające nadejście Nowego Roku fajerwerki, strażacy składali sobie życzenia pomyślności i wprowadzili wozy ponownie do garażu. Taki pierwszy "wyjazd" strażacki odbywa się każdego roku, to tradycja wałbrzyskich ratowników - sposób na przywitanie Nowego Roku.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 w Wałbrzychu - najbardziej zapracowana zaraz po Wrocławiu

Wałbrzyska Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 zajmuje zabytkowy kompleks dawnej szkoły pożarniczej położony u zbiegu ul. Matejki i Przemysłowej.
W 2022 roku, zgodnie z danymi prezentowanymi przez Komendę Miejską PSP w Wałbrzychu, dwie jednostki dysponowały 144 etatami, w tym 7 cywilnymi. W wałbrzyskich jednostkach służbę pełniło łącznie 137 strażaków. W JGR-1 nad bezpieczeństwem mieszkańców większości dzielnic "starego Wałbrzycha" oraz gmin powiatu wałbrzyskiego położonych na południu od miasta czuwało:

  • 69 mundurowych, w tym
  • 8 oficerów,
  • 15 aspirantów.
  • 40 podoficerów i
  • 6 strażaków.

Wedle danych branżowego serwisu https://remiza.com.pl/, JRG-1 w Wałbrzychu w 2021 roku zajęła na Dolnym Śląsku wysoką, dziewiątą lokatę wśród jednostek najczęściej interweniujących. Osiem pierwszych miejsc zajęły jednostki z Wrocławia, zaś wałbrzyska JRG-1 w opisywanym okresie wyjeżdżała 1239 razy. Z czego przyjmowane zgłoszenia obejmowały:

  • 413 pożarów,
  • 749 miejscowych zagrożeń,
  • przyjęto też 77 alarmów fałszywych.
To już tradycja - tak wałbrzyscy strażacy przywitali 2021 rok! Tu jeszcze ze starym Mercedesem GBA, przed zasileniem jednostki nową Scanią.

Strażacy z JGR-1 w Wałbrzychu głośno przywitali Nowy Rok 202...

Gdzie mieści się JRG-1 w Wałbrzychu - przypomina mapa

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Strażacy z JGR-1 w Wałbrzychu głośno przywitali Nowy Rok 2023. To już tradycja! - zdjęcia - Wałbrzych Nasze Miasto

Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto