Brawo Górnik! Zdecydowane zwycięstwo w Poznaniu!

Paweł Gołębiowski
Zdjęcie z pierwszego w sezonie meczu tych drużyn
Zdjęcie z pierwszego w sezonie meczu tych drużyn Paweł Gołębiowski (zdjecie ilustracyjne)
Koszykarze I-ligowego Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych nie zwalniają tempa w drodze po awans. Dzisiaj (12 lutego) pokonali na wyjeździe 85:66 mocny zespół Enea Basket Poznań.

Był to właściwie mecz bez historii. Wałbrzyszanie w połowie spotkania prowadzili 50:46, a trzecią kwartę wygrali 23:10 i właściwie było już po meczu, bo gospodarze nie byli w stanie odrabiać strat.
Teraz przed podopiecznymi trenera Marcina Radomskiego kolejny wyjazdowy, i tym razem derbowy pojedynek. We czwartek 16 lutego o godz. 17 zmierzą się w stolicy Dolnego Śląska z WKK Wrocław. W pierwszej rundzie sezonu Górnik pokonał tego przeciwnika u siebie tylko 76:74.

Enea Basket Poznań – Górnik Trens.eu Zamek Książ Wałbrzych 66:85 (20:23, 26:27, 10:23, 10:12)

Górnik Trans.eu Zamek Książ: Chidom 19, Niedźwiedzki 16, Sitnik 15, Kruszczyński 9, Majewski 7, Stopierzyński 7, Kordalski 5, Walski 4, Sobkowiak 3, Durski 0, Kabała 0, Ratajczak 0.