MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Źle się dzieje w schronisku - alarmują wolontariusze! Jest petycja do prezydenta. Podpiszesz?

Adrianna Szurman
Kilkanaście skarg na schronisko dla zwierząt w Wałbrzychu wpłynęło do Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego. Chodzi o złe traktowanie psów i kotów (m.in. zamarznięta woda w misce, brak koców na mrozie, mieszanie chorych psów ze zdrowymi, złe karmienie). – Już dawno nie otrzymaliśmy tylu skarg, co w ostatnich dniach – przyznaje Bogusław Czerski, powiatowy lekarz weterynarii. Wolontariusze domagają się zainstalowania monitoringu!

Jeśli chcecie dołączyć do akcji wałbrzyskich wolontariuszy, którzy swój wolny czas poświęcają na pracę ze zwierzętami w schronisku, socjalizują je, wyprowadzają je na spacery, by nie siedziały całej doby za kratami i szukają im domów, podpiszcie się pod petycją, której treść przedstawiamy niżej. Szerzej o zarzutach wolontariuszy pod adresem schroniska pisaliśmy w Panoramie Wałbrzyskiej z 5 marca.
Aby podpisać petycję wystarczy ją wydrukować z naszej galerii i przynieść do redakcji (Rynek 13 Wałbrzych). Pracownicy schroniska, z którymi rozmawialiśmy, nie są przeciwni tej akcji. Twierdzą, że nie mają sobie nic do zarzucenia, kochają zwierzęta i dobrze się nimi opiekują. Podkreślają, że liczne kontrole w schronisku nie wykazały rażących nieprawidłowości.

TREŚĆ PETYCJI DO PREZYDENTA WAŁBRZYCHA ROMANA SZEŁEMEJA

My niżej podpisani wałbrzyszanie wnosimy o założenie całodobowego monitoringu na terenie schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wałbrzychu, ze szczególnym skierowaniem na wszystkie boksy oraz na wejście na teren schroniska.

Nasza prośba skierowana jest z powodu bardzo licznych wątpliwości co do prawidłowego funkcjonowania schroniska. Uspokoiłoby to wałbrzyszan i nie tylko, mocno zaangażowanych w pomoc zwierzętom, którzy mają obawy, że zwierzęta nie są dobrze zaopiekowane przez osoby pracujące obecnie w tym miejscu. Są pewne przypuszczenia iż zwierzęta nie otrzymały karmy, która została podarowana w bardzo dużej ilości pod koniec 2017 roku i osoby pomagające wówczas mają opory by dalej uczestniczyć w takich zbiórkach darów, a nie chcemy by na nieporozumieniach i domysłach cierpiały zwierzęta.

Mamy nadzieję, że takie przedsięwzięcie mogłoby być sfinansowane z wygranego projektu budżetu partycypacyjnego na rok 2017, m.in. dzięki osobom podpisującymi się pod tą prośbą. Jeśli jednak nie będzie to możliwe zgłaszamy gotowość do przeprowadzenia zbiórki pieniężnej wśród wałbrzyskiej społeczności.

Uważamy iż takie rozwiązanie byłoby bardzo korzystne dla pracowników i dla osób zainteresowanych losem bezdomnych zwierząt przebywających w wałbrzyskim schronisku. Uważamy, że uniknęło by to wielu spekulacjom, a zgłaszane nieprawidłowości mogłoby być w bardzo prosty sposób weryfikowane na postawie odczytu z monitoringu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto