Przyjdźcie na obchody Dnia Piłkarza w Wałbrzychu. Dochód z imprezy trafi do hospicjum (ZDJĘCIA)

Artur Szałkowski
W trakcie imprezy zostanie przeprowadzona licytacja, m.in. koszulki z autografem Roberta Lewandowskiego i piłki z autografem Łukasza Fabiańskiego Artur Szałkowski
Bilety na imprezę, która odbędzie się 1 września na stadionie przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu, w cenie 10 zł. Za pieniądze z ich sprzedaży oraz licytacji, m.in. koszulki Roberta Lewandowskiego, zostaną kupione pompy infuzyjne dla pacjentów wałbrzyskiego hospicjum.

Władze Wałbrzycha oraz Klub Sportowy Górnik Wałbrzych, zapraszają na obchody Dnia Piłkarza połączone ze zbiórką pieniędzy na Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu. Impreza odbędzie się w sobotę (1 września) na Stadionie Tysiąclecia przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu. Oto jej harmonogram:

godz. 10.00-15.00 - piłkarskie zakończenie wakacji, otwarty turniej drużyn podwórkowych dzieci i młodzieży (zapisy w dniu zawodów)
godz. 15 - charytatywny mecz piłkarski pomiędzy drużyną samorządowców regionu wałbrzyskiego i drużyną księży
godz. 17.00 - mecz 4 kolejki IV ligi piłkarskiej - Górnik Wałbrzych - Unia Bardo

Bilet wstępu na imprezę w cenie 10 zł. Cały dochód ze sprzedaży biletów oraz licytacji, która odbędzie się w przerwie meczu: samorządowcy - księża, zostanie przeznaczony na zakup pomp infuzyjnych dla pacjentów Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu. Pompy infuzyjne są wszczepiane pacjentom podskórnie i podają do organizmu lek przeciwbólowy mający uśmierzyć cierpienie.

Z około 40 pomp, którymi dysponuje obecnie wałbrzyskie hospicjum, większość jest przestarzała, wyeksploatowana i niebawem nie będzie się nadawała do dalszego użytku. Cena nowej pompy infuzyjnej to około 2,5 tys. zł. Na taki wydatek wałbrzyskiego hospicjum nie stać, stąd ogromna prośba o liczny udział w imprezie i wsparcie szczytnego celu.

Obecnie pod opieką Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu jest 90 pacjentów przebywających w domach oraz 18 pacjentów stacjonarnych. Po za tym placówka otacza opieką dzieci, których rodzice byli pod opieką hospicjum i zmarli. Obecnie jest 46 takich dzieci, które aktualnie przebywają na kolonii. Wyjazd na kolonię także zorganizowało hospicjum.

Dzień Piłkarza jest obchodzony w Polsce 10 września. Właśnie tego dnia w 1972 r. piłkarska reprezentacja Polski w finale Igrzysk Olimpijskich w Monachium wygrała 2:1 z reprezentacją Węgier i zdobyła złoty medal olimpijski. W składzie reprezentacji Polski prowadzonej wówczas przez trenera Kazimierza Górskiego, był m.in. bramkarz Marian Szeja z Zagłębia Wałbrzych. Marian Szeja zmarł 25 lutego 2015 r. w wyniku choroby nowotworowej. W ostatnich miesiącach życia był pod troskliwą opieką pracowników wałbrzyskiego hospicjum. Jego postać idealnie łączy wałbrzyskie obchody Dnia Piłkarza i towarzyszącą im zbiórkę pieniędzy dla Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu.

W związku z tym, że impreza organizowana na stadionie przy ul. Ratuszowej odbędzie się w dniu 79 rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę, która była początkiem II wojny światowej, uczczona zostanie również pamięć bohaterskich obrońców naszego kraju i ofiar największego w dziejach ludzkości konfliktu zbrojnego.

Menedżer sportowy - zbawienie czy zło konieczne?

Wideo

Dodaj ogłoszenie