Wałbrzych: W hospicjum wypełnią za Ciebie zeznanie podatkowe w zamian za 1 proc.

Artur Szałkowski
Artur Szałkowski
Można zlecić wypełnienie zeznania podatkowego wykwalifikowanym pracownikom Hospicjum w Wałbrzychu. Wykonają to w zamian za 1 proc. podatku dla placówki
Można zlecić wypełnienie zeznania podatkowego wykwalifikowanym pracownikom Hospicjum w Wałbrzychu. Wykonają to w zamian za 1 proc. podatku dla placówki Artur Szałkowski
Nie potrafisz sam wypełnić zeznania podatkowego? A może potrafisz, ale chciałbyś wspomóc potrzebujących. Jeśli tak, to skorzystaj z usługi pracowników wałbrzyskiego hospicjum. Wypełnią dokument za Ciebie w zamian za 1 proc. podatku.

Środki przekazywane na funkcjonowanie Hospicjum w Wałbrzychu z Narodowego Funduszu Zdrowia są niewystarczające, by pokryć wszystkie potrzeby osób objętych jego opieką. Dlatego kierownictwo placówki podejmuje różnego rodzaju przedsięwzięcia mające na celu pozyskanie sponsorów i darczyńców. Jedną z metod wsparcia działalności wałbrzyskiego hospicjum jest przekazanie mu 1 proc. podatku.

– Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich latach, może do nas przyjść każda osoba z zeznaniem podatkowym, które zostanie wypełnione przez naszych wykwalifikowanych pracowników w zamian za przekazanie nam 1 proc. podatku – wyjaśnia Renata Wierzbicka, prezes Hospicjum w Wałbrzychu. – Wystarczy przyjść do siedziby hospicjum przy ul. Krasińskiego 8 w Wałbrzychu, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.00. Zostawia się zeznanie podatkowe do wypełnienia wraz z oświadczeniem o wyrażeniu zgody na udzielenie swoich danych osobowych do celu wypełnienia dokumentu oraz numer telefonu kontaktowego. Po wypełnieniu zeznania podatkowego informujemy jego właściciela o możliwości odbioru dokumentu. Zeznania podatkowe do wypełnienia w zamian za 1 proc. podatku można składać do 25 kwietnia.

Z każdym kolejnym rokiem wpływy z tytułu 1 proc. podatku przekazywanego Hospicjum w Wałbrzychu systematycznie rosną, chociaż i tak stanowią przysłowiową kroplę w morzu potrzeb. W ubiegłym roku wpływy z tego tytułu wyniosły około 418 tys. zł. W hospicjum stacjonarnym codziennie przebywa 17 pacjentów kontrakt z NFZ jest tylko na 11 chorych. W 2018 r. wałbrzyskie hospicjum objęło opieką ponad 1,6 tys. pacjentów i ich rodzin.

Zapewnienie opieki na właściwym poziomie nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów i darczyńców, w tym mieszkańców Wałbrzycha i gmin powiatu wałbrzyskiego, którzy przekazują 1 proc. podatku na rzecz Hospicjum w Wałbrzychu.

Menedżer sportowy - zbawienie czy zło konieczne?

Wideo

Dodaj ogłoszenie