Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Targira 2016 w Świebodzicach

Sylwia Królikowska
Dolnośląskie święto sztuki i rzemiosła Targira-art. 2016 już 17-19 czerwca w Świebodzicach.

W dniach 17-19 czerwca Świebodzice już szósty raz będą gościć artystów i rzemieślników wielu branż z całej Polski. To wyjątkowe święto polskiej sztuki, na którym, jak co roku będzie można nie tylko zobaczyć wspaniałe dzieła polskich twórców, ale również pobawić się w artystę na przygotowanych przez organizatorów warsztatach oraz zakupić dla siebie lub na prezent ręcznie wykonane unikatowe wytwory naszych artystów. Dla pań zapewne najciekawsze będą stoiska z biżuterią zarówno tą ze srebra, miedzi lub z sutaszu, jedwabnymi szalami czy ubiorami - również z lnu. Panów zapewne zaciekawią z kolei stoiska zegarmistrzowskie czy kowalskie. Najmłodszych naszych gości zainteresuje stoisko z artystycznymi lizakami.

Wśród wystawców znajdziemy również twórców patchworku, stolarzy, kowali artystycznych, ceramików, witrażowników, ręcznie wykonywanych kartek i zaproszeń, pudełeczek ozdabianych w technice decoupage, wspaniałych obrusów z tradycyjnej koronki czy torebek z filcu i naturalnej skóry oraz stoisko z polskim winem. Jak co roku ciekawie także będzie wyglądało stoisko ze szkłem artystycznym Pawła Borowskiego, na którym teraz pojawi się najnowsza kolekcja oferowana obecnie na światowym rynku sztuki.

Jak co roku na Festiwalu odbędą się bezpłatne warsztaty artystyczne. Tym razem zapraszamy do udziału w zajęciach z gliny ceramicznej, filcowania i papierowej wikliny. Te ostatnie to obecnie bardzo modne i nowatorskie zajęcie nie tylko dla dzieci, ale również i osób dorosłych. Równie ciekawie zapowiadają się wystawy fotografii i malarstwa. Na tegorocznej Targirze-art. będzie także można wysłuchać wykładów z zakresu kowalstwa artystycznego okresu art.-deco i współczesnego, a także spotkać się z autorem najnowszej książki o dolnośląskich ametystach.
Warto nadmienić, że Festiwal Targira-art. to niepowtarzalna atmosfera i niezwykle wysoki poziom artystyczny. Wśród tegorocznych wystawców będą również osoby, które posiadają honorowy tytuł mistrza rzemiosła artystycznego, co gwarantuje najwyższą jakość i artyzm prezentowanych dzieł.

Ale Festiwal to także okazja do osobistego kontaktu z twórcami, bowiem tylko oni osobiście mogą oferować swoje dzieła na imprezie. Dzięki temu można zarówno kupić, jak również indywidualnie zamówić wybrane dzieło według swoich potrzeb i wymagań. Należy również wspomnieć, że udział w warsztatach artystycznych, a także wstęp dla dzieci i młodzieży na Festiwal jest bezpłatny. Dla publiczności, która zechce wziąć udział w konkursie organizatorzy przygotowali bardzo ciekawe nagrody - w tym podniebną wycieczkę samolotem nad ukrytym złotym pociągiem
i największą atrakcją Dolnego Śląska – Zamkiem Książ. Więcej szczegółów o Festiwalu znajdą Państwo na stronie www.targira,swiebodzice,pl Serdecznie zapraszamy.

Powstanie Via Artis Polonia – Aleja chwały Sztuki i Rzemiosła Polskiego XXI Wieku
Tegoroczna Targira-art. będzie szczególna, bowiem 17 czerwca po raz pierwszy zbierze się Kapituła Alei Chwały Sztuki i Rzemiosła Polskiego XXI Wieku. Zapoczątkuje ona tym samym prace, które mają doprowadzić do powstania w Świebodzicach miejsca, w którym
w godny sposób będziemy mogli nagrodzić naszych mistrzów za ich dotychczasowy dorobek artystyczny.

Naturalnie będzie to także w niedalekiej przyszłości niepowtarzalna okazja dla całej festiwalowej publiczności, aby osobiście spotkać się z nagradzanymi artystami, poznać ich dorobek twórczy i tajniki ich warsztatu.
Zadaniem Kapituły będzie określenie sposobu realizacji przedsięwzięcia, akceptacja miejsca oraz wyboru partnerów niezbędnych do jego realizacji. Obecny skład Kapituły nie jest przypadkowy. Wszyscy jej członkowie wyrazili chęć niesienia aktywnej pomocy w realizacji projektu, a ich dotychczasowa działalność
i doświadczenie w sprawach sztuki sprawi, że ma on ogromną szansę powodzenia. Wśród członków tego gremium są: były minister kultury Bogdan Zdrojewski, światowej sławy artysta szkła Paweł Borowski, rektor jedynej w Polsce Wyższej Szkoły Rzemiosła Artystycznego prof. Michał Sachanbiński, Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik, gospodarz terenu Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz oraz pomysłodawca dr Janusz Kujat dyrektor Festiwalu Targira-art.
Więcej o projekcie można znaleźć na www.targira.swiebodzice.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto