Nasza Loteria

Przegląd prasy z maja 2020 w Boguszowie-Gorcach, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Boguszowa-Gorców czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Boguszowa-Gorców czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w maju czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Boguszowa-Gorców najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Czy w Boguszowie-Gorcach będzie padać deszcz? Sprawdź prognozę opadów na najbliższe 10 dni”?

Przegląd maja 2020 w Boguszowie-Gorcach: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z maja 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Czy w Boguszowie-Gorcach będzie padać deszcz? Sprawdź prognozę opadów na najbliższe 10 dni

Przed 11.06.2020 czekają nas deszczowe dni. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów w całym mieście wynosi 50%. W które dni możemy spodziewać się deszczu? W ciągu najbliższych 10 dni najbardziej deszczowym dniem będzie piątek 5.06.2020. W ciągu najbliższych 10 dni (1.06-11.06) opady miejscami mogą sięgać 3,3 mm. Warto nie zapominać o parasolach.

📢 Kolejny sklep publikuje wizerunek klienta i wzywa do zapłacenia za towar! Kojarzycie go? [ZDJĘCIA]

Kilka dni temu pisaliśmy, że wałbrzyski sklep LH Market opublikował zdjęcie klientki, która wzięła towar z półki, ale za niego nie zapłaciła. Teraz w ślady naszego sklepu poszła sieć składów budowlanych Mrówka. Tym razem pan ze zdjęcia nie zapłacił za towar w Kamiennej Górze. Kojarzycie, kto to może być?

📢 Na tych stanowiskach pracownicy mogą przebierać w ofertach pracy mimo pandemii

Szukasz pracy, ale widzisz, że nowych ofert ubyło? Czujesz się niepewnie w związku z pandemią? Sprawdź, w których branżach i na jakich stanowiskach pracownicy umacniają swoją pozycję.

Prasówka maj Boguszów-Gorce: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w maju uwagę czytelniczek i czytelników z Boguszowa-Gorców. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Motoryzacyjne licytacje komornicze. Kup samochód, motocykl lub inny pojazd od komornika [lista licytacji]

Licytacje komornicze stanowią okazję do tanich zakupów – wielu Polaków wręcz poluje na sposobność nabycia np. samochodu w obniżonej cenie. Przedstawiamy spis obwieszczeń o licytacjach komorniczych z całej Polski zebrany przez Licytacje.komornik.pl. Sprawdź, jakie samochody i motocykle są obecnie wystawione na sprzedaż.

📢 Ciało mężczyzny zobaczyli przez dziurkę od klucza na Nowym Mieście

Policję i pogotowie zaalarmowali zaniepokojeni sąsiedzi. Od dwóch dni nie widzieli sąsiada i bardzo martwili się, co się z nim dzieje. Niestety, sprawdził się najczarniejszy scenariusz...

📢 Kiedy będzie można pójść do kina, a kiedy na basen? TERMINY

Przed nami kolejny etap odmrażania gospodarki. W czerwcu liczni pracownicy będą mogli wrócić do pracy. Zobacz, co zostanie otwarte, a co już jest czynne.

📢 Tak wygląda stadion w wałbrzyskim Sobięcinie, a jeszcze kilka lat temu rozgrywano tu ogólnopolskie zawody

Niestety, stadion w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin prezentuje się obecnie mizernie. Zamiast murawy chaszcze, podobnie wokół. Po zarośniętej zielskiem bieżni żwirowej w niektorych miejscach pozostał tylko ślad. Nie na też właściwie ogrodzenia (pozostał fragment od strony łąk). Szkoda, bo kilka lat temu wydawało się, że opuszczony już wtedy obiekt może zyskać nowe życie. W 2009 roku w Wałbrzyskim Stowarzyszeniu Motocyklowym Chełmiec mieli ambitny plan stworzenia ośrodka sportu żużlowego. Stadion na Sobiecinie zaczęto zagospodarowywać, był bazą rozgrywanych na nim i pobliskiej hałdzie „Wiesław” między innymi zawodów Międzynarodowego Pucharu Polski w Cross Country, Motohałdy. Przyjeżdżali zawodnicy z całej Polski i z zagranicy. W 2013 roku dzięki pomocy miasta (Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu) wykonano porzadne ogrodzenie stadionu. Później jednak wszystko jakby zaczęło się trochę sypać. Jeszcze w czerwcu 2018 roku na stadionie przy ul. Sportowej i hałdzie odbyła się III i IV runda Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Enduro.
Teraz tylko sporadycznie pojawiają się tam fani sportów motocyklowych, a właściwie amatorzy ekstremalnej jazdy, ktorzy w innych miejscach nie mogliby tego robić. Przejadą się i na tym koniec.

📢 Imieniny Jana. Kiedy są imieniny Jana? Najbliższe imieniny wypadają 27.05. Wierszyki z okazji imienin

Kiedy wypadają imieniny Jana? Imieniny Jana obchodzimy 10 stycznia, 17 stycznia, 23 stycznia, 31 stycznia, 4 lutego, 8 lutego, 5 marca, 8 marca, 27 marca, 28 marca, 30 marca, 13 kwietnia, 6 maja, 10 maja, 12 maja, 15 maja, 21 maja, 22 maja, 23 maja, 24 maja, 27 maja, 12 czerwca, 16 czerwca, 24 czerwca, 26 czerwca, 9 sierpnia, 13 sierpnia, 19 sierpnia, 20 sierpnia, 29 sierpnia, 3 września, 11 września, 28 września, 1 października, 9 października, 23 października, 13 listopada, 24 listopada, 26 listopada, 27 grudnia. Najbliższe imieniny obchodzimy więc 27.05. Co oznacza imię Jan? Dowiesz się tego z artykułu. Znajdziesz również gotowe życzenia i wierszyki imieninowe. Nie zapomnij złożyć życzeń w imieniny Jana. Czy znasz kogoś o tym imieniu w Boguszowie-Gorcach?

📢 Tragedia na Podgórzu. Człowiek spadł z wiaduktu. Na miejscu pracuje policja (ZDJĘCIA Z MIEJSCA TRAGEDII)

Tragedia na Podgórzu w Wałbrzychu. Z wiaduktu, który znajduje się ponad 20 metrów nad ziemią spadł młody około 25-letni mężczyzna. Nie miał przy sobie dokumentów. Na miejscu tragedii przy ulicy Reymonta pracuje policja. Wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Nie wyklucza się samobójstwa lub nieszczęśliwego wypadku, raczej wyklucza się działanie osób trzecich.

📢 Wypadek na ulicy Żeromskiego. Trzy osoby trafiły do szpitala!

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na ulicy Żermskiego w Wałbrzychu. We wtorek, 26 maja, około godz. 15.30 zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Kierujący jednym z nich 29-letni wałbrzyszanin na łuku drogi tak wykonywał manewr wymijana, że przeciął oś jezdni i zderzył się z prawidłowo jadącą 39-letnią mieszkanką Jedliny-Zdroju.
W efekcie trzy osoby trafiły do szpitala. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.
– Oboje kierujący byli trzeźwi. Funkcjonariusze po wykonaniu czynności nałożyli ostatecznie na sprawcę mandat karny w maksymalnej kwocie 500 złotych oraz zatrzymali elektronicznie oba dowody rejestracyjne pojazdów za uszkodzenia – informują w wałbrzyskiej policji.

📢 Urzędnicy z Mieroszowa wyposażeni w przyłbice ochronne

Do Urzędu Miejskiego w Mieroszowie trafiły przyłbice ochronne. Bezpłatnie urzędnikom Fundacja „Merkury” oraz Politechnika Wrocławska. Przyłbice zostały wykonane w ramach projektu „Partnetstwo dla wolontariatu realizowanego przez Fundację przy współpracy z uczelnią.
– Dziękujemy. Praca w urzędzie to codzienne kontakty z wieloma osobami przez co ryzyko zakażenia jest większe. Deklarujemy noszenie ich w najbliższych tygodniach a jeśli zajdzie potrzeba to także dłużej – mówi Andrzej Lipiński, burmistrz Mieroszowa.
Przyłbice zostały przekazane pracownikom Biura Obsługi Klienta, Urzędu Stanu Cywilnego, Referatów Nieruchomości i Rozwoju, czyli tym, którzy bezpośrednio kontaktują się z mieszkańcami gminy.

📢 Bajecznie piękne. Oto wszystkie kandydatki na Miss Dolnego Śląska, znacie je? [ZDJĘCIA, NAZWISKA]

Oto śliczne półfinalistki konkursu piękności. Półfinał Miss Dolnego Śląska zaplanowano na przełomie czerwca i lipca. Zobaczcie przepiękne kandydatki. Są tu dziewczyny z Wałbrzycha, Świdnicy, Wrocławia, Jeleniej Góry czy Głogowa, ale także z mniejszych miejscowości, jak Trzebnica, Polkowice czy Ścinawa. Zobaczcie koniecznie, może znacie i będziecie głosować. Kliknijcie w galerię zdjęć.

📢 W Boguszowie-Gorcach będą przetargi na sprzedaż mieszkań [ZOBACZCIE ZDJĘCIA LOKALI]

Gmina Boguszów-Gorce na swojej stronie internetowej ogłasza przetargi na sprzedaż lokali mieszkalnych. Przetargi zaplanowano na 3 i 10 czerwca. Na kolejnych zdjęciach zabaczycie mieszkania proponowane do sprzedania.

📢 Wyprawa na zamek Nowy Dwór bezpieczna – ale nie zawsze tak było [ZDJĘCIA]

W Wałbrzychu i okolicach jest wiele miejsc gdzie można się wybrać na spacer podczas epidemii. Lasy, parki, a w nich pałace, zamczyska. Na pewno bezpieczną jest wyprawa do ruin zamku Nowy Dwór w dzielnicy Podgórze. Podczas wspinaczki żółtym szlakiem możemy spotkać co najwyżej kilka osób. Wyprawy do ruin Nowego Dworu nie są bowiem popularne. Ale miejsce jest interesujące. Warownia na szczycie obecnej Góry Zamkowej prawdopodobnie stała już w XIII wieku. Pierwsza wzmianka o zamku pochodzi z 1364 roku. Był jednym z chroniących granic księstwa świdnicko jaworskiego. Rezydowali w nim też prawdopodobnie rycerze – rozbójnicy. Grabili okoliczne wioski i miasteczka, a takze kupców jadących do bogatej Świdnicy,
Z zamkiem związanych jest z kilka legend, i opowieści, w tym o ukrytych skarbach. Warto wybrać się zobaczyć co z budowli zostało.

📢 Nowy taras widokowy w Szczawnie-Zdroju. Zobaczcie, jaki fajny [ZDJĘCIA]

Szczawno-Zdrój zyskało nowy fajny zakątek. Taras w Parku Zdrojowym został naprawiony, odnowiony i odebrany w ubiegłym tygodniu.

📢 Tak się porzuca u nas psy. Jednego wygania się z auta, innego wiąże do drzewa w lesie, zobaczcie

Te filmy i zdjęcia oburzają. Tak się traktuje psy w naszej okolicy. W Szczawnie - Zdroju kobieta wysiadła z auta, podbiegła do przypadkowego dziecka, wręczyła mu smycz z psem i odjechała. W Ząbkowicach, rozpaczliwe wycie psa, usłyszeli drwale... W Boguszowie - Gorcach ktoś wjechał za granicę i zostawił psa i kota w domu. Szczegóły w galerii. Kliknijcie i posłuchajcie jak płacze porzucony w mieście, zdezorientowany psiak.

📢 Pierwszy w Polsce pawilon do dezynfekcji stanął przed wałbrzyskim pogotowiem. Zobaczcie, jak wygląda [ZDJĘCIA]

Będzie wygodniejszy dla ratowników i lekarzy, którzy po wizycie u pacjenta, w łatwiejszy niż dotychczas sposób będą mogli zdezynfekować stroje przed ściągnięciem. To pierwszy w Polsce pawilon zainstalowany w pogotowiu.

📢 Chciał się wysikać, spadł ze skarpy na ruchliwe torowisko

Do groźnego wypadku doszło dziś przed południem w Boguszowie-Gorcach. Dwaj mężczyźni postanowili razem spędzić czas, osładzając go sobie wyskokowymi trunkami... Kiedy jeden z kompanów poczuł, że musi za potrzebą, stracił równowagę i spadł z kilkunastometrowej skarpy wprost na czynne torowisko kolejowe relacji Wrocław – Jelenia Góra...

📢 Najdłuższy tunel kolejowy w Polsce jest w remoncie (ZDJĘCIA)

Do końca sierpnia ma trwać remont i modernizacja tunelu kolejowego pod Małym Wołowcem. To najdłuższy tunel w Polsce – ma 1601 metrów długości. Wykonująca prace firma z Wrocławia ma m.in. usunąć i wymienić poluzowane elementy i spoiny, wysokociśnieniowo oczyścić powierzchnie obudowy, udrożnić kanały wentylacyjne, oczyścić ściany czołowe tunelu, oraz uszczelnić pęknięcia i odtworzyć rowy odwadniające.
Na czas remontu pomiędzy Kłodzkiem i Wałbrzychem wprowadzona została komunikacja zastępcza. Tunel pod Małym Wołowcem znajduje się bowiem na 52-kilometrowej linii nr 286, łączącej stacje Kłodzko Główne i Wałbrzych Główny. Jest dwunitkowy. Pierwsza nitka o długości 1560 metrów powstała w latach 1876-1879, druga o długości 1601 metrów w latach 1907-1912. Krótsza nitka została wyłączona z eksploatacji kolejowej, natomiast dłuższa, obecnie remontowana, będzie po zakończeniu prac nadal użytkowana.

📢 Obwodnica Wałbrzycha z lotu ptaka! Zobaczcie majowe zdjęcia i piękne panoramy miasta

Jedno jest pewne. To będzie naprawdę pięknie położona droga. Jak informuje Budimex, 45 procent prac jest już gotowych. Droga ma być gotowa za nieco ponad rok. Na budowie codziennie pracuje ponad 250 osób i ponad 100 jednostek sprzętu. Prace nawierzchniowe, związane z układaniem asfaltu, będą trwały do końca tego roku. Zobaczcie zdjęcia z lotu ptaka. Przepiękne panoramy. Kliknijcie w galerię zdjęć.

od 12 lat
Wideo

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto