Górnik Zamek Książ Wałbrzych wyraźnie lepszy w derbowym starciu Dolnego Śląska!

Paweł Gołębiowski
Górnik Wałbrzych - WKK Wrocław 84:66
Górnik Wałbrzych - WKK Wrocław 84:66 Paweł Gołębiowski
Koszykarze I-ligowego Górnika Zamek Książ Wałbrzych, w niedzielę, 28 stycznia pokonali na swoim boisku 84:66 WKK Active Hotel Wrocław.

Zespół z Wrocławia na początku spotkania osiągnął kilka punktów przewagi, ale gospodarze spokojnie opanowali sytuację. Już w połowie pojedynku to Górnik prowadził 40:34, a w kolejnych kwartach powiększał przewagę.

Przed wałbrzyszanami szansa na kolejne zwycięstwo już za trzy dni. W środę, 31 stycznia, o godz. 19 zmierzą się bowiem na wyjeździe z zespołem MKS Mana.lake Sokół Marbo Międzychód. Przeciwnik zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i wynik inny niż zwycięstwo wałbrzyszan byłby w tym meczu niespodzianką.

Górnik Zamek Książ Wałbrzych – WKK Active Hotel Wrocław 84:66 (19:21, 21:13, 19:17, 25:15)

Górnik Zamek Książ: Jakóbczyk 18, Niedźwiedzki 14, Durski 10, Góreńczyk 10, Margiciok 9, Pabian 8, Wilk 8, Kowalenko 5, k.Dawdo 2, Han 0, Mindowicz 0.