Ratajczak i Durski walczyli o mistrzostwo Polski w zawodach Lotto 3x3 Quest ZDJĘCIA

Paweł Gołębiowski

Koszykarski I-ligowy Górnik Trans.eu Wałbrzych zbudował skład na nadchodzący sezon i niedługo w klubie będą myśleli o rozpoczęciu intensywnych przygotowań do rozgrywek. Tymczasem niedawno dwaj zawodnicy z Wałbrzycha – Bartłomiej Ratajczak i Damian Durski – wzięli udział w ostatnim turnieju kwalifikacyjnym i finale cyklu LOTTO 3x3 Quest, który rozgrywany był w Gdańsku.

W zawodach kwalifikacyjnych mężczyzn w kategorii Open, zorganizowanych na terenie centrum handlowego Forum Gdańsk, wzięło udział 20 drużyn. Zwyciężyła ekipa o nazwie StudioBudza. Triumfatorzy turnieju odnieśli w nim komplet zwycięstw, a w finale pokonali 21:17 PL U23 Kapitan Hak. Ekipa Piękni i Młodzi z wałbrzyszanami w składzie (Bartłomiej Ratajczak, Damian Durski, Kuba Orłowski, Piotr Kacprzak), zajęła trzecie miejsce.

W finale rozgrywanym dzień później - z powodu złych warunków atmosferycznych w hali CSA Politechniki Gdańskiej - „wałbrzyskiej” drużynie poszło słabiej i zajęła odległą pozycję. Najlepszą drużyną 3x3 w Polsce została StudioBudza/3x3Kołobrzeg.