Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy z marca 2021 w Boguszowie-Gorcach, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd marca 2021? Z nami miesięczną prasówkę z Boguszowa-Gorców nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd marca 2021? Z nami miesięczną prasówkę z Boguszowa-Gorców nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Boguszowa-Gorców najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Nowe zakażenia koronawirusem 1.04.2021 w powiecie wałbrzyskim. Sprawdź, jakie są liczby”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd marca 2021 w Boguszowie-Gorcach: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Nowe zakażenia koronawirusem 1.04.2021 w powiecie wałbrzyskim. Sprawdź, jakie są liczby

Przedstawiamy dzienny raport na temat koronawirusa w powiecie wałbrzyskim. Mamy 76 nowych zakażeń. Dane aktualne na 1.04.2021. Od początku roku w powiecie wałbrzyskim wystąpiło 2 190 przypadków zakażeń koronawirusem, natomiast zgonów z powodu COVID-19 od początku roku do tej pory mieliśmy 69.

📢 Nie rób tego przed szczepieniem przeciw Covid-19! Naukowcy ostrzegają! Zalecenia przed szczepieniem na koronawirusa 1.04.2021

Nie rób tego przed szczepieniem przeciw Covid-19! Naukowcy ostrzegają! Zalecenia przed szczepieniem na koronawirusa! Okazuje się, że wiele można zrobić, żeby mieć jak najmniej objawów poszczepiennych i zyskać największą odporność. Poradnik dla osób szczepiących się przeciw COVID-19 przygotował zespół naukowców i lekarzy zrzeszonych w inicjatywie Nauka Przeciw Pandemii pod przewodnictwem prof. Andrzeja M. Fala. Odpowiada na wiele pytań, np. czy można pić alkohol i jeść posiłki przed szczepieniem na COVID-19?Prezentujemy w skrócie ich rady. Sprawdź w galerii, czego NIE WOLNO robić przed szczepieniami przeciw koronawirusowi.

📢 Leśne Sanatorium w Wałbrzychu. Ostatni dar księżnej Daisy, po którym nie ma już prawie nim śladu

Leśne Sanatorium w Wałbrzychu to było miejsce wyjątkowe. Wiedzieliście, że w okolicach drogi na Chełmiec, od strony ul. Piasta w dzielnicy Biały Kamień w Wałbrzychu, istniało kiedyś Leśne Sanatorium. Było to jedno z ostatnich dzieł charytatywnych na naszym terenie księżnej Daisy von Pless. Powstało z myślą o ratowaniu zdrowia dzieci z Wałbrzycha i okolic. Leśne Sanatorium otwarto w lipcu 1920 roku. Były tam drewniane domki, pawilony ze szkołą, boisko, ogród, basen. Z czasem jednak Hochbergowie przestali je dofinansowywać, jeszcze „za Niemca” przeszło pod zarząd opieki społecznej. Po wojnie, od 1945 roku zostało opuszczone. Teraz są tam jeszcze resztki fundamentów.
W galerii zdjęć Leśne Sanatorium w czasach swojej świetności.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka marzec Boguszów-Gorce: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników z Boguszowa-Gorców. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Oto znani absolwenci ZS nr 7 w Wałbrzychu. Wiecie, że oni byli uczniami „Ekonomika – Gastronomika”?

W naszym cyklu prezentowania znanych absolwentów wałbrzyskich szkół średnich, przyszedł czas na Zespół Szkół Nr 7 im. Komisji Edukacji Narodowej. To popularny „Ekonomik-Gastronomik”. W tej szkole uczyło się wiele znakomitości w swoim fachu, czyli głównie kucharzy, ale nie tylko. Wiecie, że absolwentem „Ekonomika – Gastronomika” jest np. znakomity aktor Leszek Lichota. Zobaczcie kto jeszcze.

📢 Oto mordercy, którzy są nadal na wolności i grasują po Polsce (ZDJĘCIA, NAZWISKA)

Te kobiety i ci mężcyzźni są poszukiwani za zabójstwa na terenie całej Polski. Zobaczcie ich imiona, nazwiska i zdjęcia. Jeśli wiecie gdzie się ukrywają - zawiadomcie policję: email: [email protected], [email protected] [email protected] [email protected] i telefon 112. Policja poszukuje ich na podstawie: Art. 148 § 1 Zabójstwo - typ podstawowy. Źródło: poszukiwani.policja.pl. Stan poszukiwań: 23 03 2021.

📢 W Czarnym Borze wybrano Najpiękniejsze Palmy Wielkanocne!

Tradycja rzecz święta. Dlatego w Czarnym Borze także w tym roku przeprowadzono konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

📢 Wałbrzych. Sympatyczne zwierzaki do oddania za darmo na OLX. Może je przygarniesz?

Te sympatyczne zwierzaki czekają na dom i są do oddania za darmo w Wałbrzychu i okolicach.
Zobaczcie. W galerii głównie oferty z ostatnich dni, z psiakami i kotami z wałbrzyskiego schroniska. Śliczne psy i koty są do oddania za darmo! Kto się zdecyduje znajdzie oferty na OLX.

📢 Oni byli uczniami Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju (kiedyś „Ceramika")

W ostatnich tygodniach prezentujemy znanych absolwentów szkół średnich z Wałbrzycha. Tym razem przedstawiamy byłych uczniów Zespołu Szkół i, Marii Skłodowskiej-Curie ze Szczawna-Zdroju. To placówka z sąsiedniej miejscowości, mocno związana z Wałbrzychem (kadra pedagogiczna, uczniowie).
Szkoła z uzdrowiska nazywana jest „Ceramikiem”, bo kiedyś kształcono tak głównie ceramików i chemików. Wiele osób zrobiło jednak kariery w innych dziedzinach. Przykładem jest Wiesław Ochman wybitny śpiewak operowy, chyba najbardziej znany absolwent Ceramika. Zobaczcie kto m.in. chodził tam jeszcze.

📢 Polską szczepionka na COVID produkowaną pod Łodzią? Czy Mabion jest producentem polskiej szczepionki na koronawirusa? 25.03.2021

Polską szczepionka na COVID produkowaną pod Łodzią? Czy Mabion jest producentem polskiej szczepionki na koronawirusa? Kiedy powstanie Polska szczepionka produkowana pod Łodzią? "Polska dołączy do krajów, w których produkowane są szczepionki przeciw COVID-19" – ogłosił przed tygodniem rząd. W jakim stopniu preparat, w którego wytwarzanie włączy się spółka Mabion spod Łodzi, faktycznie będzie z Polski? I skąd w naszym kraju wzięli się partnerzy amerykańskiej firmy Novavax, od której Unia Europejska chce kupić co najmniej 100 milionów dawek szczepionek?

📢 Heheszki ze szkoły online. Wraca nauka zdalna dla klas 1-3. Zobaczcie najlepsze MEMY!

Od dzisiaj uczniowie w całej Polsce wracają na naukę zdalną. Zobaczcie memy na ten temat.

📢 Złodzieje z Wrocławia, którzy mogą cię okraść! Zobacz ich zdjęcia i nazwiska!

Tych złodziei szuka policja. Widziałeś ich? Zawiadom policję: Wrocław, ul. Podwale 31-33, telefon: (0-71) 340 3400, email: [email protected] [email protected] [email protected] [email protected]. Policja poszukuje ich na podstawie: Art. 278 § 1 Zabieranie w celu przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej. Informacje i zdjęcia pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl. Stan poszukiwań - 15 marca 2021 roku.

📢 Zobaczcie jakie sympatyczne psiaki żyją latami w klatkach w wałbrzyskim schronisku

W schronisku dla zwierząt w Wałbrzychu na prawdziwy dom czekają dziesiątki psów. Warunki mają tam, jak na schronisko, całkiem niezłe, ale przecież pobyt w klatce nie jest normalnym życiem. Niestety, ktoś kiedyś porzucił te sympatyczne czworonogi i zostały skazane na taki los. Może się on odmienić. Może zdecydujecie się na adopcję. Warto o tym pomyśleć i przygarnąć zwierzaka, zwłaszcza tego który już bardzo długo czeka na swojego pana. Zyskacie prawdziwego przyjaciela. Zobaczcie zdjęcia psów, które przebywają w wałbrzyskim schronisku najdłużej.

📢 Najnowsze oferty pracy w Wałbrzychu i okolicy [zarobki]

Dla poszukujących pracy prezentujemy kilkanaście najnowszych ofert z Wałbrzycha i okolic. Czas pandemii na pewno nie jest najlepszym momentem na poszukiwanie zajęcia, ale na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu jakieś propozycje zatrudnienia można jednak znaleźć.
Przy kolejnych fotografiach trochę szczegółów.

📢 Zobacz gwałcicieli, których szuka policja. Oto ich nazwiska i zdjęcia

Są bardzo niebezpieczni i cały czas się ukrywają. Pomóż policji ich złapać. Jeśli ich widziałeś - dzwoń na 112. Podstawy poszukiwań: Art. 197 § 1 Doprowadzanie innej osoby przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem do obcowania płciowego (zgwałcenie) - typ podstawowy. Informacje i zdjęcia pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl. Stan poszukiwań na 3 marca 2021 roku.

📢 Kościoły ewangelickie w Wałbrzychu. Było ich kilka. Zobaczcie

W centrum Wałbrzycha, przy placu Kościelnym stoi od wieków piękny kościół ewangelicko – augsburski. Wspaniały obiekt zachwyca i jest świadectwem bogatej przeszłości.
Obecnie bowiem w mieście wielu wiernych tego wyznania już nie ma. Inaczej jednak było przed wojną – za Niemca. Wtedy kościoły ewangelickie istniały w kilku obecnych dzielnicach Wałbrzycha. Niektórych, jak na Białym Kamieniu czy Szczawienku, już nie ma. Na Sobięcinie, Podgórzu popadają w ruinę.
Zobaczcie jak przed wojną wyglądały kościoły ewangelickie w Wałbrzychu.

📢 W Zespole Szkół nr 5 w Wałbrzychu, tzw. Mechaniku uczylo się sporo znanych osób. Zobaczcie kto

Okazuje się, że nie tylko wałbrzyskie licea ogólnokształcące mają znanych absolwentów. Sprawdziliśmy, i na przykład do Zespołu Szkół nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera przy ul. Ogrodowej w Wałbrzychu chodziło sporo znanych osób. To przeważnie wybitni sportowcy, ale nie tylko. Zobaczcie.

📢 Punkt Rzeczy Znalezionych Kolei Dolnośląskich. Zobacz, co zostawiają w pociągach podróżni! Telefony, klucze, karty, ważne dokumenty, walizki

Punkt Rzeczy Znalezionych Kolei Dolnośląskich znajduje się przy ul. Kolejowej 2 w Legnicy. Odbiór rzeczy znalezionej jest możliwy z reguły po trzech dniach, licząc od dnia przyjęcia rzeczy przez KD od znalazcy. Rzeczy znalezione można odebrać w godz. 12.00 do 15.00 po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z pracownikiem KD (tel. 76-742-11-12) oraz wypełnieniu i dostarczeniu do KD oświadczenia podróżnego o zagubieniu rzeczy.

📢 Głuszyca: Trwa remont willi Kaufmanów. Będzie tam urząd miejski

Już za kilka miesięcy Głuszyca będzie miała wyjątkowo piękny urząd miejski. Przeniesie się on bowiem do remontowanego obecnie, zabytkowego budynku - dawnej willi Kaufmanów, a później szkoły włókienniczej.

📢 Uważajcie na te złodziejki! Są na wolności i mogą was okraść! (ZOBACZ 27 ZDJĘĆ)

Te kobiety za kradzieże szuka policja. Widziałeś je? Zawiadom stróżów prawa! Adres: Wrocław, ul. Podwale 31-33, telefon: (0-71) 340 3400, email: [email protected] [email protected] [email protected] [email protected]. Te niebezpieczne panie policja poszukuje na podstawie: Art. 278 § 1 Zabieranie w celu przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej. Źródło: poszukiwani.policja.pl. Stan poszukiwań - 8 marca 2021 rok. Szczegóły (imiona, nazwiska, zdjęcia) w naszej galerii. Kliknij i zobacz!

📢 Wałbrzych: Tak teraz wygląda Aleja Wyzwolenia. Dużo zdjęć

Dotarła do nas ostatnio prośba jednej z Czytelniczek, żeby zamieścić trochę zdjęć jednej z wałbrzyskich ulic. Mieszkała tam kiedyś. Wiele lat temu wyjechała z Wałbrzycha, ale tęskni. Postanowiliśmy zatem, że będziemy pokazywali jak wyglądają obecnie wałbrzyskie ulice. Na początek Aleja Wyzwolenia, wczesnym popołudniem, we wtorek 9 marca 2021 roku . Prawdopodobnie chętnie zobaczą te zdjęcia nie tylko byli mieszkańcy, ale może na przykład także byli uczniowie II liceum. Zobaczcie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto