Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia w Boguszowie-Gorcach, najważniejsze wydarzenia od 3.01 do 9.01.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Boguszowa-Gorców czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Boguszowa-Gorców czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Boguszowa-Gorców, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 3.01 a 9.01.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Królowe karnawału! Zobaczcie najpiękniejsze kreacje kobiece z dawnych lat”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Boguszów-Gorce od 3.01 do 9.01.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Królowe karnawału! Zobaczcie najpiękniejsze kreacje kobiece z dawnych lat

Jeszcze w nie dawno karnawał obchodzono z wielką pompą. Kobiety zachwycały swoimi strojami, a na przyjęciach wybierano królową balu. Zobaczcie jak prezentowały się królowe w najpiękniejszych kreacjach.

📢 Rekordziści i twardziele. Poznajcie najbardziej niezwykłe rośliny

Rośliny potrafią przystosować się do różnych warunków. Oto 10 zaskakujących i niezwykłych roślin.

📢 Śnieg przyciąga tłumy do Andrzejówki. Kierowcom stojącym w korkach pomaga policja i strażacy!

Niby mamy obostrzenia związane z pandemią i wyciągi na stokach narciarskich są nieczynne, ale okazuje się, że chętnych do odwiedzania takich stoków jest wielu. Daje się to odczuć m.in. w okolicach Schroniska PTTK Andrzejówka. Mamy ferie, a w wolne dni setki samochodów zjeżdżają w te piękne okolice. Wąska droga, przepełnione parkingi. Na szczęście pomagają służby mundurowe. Dzięki wsparciu i współpracy samorządu, właśnie służb mundurowych oraz najemców schroniska sytuacja na wjeździe z Rybnicy Leśnej do Andrzejówki codziennie jednak poprawia się.
– Szczególne podziękowania za kierowanie ruchem dla Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji oraz za nieocenioną pomoc Ochotniczej Straży Pożarnej z Sokołowska, która wspiera działania policji, wyznaczając miejsca do parkowania dla przybyłych kierowców oraz wspiera kierowanie ruchem w górnej części Andrzejówki kontaktując się z policją radiotelefonami co pozwala na wpuszczanie takiej ilości pojazdów na jaką w danej chwili jest możliwość – informują w gminie Mieroszów.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 3.01-9.01.2021 Boguszów-Gorce: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Boguszowie-Gorcach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Kalkulator kolejki szczepionkowej przeciw COVID-19. Sprawdź w 60 sekund, kiedy może przypaść Twój termin szczepienia przeciw COVID-19

Kalkulator szczepionkowy - to narzędzie bierze pod uwagę wiek, aktywność zawodową oraz stan zdrowia i na tej podstawie pokazuje minimalną i maksymalną liczbę osób przed Tobą w kolejce, a także wskazuje termin, w którym jest szansa na szczepienie. Terminy prosimy traktować orientacyjnie. Rzeczywista data będzie zależeć od wielu zmiennych. Szczegóły poniżej.

📢 Szczepionka przeciw COVID-19. Jak i kiedy można się zapisać? Procedura krok po kroku

Szczepienia przeciwko COVID-19 ruszyły pod koniec 2020 roku, a dokładnie 27 grudnia. Pierwsze dawki przeznaczono dla osób z tzw. grupy zero, czyli w największym stopniu narażonych na zakażenie SARS-CoV-2 z racji wykonywanych obowiązków zawodowych. Kolejne szczepionki na COVID-19 otrzymają pozostali mieszkańcy kraju, zgodnie z ustaloną kolejnością. Prawdopodobnie od 15 stycznia 2020 r. chętni z etapu pierwszego będą mogli umówić się na konkretny termin i miejsce m.in. poprzez infolinię i Internetowe Konto Pacjenta. Przedstawiamy, jak wygląda cała procedura krok po kroku, która, jak zapewnia Ministerstwo, ma być prosta i bezpieczna.

📢 Jak Wrocław walczył z epidemią w 1963 roku? Zobacz! (ZDJĘCIA)

Rok 1963. We Wrocławiu zaatakowała czarna ospa. W mieście zachorowało 99 osób, 7 z nich umarło. Wprowadzone wtedy obostrzenia były o wiele bardziej dotkliwe niż teraz, przy epidemii koronawirusa: Wrocław został na 47 dni odcięty od świata. Do miasta nie mogły wjeżdżać osoby, które wcześniej nie zostały zaszczepione. Zobaczcie zdjęcia z tego czasu, które pochodzą z fotopolska.eu

📢 Najpopularniejsze nazwiska w Polsce w 2020 roku. Twoja rodzina jest na tej liście? Sprawdź!

Te nazwiska nosi najwięcej rodzin w Polsce. Dane za ubiegły rok pochodzą z Ministerstwa Cyfryzacji. Sprawdźcie. Żeby przejść do kolejnych nazwisk musicie kliknąć w zdjęcie i obejrzeć naszą galerię.

📢 Najważniejsze inwestycje w Wałbrzychu zaplanowane na 2021 rok

Przed kilkoma dniami w Wałbrzychu uchwalono budżet na 2021 rok. Zakłada on dochody w wysokości 877 557 546 zł, wydatków ma być 943 181 694 zł, a planowany deficyt to 65 624 148 zł.
Sytuacja, w związku z pandemia, także ta finansowa nie jest łatwa, ale finansowanych będzie sporo inwestycji. Pod kolejnymi zdjęciami informacja jakie najważniejsze.

📢 Z Unisławia Śląskiego do Dzikowca i z powrotem czyli pomysł na spędzenie dnia wolnego w górach

Święto Trzech Króli było w tym roku, z powodu pandemii, wyjątkowe – bez orszaków. Ale wielu naszych Czytelników postanowiło wykorzystać wolny dzień na dłuższe i krótkie spacery. Niektórzy wybrali się nawet na wyprawę w góry. Taka eskapada w zimowych warunkach wymaga już odpowiedniej kondycji, trzeba też właściwie się ubrać i mieć porządne buty. – Dobrze jest pamiętać o rakach czy raczkach, bo jest sporo oblodzeń pod śniegiem – informuje Czytelnik, który przysłał nam zdjęcia. Szedł z Unisławia Śląskiego zielonym i niebieskim szlakiem do Dzikowca i wracał do Unisławia. Zobaczcie zdjęcia z tej wyprawy.

📢 Sośnierz: Szczepionki dla celebrytów? Zajmujemy się pierdołami. W listopadzie zmarło w Polsce 60 tys. ludzi. To jest prawdziwy problem

Szczepionki dla celebrytów to incydent, który się zdarzył i na który można było machnąć ręką. Wie pan, co to jest problem? 60 tys. zgonów w Polsce w listopadzie. 60 tysięcy, czyli dwa razy więcej niż rok temu i liczby tej nie można tłumaczyć covidem. To jest dramatyczny problem do rozwiązania i zdiagnozowania i nie ma bardziej ewidentnego dowodu na zaburzenia w organizacji opieki zdrowotnej w Polsce - mówi Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia, były szef NFZ.

📢 Lekarka z WUM wściekła po szczepieniach celebrytów. "Zabraliście mi szczepionkę" - grzmi Maja Herman

Szczepienia celebrytów poza kolejnością ogłoszoną przez rząd wstrząsnęły opinią publiczną, a Warszawski Uniwersytet Medyczny zapewnił, że specjalnie powołana wewnętrzna komisja wyjaśni sprawę. Wśród zaszczepionych znaleźli się m.in. Krystyna Janda, Leszek Miller, czy Andrzej Seweryn z córką Marią. Do kwestii szczepień na WUM odniosła się również pracująca tam lekarka Maja Herman. W emocjonalnym wpisie grzmi - "zabraliście mi szczepionkę", a także krytykuje "bagno, które się zadziało". Lekarka podkreśla, że nie zapomni tego, co się stało.

📢 Podsumowanie najważniejszych wydarzeń w Wałbrzychu z drugiej połowy 2020 roku

Wczoraj zaprezentowalismy najważniejsze wydarzenia w Wałbrzychu w pierwszej połowie 2020 roku. Teraz czas na drugie, sześć miesięcy.
Rok 2020, głównie za sprawą pandemii, oceniany jest przeważnie jako zły. Ale były i dobre momenty. Zobaczcie te dobre i gorsze (przy kolejnych zdjęciach). Czas na drugie półrocze.

Nasz przegląd jest oczywiście subiektywny. Być może coś umknęło naszej pamięci. Chętnie zatem dołączymy do niego jakieś zdarzenia, o których nam przypomnicie.

📢 Najrzadsze imiona chłopców na Dolnym Śląsku. Zobacz!

Zobacz, jakie imiona najrzadziej nadawali swoim synom mieszkańcy Dolnego Śląska w ubiegłym roku. Dane pochodzą z Ministerstwa Cyfryzacji. Szczegóły na zdjęciach w naszej galerii.

📢 Zakup mieszkania – 16 nieoczywistych pułapek, w które łatwo wpaść. Na co uważać, kupując lokal?

Kupując wymarzone M, łatwo jest przeoczyć kwestie, które później dużo nas kosztują albo latami męczą. Zobacz, na co zwrócić uwagę, żeby nie żałować zakupu.

📢 Wałbrzyscy policjanci dostali wczoraj trzy nowe samochody!

Wałbrzyscy policjanci dostali trzy nowe samochody. Wczoraj (4 stycznia) odbyła się uroczystość przekazania kluczyków do aut marki kia ceed

📢 Chcesz postawić dom na wsi? Oto najtańsze działki na Dolnym Śląsku. Zobacz oferty do 50 tys. zł

Zobacz najtańsze oferty sprzedaży ziemi pod zabudowę jednorodzinną w województwie dolnośląskim. Szczegóły znajdziesz w podpisach pod zdjęciami w naszej galerii.

📢 Idzie „Bestia ze wschodu”. Mrozy nawet do - 30 st. C!

Od połowy stycznia czeka nas wielkie ochłodzenie, opady śniegu i siarczyste mrozy dochodzące do – 30 st. C - tak przewidują synoptycy. Wyż syberyjski sprowadzi do Europy – w tym do Polski – bardzo zimne powietrze. Szczegóły w podpisach pod zdjęciami w naszej galerii.

📢 Nie zaszczepisz się, nie polecisz? Linie lotnicze bez wyjścia: muszą chronić wszystkich pasażerów. Rozwiązaniem są paszporty zdrowotne?

Pięć dni na Korfu za 856 zł, Kapsztad za 1,5 tys. zł, przelot z Krakowa i tydzień w czterogwiazdkowym hotelu w Tajlandii za 2 tys. zł, wyprawa klasą business do Meksyku i z powrotem za 4 tys. zł… Podróże nigdy nie były tak tanie: linie lotnicze i biura podróży zasypują nas fantastycznymi ofertami, ale coraz częściej obwarowują je warunkiem: jeśli chcesz lecieć, musisz się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. Eksperci przekonują, że to może być standardowy wymóg w najbliższych latach. A może w ogóle po wsze czasy.

📢 Podsumowanie najważniejszych wydarzeń w Wałbrzychu w pierwszej połowie 2020 roku

Oto najważniejsze wydarzenia w Wałbrzychu w pierwszej połowie 2020 roku. Był to z pewnością rok wyjątkowy, słyszy się opinie, że raczej zły. Rzeczywiście, głównie pandemia sprawiła, że trudno minionych dwanaście miesięcy inaczej odbierać. Ale były i dobre momenty. Zobaczcie te dobre i gorsze (przy kolejnych zdjęciach). Na początek pierwszych sześć miesięcy. Drugie półrocze niebawem.

Nasz przegląd jest oczywiście subiektywny. Być może coś umknęło naszej pamięci. Chętnie zatem dołączymy do niego jakieś zdarzenia, o których nam przypomnicie.

📢 Zabytki Dolnego Śląska na sprzedaż! Zobacz gdzie można kupić pałac

Dolny Śląsk to kraina pałaców, dworków i zamków, jest ich kilkaset. Przebudowane z dworów obronnych w pałace i dworki mieszkalne przetrwały nawet wojnę, ale najbardziej zaszkodził im czas po wojnie. Niestety wiele z nich w wyniku przekształcenia w PGRy została zaniedbana, zdewastowana i dziś jedyne co można podziwiać to ruiny budynków, które niegdyś były wytwornymi posiadłościami. Objęte nadzorem konserwatorskim dodatkowo stanowią trudność przy rewitalizacji. Kilka udało się wyremontować i prosperują do dzisiaj jako hotele. Wiele posiadłości wykupionych przez inwestorów stoi niezabezpieczone i czeka na lepsze czasy, albo całkowity rozpad. Rynek zabytkowych nieruchomości na Dolnym Śląsku jest duży, a wybór spory, sprawdzamy jakie zabytki można obecnie kupić i zamieszkać w nich.

ZOBACZ KONIECZNIE

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto