Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Strażacy z JRG-1 w Wałbrzychu i policjanci z Boguszowa-Gorc oddali hołd zastrzelonym policjantom - zdjęcia, wideo

Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
Wideo
od 7 lat
5 grudnia 2023 tuż przed godz. 17 strażacy zmiany pierwszej z JRG-1 przy ul. Przemysłowej w Wałbrzychu wyjechali samochodami z garaży. Równo o godz. 17 zawyły syreny, a ratownicy stanęli na baczność i zasalutowali. Oddali hołd zmarłym na służbie funkcjonariuszom wrocławskiej policji. Towarzyszyliśmy też w tym podniosłym smutnym momencie policjantom z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. Zobaczcie zdjęcia.

Spis treści

Strażacy z Wałbrzycha oddali hołd zmarłym na służbie policjantom

Tuż przed godz. 17 do garażu z dziedzińca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Wałbrzychu, największej pozawrocławskiej jednostki na Dolnym Śląsku, wróciły wóz techniczny i sędziwy podnośnik. Dyżurujący dziś strażacy ze zmiany pierwszej szykowali się, by uczcić pamięć odeszłym na wieczną służbę.

Do tej strasznej tragedii doszło w nocy z piątku na sobotę, czyli 1-2 grudnia, na ul. Sudeckiej we Wrocławiu. Maksymilian F. postrzelił dwóch policjantów. Zatrzymany po obławie podejrzany został zatrzymany. Rany niestety, które zadano mundurowym okazały się śmiertelne, policjanci zmarli wczoraj - 4 grudnia. Pomni tej tragedii koledzy w służbie z całego kraju chcieli przez symboliczny gest okazać jedność i pamięć. Do policji, w geście braterstwa przyłączyli się również polscy strażacy, w tym ratownicy z Wałbrzycha.

Tak wałbrzyska "jedynka" uczciła pamięć powstańców - 1 sierpnia 2021.

Policjanci z Boguszowa-Gorc uczcili zmarłych kolegów z Wrocławia

Dziś, strony policji z całej polski przypominają o żałobie, a komendant główny policji Jarosław Szymczyk zachęcił funkcjonariuszy do wspólnej chwili zadumy:

- Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym niebezpieczeństw świecie zatrzymajmy się. Dzisiaj 5 grudnia o godz. 17:00 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów. Oddajmy cześć Naszym Kolegom, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków Policjanta. Pokażmy jedność i pamięć o naszych poległych Kolegach. Cześć ich pamięci.

Stosując się do tych słów, w geście solidarności policjanci z Komisariatu w Boguszowie-Gorcach spotkali się na dziedzińcu boguszowskiego komisariatu. Tak jak strażacy z Wałbrzycha i koledzy z policji oraz straży z całej Polski o godz. 17 zasalutowali i podczas minuty skupienia, włączone syreny radiowozów i migające światła przypomniały im o tym jak kruche jest życie mundurowego.

Zobaczcie zdjęcia z Wałbrzycha i Boguszowa - jak służby uczciły zmarłych w służbie kolegów

Strażacy z JRG-1 w Wałbrzychu i policjanci z Boguszowa-Gorc ...

emisja bez ograniczeń wiekowych

Tekst i fot. z Wałbrzycha Elżbieta Węgrzyn, fot. z Boguszowa Krzysztof Krajewski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Strażacy z JRG-1 w Wałbrzychu i policjanci z Boguszowa-Gorc oddali hołd zastrzelonym policjantom - zdjęcia, wideo - Wałbrzych Nasze Miasto

Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto