Siatkarki z Wałbrzych wygrały z ekipą z Częstochowy po pięciosetowym pojedynku

Paweł Gołębiowski
Chełmiec Wodociągi pokonał 3:2 KS Częstochowa
Chełmiec Wodociągi pokonał 3:2 KS Częstochowa Paweł Gołębiowski
Siatkarki II-ligowego Chełmca Wodociągów Wałbrzych musiały solidnie zapracować na zwycięstwo w ostatnim w sezonie meczu we własnej hali. W sobotę, 16 marca podopieczne trenera Marka Olczyka pokonały tylko 3:2 KS Częstochowa, ostatni zespól w tabeli.

W listopadzie 2023 wałbrzyszanki wygrały z tą drużyną na wyjeździe 3:1.
Teraz zaczęło się od wygrania pierwszego seta 25:20, ale w drugim 25:23 lepsze były przyjezdne. Kolejna partia znowu należało do Chełmca Wodociągów 25:22. Częstochowianki wyrównały jednak stan pojedynku na 2:2, bo w czwartym secie były wyraźnie lepsze i zwyciężyły 25:17.
Tak wysoka przewaga w tej partii mogła niepokoić przed koniecznym do rozegrania tie-breakiem. Na szczęście wałbrzyszanki zmobilizowały się i wygrały tego seta 15:5.
Teraz przed nimi jeszcze ostatni mecz sezonu, na wyjeździe, we Wrocławiu.