Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Boguszów - Gorce ma nową atrakcję turystyczną i dla mieszkańców. To bulodrom, którego budowa właśnie się zakończyła

Adrianna Szurman
Adrianna Szurman
Boisko do gry w bule w Boguszowie - Gorcach jest już gotowe. Otwarcie wiosną tego roku
Boisko do gry w bule w Boguszowie - Gorcach jest już gotowe. Otwarcie wiosną tego roku Krzysztof Krajewski
Zakończyła się budowa bulodromu w Boguszowie - Gorcach. Obiekt powstał w Gorcach dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Lotto, która dofinansowała go kwotą 90 tys. zł. Brakujące 40 tys. zł wyłożyło miasto. Kiedy zakończ ą się prace przy skarpie, a ta się zazieleni, obiekt zostanie oficjalnie otwarty i oddany do użytku.

O budowę profesjonalnego boiska do gry w petanque, zwanej popularnie grą w bule, zabiegali mieszkańcy Boguszowa - Gorc. Udało się dzięki temu, że projekt Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach spodobał się Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej.

O pieniądze walczyli jeszcze autorzy 80 innych wniosków. Fundacja przyznaje darowizny na wsparcie budowy, remontu albo zakupu sprzętu obiektów sportowych oraz kulturalnych. Można się starać o wsparcie od 50 do 200 000 zł.

- Lotto przyznało nam 90 000 zł wsparcie, 40 000 zł wyłożyła gmina i dzięki temu mamy obiekt do gry w petanque. To ważne, bo tradycje gry w bule są w Boguszowie - Gorcach długie. Mamy nawet zawodników rangi krajowej i międzynarodowej - mówi Marek Szeles, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie - Gorcach.

Jak dodaje, boisko ma wymiary 32 m na 13 m i kwalifikuje się do rozgrywania na nim zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych. I takie w Boguszowie - Gorcach będą się odbywać.

- Kontaktowałem się już w tej sprawie z prezesem Polskiej Federacji Petanque i mam umówione kolejne z prezesem Sudety Petanque - zaznacza Szeles.

Jak mówi, prace przy budowie boiska są już zakończone, a obiekt zostanie otwarty wiosną. Teraz zagospodarowywana jest skarpa koło boiska. Sadzona jest tam trawa i inne rośliny, kiedy skarpa się zazieleni, obiekt zostanie oficjalnie oddany do użytku.

Jest oświetlony, więc będzie można rozgrywać tu zawody także po zmroku.

Zobaczcie, jak wygląda boisko do gry w bule w Boguszowie - Gorcach w galerii zdjęć poniżej

Boisko do gry w bule w Boguszowie - Gorcach jest już gotowe. Otwarcie wiosną tego roku

Boguszów - Gorce ma nową atrakcję turystyczną i dla mieszkań...

Obejrzyj także

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Boguszów - Gorce ma nową atrakcję turystyczną i dla mieszkańców. To bulodrom, którego budowa właśnie się zakończyła - Wałbrzych Nasze Miasto

Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto