Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia w Boguszowie-Gorcach, najważniejsze wydarzenia od 11.10 do 17.10.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Boguszowa-Gorców czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Boguszowa-Gorców czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Boguszowa-Gorców, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 11.10 a 17.10.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Pogoda na Wszystkich Świętych 2020 w Boguszowie-Gorcach. Jaka jest prognoza pogody na święto?”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Boguszów-Gorce od 11.10 do 17.10.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Pogoda na Wszystkich Świętych 2020 w Boguszowie-Gorcach. Jaka jest prognoza pogody na święto?

Jaka będzie pogoda w tym roku na Wszystkich Świętych? Sprawdź prognozę pogody, by nic nie zaskoczyło Cię podczas odwiedzania grobów krewnych. Czy w Boguszowie-Gorcach spadnie deszcz, a może śnieg? Czy będzie wietrznie? Czy temperatura zmusi nas do założenia cieplejszych rzeczy? W jaki dzień w tym roku wypada święto Wszystkich Świętych? Święto Wszystkich Świętych często mylone jest z Dniem Zmarłych. Jaka jest różnica pomiędzy tymi świętami? Możesz dowiedzieć się tego z naszego artykułu.

📢 Czy dzisiaj (18.10) i w najbliższych dniach będzie padać śnieg w Boguszowie-Gorcach?

Kiedy można spodziewać się śniegu w Boguszowie-Gorcach? Czy dzisiaj, 18.10 zapowiada się prawdziwa zimowa pogoda w twoim mieście? Możesz sprawdzić radar opadów śniegu, dzięki któremu dowiesz się, gdzie będzie padać śnieg. Jest to szybki sposób, aby wiedzieć, czy będziesz musiał odśnieżać podjazd czy przygotować się na korki w mieście. Zima jest porą roku, którą można kochać lub nie przepadać za nią ze względu na niskie temperatury i noszenie zimowej odzieży. Zobacz naszą zimową prognozę pogody na dzisiaj i najbliższe dni dla Boguszowa-Gorców.

📢 Czy trzeba będzie jutro skrobać szyby w Boguszowie-Gorcach? Sprawdziliśmy szanse na mróz w nocy z soboty na niedzielę

Nie wiesz, czy w Boguszowie-Gorcach jutro będzie przymrozek? Poranny szron wynika z pogody w nocy, dlatego sprawdziliśmy, jaka będzie. Jaka będzie noc z soboty na niedzielę? Według prognoz, w Boguszowie-Gorcach będziemy mieć 1°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów szacuje się na 20%, natomiast wilgotność powietrza: 94%. Zapowiadana prędkość wiatru ma wynieść, według najnowszych prognoz, 13  km/h. Oznacza to, że w nocy nie będzie przymrozków.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Huawei MatePad Pro 10.8'' 128GB LTE Szary (53010WLQ)

  • Producent: Huawei
  • Ceny: od 2 399 do 2 869 zł.
  • Zobacz oferty

Kruger&Matz EAGLE 702 2/16GB (KM0702)


Tygodniowa prasówka 11.10-17.10.2020 Boguszów-Gorce: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Boguszowie-Gorcach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wałbrzych: Ognisko koronawirusa w DPS-ie przy ul. Zachodniej!

Aż 19 wyników pozytywnych dały testy na obecność Covid-19 przeprowadzone w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Zachodniej w Wałbrzychu. W DPS-ie prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi zakażonych jest 15 z 43 podopiecznych i 4 z 15 osób personelu.
W ciągu najbliższych 3 - 4 dni powtórzone zostaną testy u osób, u których dały teraz wynik negatywny.
Aktualnie w DPS-ie pomaga miasto, służby wojewody i wojsko. Wojewoda przekazał środki do dezynfekcji i ochrony osobistej. DPS został podzielony na dwie strefy: „czystą" i „brudną".

📢 Rekord zarażeń w Polsce i na Dolnym Śląsku! Są też zmiany dot. siłowni i basenów

W sobotę 17 października 2020 roku Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych osobach zarażonych. W ciągu minionej doby na terenie kraju potwierdzono koronawirusa u kolejnych 9622 osób. To rekord. Kolejny padł na Dolnym Śląsku. W naszym województwie zarażenie potwierdzono 524 nowe przypadki.

📢 Koronawirus. Żółta strefa i czerwona strefa. Które powiaty w Polsce mają dodatkowe obostrzenia? [ZASADY, LISTA POWIATÓW, STAN NA 16.10]

Koronawirus w Polsce jest coraz groźniejszy. Ministerstwo Zdrowia ustanowiło żółtą i czerwoną strefę, do której trafiają powiaty, w której odnotowuje się dużą liczbę nowych przypadków zachorowań koronawirusem, który powoduje chorobę COVID-19. Które powiaty są we wspomnianych strefach od 10 października? Zobacz pełną listę w województwach.
Uwaga! W czwartek 15 października Ministerstwo Zdrowia dokonało aktualizacji stref, która będzie obowiązywać od 17 października.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Te rośliny wg NASA oczyszczają mieszkanie ze smogu i toksyn. Które rośliny warto hodować?

Smog, który truje nas jesienią i zimą, to prawdziwa zmora. Nie możemy się od niego uwolnić mimo starań rządów i przedsiębiorców tworzących bardziej przyjazne środowisku rozwiązania. Mamy ekologiczne samochody, większą świadomość dotyczącą odpowiedniego ogrzewania domów, ale i tak wszystkie te działania to ciągle za mało. Smog jest stałym utrapieniem – i to nie tylko w południowej Polsce, jak niektórzy sądzą. Istnieją jednak pewne sposoby, które pozwalają nieco złagodzić niekorzystny wpływ złego powietrza. Jednym z nich jest ustawienie w domu specyficznych roślin doniczkowych. Podpowiadamy, o jakie rośliny doniczkowe chodzi.

📢 Komu przysługuje świadczenie postojowe? Zobacz, jak dostać 2080 zł

Poszerzono grono osób uprawnionych do świadczenia postojowego. Ponadto niektóre osoby mogą ponownie starać się o pomoc. Zobacz, czy spełniasz kryteria uprawniające do otrzymania dodatkowego świadczenia postojowego, co zrobić, żeby dostać wsparcie oraz jak tę pomoc oceniają eksperci.

📢 Te gwiazdy przygarnęły bezdomne zwierzęta. Adoptowane psy i koty mają się jak pączki w maśle. Zdjęcia celebrytów z adopciakami

Choć celebryci kojarzą się z luksusem i raczej rasowymi pieskami, świat zmienia się na lepsze. Można się zdziwić, jak wiele gwiazd postępuje słusznie i coraz bardziej świadomie, adoptując zwierzęta ze schronisk lub ratując je z ulicy. Jakie postacie z show biznesu mogą pochwalić się zdjęciami ze swoimi adopciakami? Zobaczcie galerię.

📢 Na Dolnym Śląsku mamy aż dziesięć uzdrowisk. Znacie je wszystkie? Zobaczcie, jakie piękne [ZDJĘCIA]

Dolny Śląsk to niezwykła kraina. Bogata historia, przemysł, ale i turystyka. Mamy tu m.in. uzdrowiska, do których zjeżdżają kuracjusze z całego kraju, a nawet świata. Od stuleci znane są bowiem walory panującego w nich klimatu, jakość i różnorodność wód mineralnych, no i coraz lepsze warunki. Miejscowości uzdrowiskowe mają do zaoferowania nie tylko coś dobrego dla naszego zdrowia, ale i coś dla ducha, np. festiwale muzyczne w Dusznikach czy Szczawnie-Zdroju. Warto wybrać się do naszych uzdrowisk, jeśli nie na kurację to chociaż na weekend. W województwie mamy ich dziesięć. Zobaczcie jakie.

📢 Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia. 6 sytuacji, kiedy szef może zwolnić pracownika w dowolnym momencie

Jak to w życiu bywa, zdarzają się różne sytuacje, nawet takie, w których umowę o pracę rozwiązuje się bez wypowiedzenia. W jakiś sposób kodeks pracy reguluje tą kwestie?

📢 Kamyki w Głuszycy (na zdjęciach) - propozycja weekendowej wyprawy

Przed nami weekend. Pogoda nie jest co prawda najlepsza, ale warto wyjść z domu i wybrać się na chociaż niewielką wycieczkę. Świetną propozycją wydaje się wyprawa zaproponowana przez naszych Czytelników. W czwartek, 15 października byli na Kamykach w Głuszycy. Pogoda też nie była najlepsza, ale wycieczka udała się. Kamyki to dawny kamieniołom melafiru. Wyrobisko zalane wodą tworzy malownicze jeziorko. Przy brzegu wysokie na kilkadziesiąt metrów skalne ściany. Na zdjęciach widać jak się to prezentuje, ale warto zobaczyć tę okolicę na żywo...

📢 Tama i kładka nad jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim. Po zmroku, jak w innym świecie [ZDJĘCIA]

Byliście nad jeziorem w Zagórzu Śląskim po zmroku? Te okolice nawet wtedy są interesujące. Jezioro Bystrzyckie z wielką, kamienną zaporą wodną wybudowaną w latach 1914 - 1917 i nową, niezwykłą, wspaniale oświetloną kładką oddaną do użytku w ubiegłym roku warto odwiedzić takze wieczorem. Zobaczcie.

📢 Wałbrzyska Palestyna trzyma się mocno [ZDJĘCIA]

W najbliższych latach ma praktycznie przestać istnieć część wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin, nazywana Palestyną. Już kilka lat temu zaczęło się tam wyburzanie kamienic - dom po domu. Są one bowiem w fatalnym stanie, a koszt remontów byłby absurdalnie wysoki. Idzie to jednak powoli, bo trzeba zapewnić mieszkania lokatorom rozbieranych kamienic. Spore są też koszty samych rozbiórek.
W najbliższym czasie jednak, po remontach, w Śródmieściu Wałbrzycha powstaną dziesiątki porządnych mieszkań. Trafi tam pewnie wielu mieszkańców Palestyny. Na razie jednak ta część miasta trwa i trzyma się „dobrze".
Zobaczcie zdjęcia z 2016 roku (pierwszych dziesięć) i zrobione 16 października 2020 roku (pozostałe).

📢 Poszukiwane przez policję mieszkanki Dolnego Śląska - zobacz je wszystkie [ZDJĘCIA]

Prezentujemy Wam Dolnoślązaczki, które widnieją na policyjnych stronach w dziale osób poszukiwanych. Niektóre z Pań dopuściły się przestępstw niższej wagi, ale są też i takie, które mają na koncie zbrodnię. Pod każdym ze zdjęć krótki opis. Kliknij w pierwszą fotografię i zobacz całą galerię.

📢 Dwa wypadki w Wałbrzychu. Uwaga, trudne warunki na drogach! [15.10.2020]

Wałbrzych: Dwa wypadki w ostatnich godzinach. Policja: na drogach szybciej jest ciemno, ślisko, słaba widoczność. Nie wszyscy kierowcy przywiązują do tego wagę..., często jadą za szybko. Przykładem są dwa wypadki, do których doszło na naszym terenie w ostatnich godzinach.

📢 Czy trzeba nosić maseczkę w pracy? Kiedy wolno pracować z odsłoniętą twarzą w biurze? (15.10.2020)

Przepisy nakładają obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych na terenie żółtych i czerwonych stref, a także w pracy. Można jednak znaleźć pewne odstępstwa od reguły. Zobacz, czy musisz mieć maseczkę, jeśli pracujesz w biurze, na poczcie czy w sklepie.

📢 Najlepsze formy wsparcia dla osób szukających pracy i zwolnionych pracowników

Co piąty pracownik zmienił pracę przez koronawirusa, często w konsekwencji zwolnienia z pracy. Co zrobić, żeby wziąć sprawy w swoje ręce i uzyskać pomoc w znalezieniu pracy? Podpowiadamy, od czego zacząć.

📢 Pranie kurtek – jak wyczyścić odzież wierzchnią, aby jej nie zniszczyć. Jak prać kurtkę puchową, a jak z membraną?

Kiedy za oknem zaczyna się brzydka pogoda, a termometry wskazują niskie temperatury, zaczynamy przeszukiwać swoje szafy w celu wyjęcia cieplejszych ubrań. Niektóre wymagają tylko odświeżenia, ale zdarza się tak, że nasza ulubiona kurtka puchowa wymaga prania. Wówczas mamy dylemat, jak to zrobić, aby jej nie zniszczyć. Prezentujemy sposoby na samodzielne wypranie kurtek w domu.

📢 Walim: Pasowanie na ucznia w czasie pandemii [ZDJĘCIA]

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu odbyło się pasowanie pierwszaków na uczniów.

ZOBACZ KONIECZNIE

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto