Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia w Boguszowie-Gorcach, najważniejsze wydarzenia od 29.11 do 5.12.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Boguszowa-Gorców nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Boguszowa-Gorców nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Boguszowa-Gorców, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 29.11 a 5.12.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Jakie prezenty na święta będą najlepsze? Sprawdź, czy laptop Dell pojawi się na w korzystnej cenie na promocji. Czy warto go kupić?”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Boguszów-Gorce od 29.11 do 5.12.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Jakie prezenty na święta będą najlepsze? Sprawdź, czy laptop Dell pojawi się na w korzystnej cenie na promocji. Czy warto go kupić?

Zastanawiasz się, co kupić na prezent świąteczny, aby był on praktyczny i użytkowy? Dobrym pomysłem będzie laptop Dell, który można znaleźć w różnych modelach. W ten sposób jest możliwość dopasowania go do wymagań i preferencji danej osoby. Prezenty na święta to niełatwa sprawa, ponieważ w sklepach można zauważyć nadmiar różnorodnych produktów i szybko się w tym pogubić. Dlatego możesz sprawdzić nasze zestawienie i dowiedzieć się, czy laptopy Dell na prezent świąteczny będą występować w promocyjnych cenach.

📢 Młodzieżowe Słowo Roku 2020... nie zostało wybrane. Zobacz słowa, na które oddano najwięcej głosów. Uwaga, Niektóre są wulgarne!

Tym razem plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku nie ma zwycięzcy. Kapituła plebiscytu poinformowała, że postanowiła nie nagradzać żadnego słowa, bowiem najwięcej głosów oddano na wyrazy wulgarne lub obrażające niektóre osoby. Zdradzamy, o które słowa chodzi.

📢 Barbórka 4 grudnia 2020. Górnicy potrafią uczcić św. Barbarę w sposób zaskakujący: na obrazie, tatuażu, albo w hip-hopowym rymie

Barbórka to jedno z najważniejszych świąt na Górnym Śląsku. Dzień Górnika i imieniny św. Barbary – patronki i opiekunki górników - celebruje się tu z pompą, bo prawie każdy zna kogoś, kto pracuje, albo pracował na kopalni. Przywykliśmy, że 4 grudnia kopalniane orkiestry budzą o świcie mieszkańców górniczych osiedli, a wieczorem górnicy świętują na hucznych karczmach piwnych. To tradycyjne obchody święta. Górnicy potrafią też jednak swoją patronkę uczcić w sposób bardziej zaskakujący: na obrazie, tatuażu, albo w hip-hopowym rymie.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Lenovo TAB M10 10,3" 4GB/64GB WiFi szary (ZA5T0230PL)


Lenovo TAB M10 10,1" 2GB/32GB WiFi czarny (ZA4G0117PL)


Tygodniowa prasówka 29.11-5.12.2020 Boguszów-Gorce: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Boguszowie-Gorcach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Mandat za brak maseczki. Grozi 1000 zł kary. W sklepie już nie będzie dyskusji. Jest nowelizacja przepisów. Pieniądze z mandatów dla NFZ

Mandat za brak maseczki 1000 zł to nowa, wyższa kara spowodowana nowelizacją ustawy antycovidowej, która weszła w życie z dniem 30 listopada 2020 roku. Zaostrzenie reżimu sanitarnego i rządowe obostrzenia to oręż w walce z koronawirusem. Czy widmo kar spowoduje jeszcze większą dyscyplinę społeczną? Pieniądze pozyskane z mandatów mają trafić do Narodowego Funduszu Zdrowia.

📢 Przepowiednie, które (prawie) się sprawdziły. Tak nasze domy i miasta wyobrażano sobie 120 lat temu

Jak nasi prapradziadkowie wyobrażali sobie życie w XXI wieku? Niektóre z przepowiedni sprawdziły się w stu procentach, inne były kompletnie chybione.

📢 Razem przeciw smogowi. Program EKOlogiczni w biznesie. Firmy i instytucje oszczędzają, prąd, wodę,... papierowe ręczniki

Wiata rowerowa zachęcająca pracowników do zamiany czterech kółek na dwa, energooszczędne oświetlenie w magazynie i oczyszczacze powietrza w biurach, zachęcanie klientów i partnerów biznesowych do troski o środowisko - to rozwiązania wprowadzone w opolskiej firmie Higma Service.

📢 Obostrzenia na sylwestra 2020/21. Nowe zakazy obowiązują 31 grudnia. Skromna domówka w gronie najbliższych zamiast balu i prywatki

Sylwester 2020/21 będzie inny niż wszystkie dotychczasowe. Wicepremier Jarosław Gowin rozwiał nadzieje na to, że rząd poluzuje obowiązujące podczas świąt Bożego Narodzenia obostrzenia. Mało tego, zdradził, iż możemy spodziewać się przed Nowym Rokiem wprowadzenia ponownych ograniczeń w przemieszczaniu się. Jakie obostrzenia w sylwestra, 31 grudnia będą obowiązywać.

📢 Stoki narciarskie i wyciągi w Polsce. Gdzie na narty? Trasy, stacje, ośrodki Tatry Super Ski MAPY, ZDJĘCIA 3.12

Stoki narciarskie i wyciągi w Polsce. Gdzie jechać na narty? Prezentujemy trasy dla początkujących i zaawansowanych na sezon zimowy 2020-2021. Poznaj najlepsze stoki do jazdy na nartach, dowiedz się, jakie funkcjonują tam wyciągi i jakie są warunki śniegowe. W jednym miejscu wszystkie największe i najlepsze ośrodki narciarskie w Polsce połączone karnetem Tatry Super Ski. Sprawdź w GALERII.
Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Od stycznia 2021 roku na rachunkach za prąd pojawi się nowa opłata. Sprawdź ile zapłacisz

Od stycznia 2021 roku czekają nas zmiany na rachunkach za prąd. W części rachunku pobieranej przez dystrybutorów od nowego roku pojawi się nowa pozycja - tzw. opłata mocowa. Poziom tej opłaty wyniesie od 1,87 zł do 10,46 zł.

📢 Taco Hemingway królem Spotify. Za nim Quebonafide, Lanek, Bedoes, Mata. Hit 2020 - Quebonafide, Daria Zawiałow, Duit - Bubbletea [LISTA]

Na pozycji lidera wśród polskich artystów słuchanych na platformie Spotify, niezmiennie od 2018 roku, znajduje się Taco Hemingway. Generalnie polscy raperzy rządzą na Spotify od lat.

📢 Pogoda na Trzech Króli 2021. W Mieroszowie będzie padać śnieg?

Jaka będzie pogoda w tym roku na Trzech Króli 2021? Czy w Mieroszowie spadnie śnieg? Jaka będzie temperatura? Co piszemy na drzwiach w Trzech Króli? Czy pamiętasz, kiedy obchodzimy to święto? Co oznacza "C + M + B", czyli napis, który piszemy na drzwiach w to święto? Jakie dary złożyli Trzej Królowie? Czy wiesz, co symbolizują te dary? Sprawdź, jak dużo wiesz o święcie Trzech Króli!

📢 Pogoda na święto Trzech Króli 2021 w Jedlinie-Zdroju. Co przewidują meteorolodzy?

Jaka będzie pogoda w tym roku na Trzech Króli 2021? Czy w Jedlinie-Zdroju spadnie śnieg? Jaka będzie temperatura? Co piszemy na drzwiach w Trzech Króli? Czy pamiętasz, kiedy obchodzimy to święto? Co oznacza "C + M + B", czyli napis, który piszemy na drzwiach w to święto? Jakie dary złożyli Trzej Królowie? Czy wiesz, co symbolizują te dary? Sprawdź, jak dużo wiesz o święcie Trzech Króli!

📢 Prognoza pogody na Trzech Króli 2021. Zobacz, czy w Boguszowie-Gorcach spadnie śnieg

Sprawdź prognozę pogody na Trzech Króli 2021 w Boguszowie-Gorcach. Jaka będzie temperatura oraz czy możemy spodziewać się opadów deszczu lub śniegu? Co piszemy na drzwiach w Trzech Króli? Sprawdź znaczenie napisu "C + M + B". Kiedy obchodzimy to święto? Co oznaczają dary złożone przez mędrców narodzonemu Chrystusowi? Sprawdź swoją wiedzę w temacie święta Trzech Króli.

📢 Zakaz imprez w domach wszedł w życie. Co wolno robić, a co jest zakazane?

Od soboty (28.11) w Polsce obowiązują zapowiadane od kilku dni ograniczenia dotyczące organizacji spotkań, także tych odbywających się w mieszkaniach. Przepisy te mają uniemożliwić organizowanie dużych świątecznych przyjęć, ale też spotkań urodzinowych, imieninowych czy andrzejkowych. Wprowadzony został limit pięciu gości, jakich można zaprosić do mieszkania lub domu - niezależnie od jego wielkości. Ograniczenia te będą obowiązywały co najmniej do 27 grudnia. Jakich dokładnie spotkań dotyczą nowe przepisy? Co wolno, a co jest zakazane? Sprawdź dokładnie na kolejnych slajdach, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

📢 Pół miliarda złotych na zapewnienie dostaw prądu na Dolnym Śląsku

Mimo kłopotów związanych z pandemią koronawirusa, Tauron realizuje zaplanowane na ten rok inwestycje związane z modernizacją i rozbudową sieci przesyłowych na Dolnym Śląsku. Jedną z najistotniejszych w ostatnim czasie była przebudowa 62 kilometrowej linii pod Wrocławiem.

📢 Antyszczepionkowcy storpedują walkę z pandemią? Minimum 60 proc. Polaków musi się zaszczepić, aby zdusić Sars-COV-2

Epidemiolodzy mówią, że minimum 60 proc. Polaków musi się zaszczepić, abyśmy mieli minimalny poziom ochrony populacyjnej przed koronawirusem. Aby całkowicie przerwać jego transmisję i „zdusić” epidemię, zaszczepić się powinno 80 proc. społeczeństwa. Tymczasem Polacy są sceptyczni. Sondaże mówią, że 28 proc. rodaków deklaruje, że nie podda się szczepieniom.

📢 Śnieg na Dolnym Śląsku! Biało na Chełmcu, w Walimiu, w Karkonoszach! Zobaczcie, jak zimowo i pięknie! [29.11.2020]

Od wielu godzin na Dolnym Śląsku pada śnieg. Zupełnie biało zrobiło się już w wielu miejscach Wałbrzycha, czy Jeleniej Góry. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Maseczka w pracy obowiązkowa. Nowe obostrzenia rządu. Zakrywanie ust i nosa wymagane nawet na stołówkach. Jak zjeść kanapkę na przerwie?

Nie zapomnijcie zabrać ze sobą maski do pracy. Dlaczego? Najnowsze rozporządzenie w związku z pandemią koronawirusa zobowiązuje do zakrywania ust i nosa w zakładach pracy. Dotyczy to pomieszczeń, w których znajduje się więcej niż jedna osoba. Okazuje się, że problemem może być np. spożycie posiłku w czasie przerwy. Maseczka w pracy obowiązkowa.

📢 Przegląd tygodnia w Boguszowie-Gorcach, najważniejsze wydarzenia od 22.11 do 28.11.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Boguszowa-Gorców, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.11 a 28.11.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Dolny Śląsk. Gdzie morsować? Oto najładniejsze miejsca do morsowania: wodospady, rzeki, stawy...”?

ZOBACZ KONIECZNIE

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto