Lider z Wałbrzycha zaczął rok od zwycięstwa, ale nie było łatwo [ZDJĘCIA]

Paweł Gołębiowski

Koszykarze I-ligowego Górnika Trans.eu Wałbrzych zaczęli 2020 rok od zwycięstwa. W meczu, który rozpoczynał też rundę rewanżową pokonali w hali Aqua Zdroju 84:79 Timeout Polonię 1912 Leszno.
Na wygraną wałbrzyszanie musieli jednak solidnie zapracować. Zespół z Leszna, który w pierwszym meczu sezonu przegrał z Górnikiem Trans.eu u siebie aż 63:96, tym razem prezentował się bardzo przyzwoicie. Po pierwszej kwarcie to goście prowadzili 21:18. Wałbrzyszanie mieli spore problemy z grą w obronie, ze skutecznościa i rozgrywaniem akcji. Po drugiej części spotkania przegrywali 42:45. Trzecią odsłonię Górnik Trans.eu zaczął od blisko 5 minut bez zdobyczy punktowej, ale później kulka udanych zagrań miał między innymi Krzysztof Jakóbczyk i ostatecznie po 30 minutach był remis 60:60. W ostatniej kwarcie wałbrzyszanie szybko wypracowali już sobie 10 punktow przewagi (70:60) i utrzymali prowadzenie do końcowej syreny.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Timeout Polonia 1912 Leszno 84:79 (18:21, 24:24, 18:15, 24:19)

Górnik Trans.eu: Jakóbczyk 19, Kulka 17, Cechniak 11, Glapiński 10, Pieloch 8, Zywert 6, Koperski 5, Durski 4, Wróbel 4

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe