Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Teatr Dramatyczny wraca do gry i już zaprasza na przedstawienia

materiał informacyjny
Sienkiewicz Superstar na otwarcie sezonu teatralnego w Wałbrzychu
Sienkiewicz Superstar na otwarcie sezonu teatralnego w Wałbrzychu Teatr Wałbrzych
Na otwarcie sezonu, Teatr zaprasza na zupełnie nowy, ale już utytułowany i świetnie przyjęty przez widzów i krytykę spektakl SIENKIEWICZ SUPERSTAR…, który grany będzie na Dużej Scenie w sobotę i niedzielę 8 i 9 września, o godz. 18.00.

W Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego startuje jubileuszowy 55. sezon artystyczny 2018 / 2019 – 7 KOLORÓW, który poprowadzi SEBASTIAN MAJEWSKI – nowy dyrektor artystyczny.
Sezon rozpoczyna prezentacja zagraniczna spektaklu „GDYBY PINA NIE PALIŁA, TO BY ŻYŁA” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego na 12. FESTIWALU CENTRAL EUROPEAN THEATRE w Koszycach na Słowacji – 6 września 2018, godz. 18.30 – w Teatrze Narodowym w Koszycach.

A w siedzibie, na otwarcie sezonu, Teatr zaprasza na zupełnie nowy, ale już utytułowany i świetnie przyjęty przez widzów i krytykę spektakl SIENKIEWICZ SUPERSTAR…, który grany będzie na Dużej Scenie w sobotę i niedzielę 8 i 9 września, o godz. 18.00.

SIENKIEWICZ SUPERSTAR (czyli zupełnie spóźniona anegdota biograficzna na chwalebną okazję stulecia odzyskania niepodległości)

Tekst: Jan Czapliński Reżyseria: Aneta Groszyńska

Scenografia, kostiumy, światło: Tomasz Walesiak

Muzyka: Jerzy Rogiewicz

Ruch sceniczny: Mikołaj Karczewski

Obsada: Sara Celler-Jezierska, Joanna Łaganowska, Irena Sierakowska, Michał Kosela, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski

Brawurowo przedstawiona biografia człowieka, który podarował Polakom historię i historia problemu, jaki z tego wyniknął. Na stulecie odzyskania niepodległości, twórcy wielokrotnie nagradzanej ZAPOLSKIEJ SUPERSTAR, zapraszają na sequel – opowieść o Henryku Sienkiewiczu, autorze popularnym i bardzo nieznanym. Spektakl pełen energii i muzyki poszukuje odpowiedzi na pytanie co autor QUO VADIS ma nam dzisiaj do powiedzenia?

* SPEKTAKL FINALISTA Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

* Nagroda dla autora najlepszego tekstu Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, oraz wyróżnienie na 53. Przeglądzie Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT dla Jana Czaplińskiego.

* Wyróżnienie aktorskie na 53. PTMF KONTRAPUNKT dla Filipa Perkowskiego.

08 września / sobota / godz. 18:00 / Duża Scena

09 września / niedziela / godz. 18:00 / Duża Scena

Czas trwania spektaklu: 150 minut (z przerwą)

REZERWACJA BILETÓW: Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/ Więcej informacji: WWW.TEATR.WALBRZYCH.PL

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto