Górnik Zamek Książ w drugiej połowie był wyraźnie lepszy od zespołu z Katowic! Wygrał 86:69!

Paweł Gołębiowski
Górnik Zamek Książ Wałbrzych wygrał z AZS drużyną AWF Mickiewicz Romus Katowice 86:69 Paweł Gołębiowski
Koszykarze I-ligowego Górnika Zamek Książ Wałbrzych pokonali w niedzielę, 19 listopada, na swoim boisku 86:69 AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. Był to mecz 11. kolejki bieżącego sezonu.

Zwycięstwo podopiecznych trenera Andrzeja Adamka jest wyraźne, ale wcale nie przyszło łatwo. Pod nieobecność Witalija Kowalenki, trener Adamek musiał umiejętnie dysponować siłami innego wysokiego – Piotra Niedźwiedzkiego. Robił to znakomicie. Dawał też sporo pograć Patrykowi Wilkowi, a ten spisywał się bardzo dobrze.

Jednak po pierwszej kwarcie to goście z Górnego Śląska prowadzili 21:17. Przewagę mieli jeszcze po drugiej części spotkania – 44:42. Później jednak Górnik im „odjechał”.

Zobaczcie zdjęcia z tego meczu!

Następne spotkanie Górnik Zamek Książ Wałbrzych rozegra w niedzielę, 26 listopada. Zmierzy się wtedy o godz. 16 na wyjeździe z drużną SKS Fulimpex Starogard Gdański.

Górnik Zamek Książ Wałbrzych – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 86:69 (17:32, 35:23, 23:14, 21:11)

Górnik Zamek Książ: Niedźwiedzki 16, Wilk 15, Góreńczyk 14, K. Dawdo 12, Han 10, Jakóbczyk 7, D. Dawdo 4, Durski 2, Jackson 2, Makarczuk 2, Margiciok 2.