Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wyrzucił eternit za płot...

Sylwia Królikowska
Mandat od Straży Miejskiej dostał mieszkaniec Wałbrzycha, który nielegalnie pozbył się azbestu.

Wysoki mandat zapłacił mieszkaniec Wałbrzycha, który pozbył się eternitu i papy, wyrzucając je na sąsiednią działkę. Mężczyzna prawdopodobnie wymieniał dach na garażu, przy ul. 1 Maja. Ktoś zauważył, gdzie wyrzuca odpady i zawiadomił straż miejską.
- We wskazanym miejscu strażnicy ujawnili duże ilości eternitu i papy. Wszczęto szereg czynności służbowych zmierzających do ustalenia właściciela odpadów. Ustalono sprawcę, który po rozbiórce dachu garażu w najprostszy sposób pozbył się eternitu wyrzucając go na pobliski teren. Niczego nie spodziewający się mieszkaniec Wałbrzycha został ukarany dotkliwym mandatem karnym i zobligowany do usunięcia rakotwórczych odpadów – wyjaśniają w straży.

Polska jest jedynym krajem w Europie, który przyjął plan działania na rzecz kraju wolnego od azbestu. Zdaniem ekspertów z Instytutu Medycyny Pracy wyroby azbestowe nie stanowią zagrożenia dla ludzi i środowiska gdy są w dobrym stanie, nieuszkodzone i nieskorodowane. Niebezpieczeństwo uwalniania się do środowiska włókien azbestu zwiększa się w momencie uszkodzenia lub nieumiejętnego usuwania.

W czerwcu tego roku NIK oceniał realizację programu dotyczącego usuwania azbestu w naszym kraju. Wnioski są proste: skoro Polska się tego podjęła, to musi azbest uprzątnąć. Ale wciąż idzie to bardzo opornie.
Według danych zawartych w Bazie Azbestowej - na dzień 30 października 2015 r. unieszkodliwiono jedynie 0,35 mln ton wyrobów zawierających azbest, tj. 6,6% ilości zinwentaryzowanej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy ubezpieczanie upraw zyskuje na popularności?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto