Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wałbrzyski Klub Wędrowców zaprasza na wycieczki w kwietniu

Adrianna Szurman
Wałbrzyski Klub Wędrowców zaprasza na wycieczkę w Góry Sowie - Walim i okolice.
Wałbrzyski Klub Wędrowców zaprasza na wycieczkę w Góry Sowie - Walim i okolice. Dariusz Gdesz
Wałbrzyski Klub Wędrowców zaprasza mieszkańców na weekendowe wycieczki w malownicze miejsca regionu. Najbliższa 9 kwietnia. Cel - Góry Sowie. Trasa? Średnio trudna. Polecamy!

Wałbrzyski Klub Wędrowców spotyka się regularnie. Praktycznie w każdy weekend można się gdzieś wybrać z miłośnikami wycieczek, którzy nie lubią siedzieć w domu.

Najbliższa wycieczka już w niedzielę, 9 kwietnia. Zbiórka: godz. 7.45 na Placu Grunwaldzkim - przystanek autobusu linii „ 5” w kierunku Walimia. Odjazd o godz. 8.00.

Trasa: Walim – pętla – Przełęcz Walimska – Polana Potoczkowa – Lasocin Gajówka – Kamionka Dolna – Kamionka Smocza Jama – Kamionka Czarny Rycerz – ścieżka sentymentalna. Trasa liczy 16 km i jest średnio trudna. Powrót busem opłacany jest indywidualnie.

Kolejną wycieczkę Wałbrzyski Klub Wędrowców zaplanował na 17 kwietnia. Cel - „ Książański Park Krajobrazowy”. Zbiórka o godz. 9.50 przy Palmiarni. Wymarsz godz. 10.00
Trasa: trawers nad Szczawnikiem – cis „ Bolko” - Książ określana jest jako łatwa i liczy tylko 6 km, polecamy dla rodzin.

23 kwietnia Wałbrzyski Klub Wędrowców zaprasza na "Powitanie wiosny”. Zbiórka o godz. 9.00 na pętli autobusu linii „ 8” na Lubiechowie.
Dojazd do Lubiechowa, rozkład linii „8”:
Szczawno Zdrój – godz.8.10
Stary Zdrój – godz.8.26
Piaskowa Góra – godz.8.36
Podzamcze – godz. 8.40
Wymarsz zaplanowano na godz. 9.10
Trasa: Lubiechów – zbiornik Komorowski – Milikowice – Witków – Trakt węglowy – Jaworzyna Śląska PKP
Planowane jest wspólne ognisko! Trasa jest łatwa i liczy 15 km.

30 kwietnia 2017 roku w planach Wałbrzyskiego Klubu Wędrowców są „ Góry Kamienne – pasmo Gór Suchych”. Zbiórka o godz. 8.00 na Placu Grunwaldzkim - przystanek autobusu linii „ 5” w kierunku Rusinowej. Odjazd o godz. 8.15
Trasa: Głuszyca Górna – Przełęcz pod Czarnochem – szlak graniczny – Ruprechtický špičák – Andrzejówka
Powrót: autobus „12” godz. 15.01 lub 17.46

UWAGA! Trasa liczy 14 km i jest "punktowo trudna".

Jak informuje Wałbrzyski Klub Wędrowców: podane trasy mogą ulec zmianie w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Decyzję podejmuje prowadzący na miejscu planowanego spotkania. W przypadku wycieczek autokarowych, przy niewystarczającej liczbie uczestników wycieczka może być odwołana. Uczestnicy naszych wycieczek nie należący do PTTK winni być ubezpieczeni od następstw NW we własnym zakresie. Członkowie PTTK i Klubu Wędrowców są ubezpieczeni automatycznie przy opłaceniu składek członkowskich za rok 2017. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć tylko pod opieką dorosłych opiekunów.

Uczestnicy wycieczek zobowiązani są w czasie wędrówki pieszej znajdować się między osobą prowadzącą / przewodnikiem wycieczki/, a osobami zamykającymi grupę.

Osoba niestosująca się do powyższego wymogu, przestaje być uczestnikiem wycieczki!

Informujemy, że każdy uczestnik wycieczki powinien mieć na plecaku znaczek odblaskowy, w celu zapewnienia sobie większego bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach. Zarząd spotyka się z członkami i sympatykami WKW w czwartki, w godz. 16.00 – 17.00 ul. Chrobrego 1, w siedzibie Wspólnoty Samorządowej – I piętro.

Wałbrzyski Klub Wędrowców działa przy PTTK.Tel. 074 842 40 52; e-mail: [email protected]

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Kolumb był polskim księciem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto