Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu płockiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu płockiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu płockiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PURCELEWSKA Małgorzata: pozycja 1 : 6,75% (3 088 głosów)
- MAJCZYNA Leszek Andrzej: pozycja 2 : 6,75% (3 088 głosów)
- KOWALSKI Stanisław: pozycja 3 : 6,75% (3 088 głosów)
- MILCZAREK Krystyna: pozycja 4 : 6,75% (3 088 głosów)
- TUROWSKI Roman Mikołaj: pozycja 5 : 6,75% (3 088 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DĄBROWSKI Lech: pozycja 1 : 6,55% (2 995 głosów)
- NOWAK Rafał: pozycja 2 : 6,55% (2 995 głosów)
- MARTYNOWSKA Marzena: pozycja 3 : 6,55% (2 995 głosów)
- TROJANOWSKA Edyta: pozycja 4 : 6,55% (2 995 głosów)
- WIELOŃSKA Halina Joanna: pozycja 5 : 6,55% (2 995 głosów)
- CYBULSKI Przemysław: pozycja 6 : 6,55% (2 995 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PIOTROWSKI Marcin Hubert: pozycja 1 : 3,72% (1 701 głosów)
- KŁOBUKOWSKI Mirosław: pozycja 2 : 3,72% (1 701 głosów)
- LEWANDOWSKA Małgorzata Wanda: pozycja 3 : 3,72% (1 701 głosów)
- KWASIBORSKI Przemysław: pozycja 4 : 3,72% (1 701 głosów)
- LEWANDOWSKA Renata: pozycja 5 : 3,72% (1 701 głosów)
- SUŁKOWSKA Joanna Małgorzata: pozycja 6 : 3,72% (1 701 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „GMINY DLA POWIATU":
- BRUDZYŃSKI Paweł: pozycja 1 : 0,92% (422 głosów)
- SAŻAŁA Marta: pozycja 2 : 0,92% (422 głosów)
- TYRAJSKA Ewa: pozycja 3 : 0,92% (422 głosów)
- JASIŃSKI Kamil: pozycja 4 : 0,92% (422 głosów)
- SZYMAŃSKA Roksana Krzysztofa: pozycja 5 : 0,92% (422 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu płockiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MUCZYŃSKI Wojciech: pozycja 1 : 4,73% (3 185 głosów)
- JABŁOŃSKI Maciej Jan: pozycja 2 : 4,73% (3 185 głosów)
- BUCIOR Agnieszka: pozycja 3 : 4,73% (3 185 głosów)
- ŁUKOMSKA Edyta: pozycja 4 : 4,73% (3 185 głosów)
- BĄKOWSKA Ewa: pozycja 5 : 4,73% (3 185 głosów)
- MAŁACHOWSKI Kamil: pozycja 6 : 4,73% (3 185 głosów)
- SZUMSKI Krzysztof Tomasz: pozycja 7 : 4,73% (3 185 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WOJA Magdalena: pozycja 1 : 6,7% (4 510 głosów)
- WIELEC Krzysztof Maciej: pozycja 2 : 6,7% (4 510 głosów)
- BANASZCZAK Bogdan: pozycja 3 : 6,7% (4 510 głosów)
- DUDA Tomasz: pozycja 4 : 6,7% (4 510 głosów)
- JANKOWSKI Bogusław: pozycja 5 : 6,7% (4 510 głosów)
- KRUK Aneta Marta: pozycja 6 : 6,7% (4 510 głosów)
- KLEKOWICKA Małgorzata Ewa: pozycja 7 : 6,7% (4 510 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ŻBIKOWSKI Łukasz: pozycja 1 : 1,28% (860 głosów)
- ŁADA Wiesław: pozycja 2 : 1,28% (860 głosów)
- RZESZOTARSKA Jolanta: pozycja 3 : 1,28% (860 głosów)
- SADOWSKI Tadeusz: pozycja 4 : 1,28% (860 głosów)
- NOWAK Anna Jadwiga: pozycja 5 : 1,28% (860 głosów)
- ROWICKI Michał: pozycja 6 : 1,28% (860 głosów)
- KAJKOWSKA Agnieszka: pozycja 7 : 1,28% (860 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „GMINY DLA POWIATU":
- ROSIAK Beata: pozycja 1 : 2,22% (1 495 głosów)
- DĄBROWSKA Żaneta: pozycja 2 : 2,22% (1 495 głosów)
- SIELCZAK Marcin: pozycja 3 : 2,22% (1 495 głosów)
- KOZAKIEWICZ Krzysztof: pozycja 4 : 2,22% (1 495 głosów)
- KRAŚNIEWSKI Jacek Janusz: pozycja 5 : 2,22% (1 495 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu płockiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PACHNIEWSKI Paweł: pozycja 1 : 4,58% (2 012 głosów)
- GACKOWSKI Paweł Piotr: pozycja 2 : 4,58% (2 012 głosów)
- ŻOCHOWSKA-MARKOSJAN Iwona Dorota: pozycja 3 : 4,58% (2 012 głosów)
- BUCZKOWSKA Marta: pozycja 4 : 4,58% (2 012 głosów)
- MARCINIAK Beata: pozycja 5 : 4,58% (2 012 głosów)
- CZERWIŃSKI Krzysztof: pozycja 6 : 4,58% (2 012 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ZIEMKIEWICZ Sylwester Tadeusz: pozycja 1 : 7,32% (3 217 głosów)
- TOMASZEWSKA Izabela Danuta: pozycja 2 : 7,32% (3 217 głosów)
- JAKUBOWSKI Paweł: pozycja 3 : 7,32% (3 217 głosów)
- JAKUBOWSKI Stefan: pozycja 4 : 7,32% (3 217 głosów)
- RUTKOWSKA Aneta: pozycja 5 : 7,32% (3 217 głosów)
- RUTECKA Ewa Agata: pozycja 6 : 7,32% (3 217 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- TOKARSKI Paweł: pozycja 1 : 4,32% (1 902 głosów)
- ZAWADKA Katarzyna Bogusława: pozycja 2 : 4,32% (1 902 głosów)
- UCHNIEWSKA Anna: pozycja 3 : 4,32% (1 902 głosów)
- RYBCZYŃSKI Rafał: pozycja 4 : 4,32% (1 902 głosów)
- RUTECKA Marzena Wioletta: pozycja 5 : 4,32% (1 902 głosów)
- JANUSZEWSKI-BABLIKOW Wojciech Marcin: pozycja 6 : 4,32% (1 902 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „GMINY DLA POWIATU":
- DURNIAT Magdalena: pozycja 1 : 0,9% (397 głosów)
- PIETRZAK Krzysztof: pozycja 2 : 0,9% (397 głosów)
- KOWALSKI Jacek: pozycja 3 : 0,9% (397 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu płockiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOŁODZIEJSKA Magdalena: pozycja 1 : 5,97% (4 415 głosów)
- SKORUPSKI Piotr Adam: pozycja 2 : 5,97% (4 415 głosów)
- DUCH Jolanta: pozycja 3 : 5,97% (4 415 głosów)
- PACHELSKI Radosław: pozycja 4 : 5,97% (4 415 głosów)
- SZKOP Elżbieta Anna: pozycja 5 : 5,97% (4 415 głosów)
- WAWRZYŃSKI Wawrzyniec: pozycja 6 : 5,97% (4 415 głosów)
- CIEŚLAK Andrzej: pozycja 7 : 5,97% (4 415 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOPER Karolina Agnieszka: pozycja 1 : 5% (3 698 głosów)
- GRZELAK Andrzej: pozycja 2 : 5% (3 698 głosów)
- GRUSZCZYŃSKI Apolinary: pozycja 3 : 5% (3 698 głosów)
- BIENIEK Maria Magdalena: pozycja 4 : 5% (3 698 głosów)
- RÓŻAŃSKI Paweł Andrzej: pozycja 5 : 5% (3 698 głosów)
- JACHIMIAK Elżbieta Anna: pozycja 6 : 5% (3 698 głosów)
- MATCZAK Bogdan: pozycja 7 : 5% (3 698 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KWIATKOWSKI Rafał: pozycja 1 : 1,79% (1 325 głosów)
- JANCZAK Katarzyna: pozycja 2 : 1,79% (1 325 głosów)
- CZYŻKOWSKA Agnieszka Barbara: pozycja 3 : 1,79% (1 325 głosów)
- SAŁATA Monika: pozycja 4 : 1,79% (1 325 głosów)
- ANTCZAK Marzenna: pozycja 5 : 1,79% (1 325 głosów)
- DYGUŚ Marcin: pozycja 6 : 1,79% (1 325 głosów)
- ZYCH Janusz: pozycja 7 : 1,79% (1 325 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „GMINY DLA POWIATU":
- PIETRZAK Grażyna: pozycja 1 : 1,51% (1 118 głosów)
- KŁOBUKOWSKI Paweł: pozycja 2 : 1,51% (1 118 głosów)
- SIELCZAK Marcin: pozycja 3 : 1,51% (1 118 głosów)
- KAŹMIERCZAK Monika: pozycja 4 : 1,51% (1 118 głosów)
- GANKOWSKI Konrad Marek: pozycja 5 : 1,51% (1 118 głosów)
- WIŚNIEWSKA Alicja: pozycja 6 : 1,51% (1 118 głosów)
- WOŹNIAK Andrzej Jerzy: pozycja 7 : 1,51% (1 118 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu płockiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- DĘBSKA-GUTKOWICZ Anna: pozycja 1 : 5,27% (3 899 głosów)
- LEDZION Krzysztof: pozycja 2 : 5,27% (3 899 głosów)
- PAKUŁA Janusz: pozycja 3 : 5,27% (3 899 głosów)
- KAMIŃSKI Krzysztof: pozycja 4 : 5,27% (3 899 głosów)
- KWIATKOWSKA Anna Aldona: pozycja 5 : 5,27% (3 899 głosów)
- RZEPECKA Jadwiga Magdalena: pozycja 6 : 5,27% (3 899 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOWALAK Ewa: pozycja 1 : 4,53% (3 353 głosów)
- SIEROCKI Tomasz Dominik: pozycja 2 : 4,53% (3 353 głosów)
- MICHALAK Marta Magdalena: pozycja 3 : 4,53% (3 353 głosów)
- WĄSIK Piotr: pozycja 4 : 4,53% (3 353 głosów)
- MATUSZEWSKA Joanna: pozycja 5 : 4,53% (3 353 głosów)
- SZYMAŃSKI Sylwester: pozycja 6 : 4,53% (3 353 głosów)
- DYLICKI Michał: pozycja 7 : 4,53% (3 353 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ZAWADZKI Waldemar: pozycja 1 : 2,67% (1 973 głosów)
- JAKUBOWSKA Danuta Maria: pozycja 2 : 2,67% (1 973 głosów)
- NAWARRA Dagmara Magdalena: pozycja 3 : 2,67% (1 973 głosów)
- MAKOWSKI Rafał Adam: pozycja 4 : 2,67% (1 973 głosów)
- ROSA Bogdan: pozycja 5 : 2,67% (1 973 głosów)
- LURIE-GAPIŃSKA Dominika: pozycja 6 : 2,67% (1 973 głosów)
- CIEŚLAK Katarzyna: pozycja 7 : 2,67% (1 973 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „GMINY DLA POWIATU":
- BIAŁECKI Zbigniew: pozycja 1 : 2,57% (1 901 głosów)
- JANUSZEWSKI Sławomir Zenon: pozycja 2 : 2,57% (1 901 głosów)
- CHLEWIŃSKI Krzysztof: pozycja 3 : 2,57% (1 901 głosów)
- KURKOWSKA Magdalena: pozycja 4 : 2,57% (1 901 głosów)
- KOŁODZIEJSKA Aneta: pozycja 5 : 2,57% (1 901 głosów)
- PIOTROWSKA Monika Agnieszka: pozycja 6 : 2,57% (1 901 głosów)
- KAMIŃSKI Henryk: pozycja 7 : 2,57% (1 901 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Rada powiatu - jakie są jej zadania?
Rada powiatu w Polsce pełni bardzo istotną rolę w samorządzie terytorialnym. Jej zadania obejmują szeroki zakres działań. Zalicza się do nich m.in.:
- uchwalanie budżetu powiatu
- decydowanie o organizacji oświaty, służby zdrowia, pomocy społecznej
- planowanie i koordynowanie inwestycji publicznych na terenie powiatu
- nadzór nad jednostkami organizacyjnymi powiatu
- przyjmowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów, które nie są objęte planami gminnymi
- współpraca z gminami na terenie powiatu w zakresie rozwoju regionalnego
Może Cię zainteresować
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?