Piłkarze Górnika Wałbrzych gromią w pierwszym sparingu! Wygrali 9:0!

Paweł Gołębiowski
Piłkarze Górnika Wałbrzych pokonali 9:0 Rudawy Janowice Wielkie
Piłkarze Górnika Wałbrzych pokonali 9:0 Rudawy Janowice Wielkie Paweł Gołębiowski
Górnik Wałbrzych znakomicie zaprezentował się w pierwszym ze spotkań sparingowych w czasie zimowej przerwy w rozgrywkach! Rozbił rywala!

Piłkarze Górnika Wałbrzych rozpoczęli serię sparingów zaplanowanych w czasie zimowej przerwy w rozgrywkach. W sobotę, 27 stycznia, rozbili w Wałbrzychu 9:0 Rudawy Janowice Wielkie.

Przeciwnikiem występującego w klasie okręgowej Górnika był zespół klasy A z terenu Jeleniej Góry, czyli grający w lidze o szczebel niżej, ale tak wysokie zwycięstwo i tak może zaskakiwać.

Wałbrzyszanie zaprezentowali się jednak bardzo dobrze, mieli ogromną przewagę i już do przerwy prowadzili 6:0.

Bramki dla Górnika zdobyli: 1:0 - 4 min Aldair (z rzutu karnego), 2:0 - 12 min Piotr Krawczyk, 3:0 – 22 min Aldair, 4:0 – 24 min Dariusz Michalak, 5:0 – 35 min Mateusz Sobiesierski, 6:0 – 41 min Mateusz Sobiesierski, 7:0 - 75 min Aldair, 8:0 – 81 min Michał Krynicki, 9:0 – 90 min Dominik Tłuścik.

Górnik - Krzyżaniak, Ziiatdinov, Rytko, Michalak, Vishnitski, Krawczyk, Aldair, Kobylański, Tłuścik, Korba, Sobiesierski oraz Kocoń, Koniec, Hurkot, Rosicki, Bartoszak, Krynicki, Wiejacki, Laskowski
Trener Adrian Mrowiec

Następny mecz sparingowy Górnik Wałbrzych rozegra 2 lutego. Zmierzy się wtedy z Orłem Mysłakowice (LO Jelenia Góra).

Przypomnijmy, że piłkarze Górnika Wałbrzych, występujący w klasie okręgowej, zakończyli pierwszą rundę sezonu 2023/2024 i do treningów powrócili 23 stycznia.

Zobaczcie jakie sparingi czekają jeszcze podopiecznych trenera Adriana Mrowca:

• 02.02 Górnik - Orzeł Mysłakowice (LO Jelenia Góra)
  • 10.02 Górnik - Włókniarz Głuszyca
  • 17.02 Piast Nowa Ruda - Górnik godz. 11:00
  • 24.02 Górnik - Kamienna Góra (A-klasa Jelenia Góra)
  • 29.02 Górnik - LKS Roztocznik - (A-klasa Dzierżoniów)
  • 02.03 Górnik - Karolina Jaworzyna Śląska
  • 09.03 Górnik - KS Walim

Rozgrywki rundy rewanżowej wałbrzyska grupa klasy okręgowej rozpocznie w dniach 16-17 marca. Górnik Wałbrzych zagra wtedy u siebie ze Spartą Ziębice. W pierwszym meczu sezonu wałbrzyszanie wygrali z tym rywalem na wyjeździe 2:1. Aktualnie Górnik zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 19 pkt.