Górnik Zamek Książ Wałbrzych przegrał w Starogardzie Gdańskim! Zadecydowała słaba, druga połowa!

Paweł Gołębiowski
Koszykarze Górnika przegrali w Starogardzie Gdańskim, ale zachowali pozycję lidera tabeli Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)
Koszykarze I-ligowego Górnika Zamek Książ Wałbrzych przegrali w niedzielę, 26 listopada, 66:73 wyjazdowe spotkanie z drużyną SKS Fulimpex Starogard Gdański.

Zespół trenera Andrzeja Adamka zaczął ten mecz nieźle i po pierwszej połowie prowadził 35:26. Po zmianie stron boiska wszystko się jednak zmieniło. Gospodarze przejęli inicjatywę, i już w trzeciej kwarcie odrobili straty. Na ostatnią część spotkania zespoły wychodziły przy prowadzeniu ekipy ze Starogardu Gdańskiego 51:49. Później dystans jeszcze powiększył się.
Wałbrzyszanie jednak kolejny raz mieli wielkie problemy z trafianiem rzutów za 3 punkty (trafili 3 na 20), a do tego brakowało kontuzjowanego środkowego Witalij Kowalenki.

Następny mecz Górnik Zamek Książ rozegra w sobotę, 2 grudnia o godz. 18. Zmierzy się wtedy w hali wałbrzyskiego Aqua Zdroju ze Śląskiem II Wrocław.

SKS Fulimpex Starogard Gdański - Górnik Zamek Książ Wałbrzych 73:66 (16:18, 10:17, 25:14, 22:17)

SKS Fulimpex: Czerlonko 22, Kordalski 18, Kurpisz 15, Parzeński 6, Janiak 5, Lis - 4, Didier-Urbaniak 3, Wiśniewski 0

Górnik Zamek Książ: Niedźwiedzki 15, Jakóbczyk 12, Wilk 11, K. Dawdo 8, Jackson 7, Durski 6, Margiciok 5, Góreńczyk 2, D. Dawdo 0, Han 0, Mindowicz 0.