Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd lutego 2021 w Boguszowie-Gorcach, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Boguszowa-Gorców czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Boguszowa-Gorców czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w lutym czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Boguszowa-Gorców najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Zobaczcie, jak przed wojną prezentowały się budynki wałbrzyskich szkół. Tak wyglądały”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd lutego 2021 w Boguszowie-Gorcach: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z lutego 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zobaczcie, jak przed wojną prezentowały się budynki wałbrzyskich szkół. Tak wyglądały

Zobaczcie jak przed II wojną światową, czyli za Niemca, wyglądały budynki niektórych wałbrzyskich szkół. Wiele z nich nie zmieniło swojego przeznaczenia. Zostały w ostatnim czasie wyremontowane. Inne stoją opuszczone i podają w ruinę. A kilkadziesiąt lat temu prezentowały się chyba nieźle. Zobaczcie sami.

📢 Lista najbogatszych Polaków 2021 Forbes. Nazwiska miliarderów ujawnione. Brzoska, Starak, Ziaja na liście Forbes

Lista najbogatszych Polaków 2021 Forbes. Przybywa miliarderów w Polsce. Przedsiębiorcy z nad Wisły znaleźli sposób, aby pomimo kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, powiększyć majątki. Forbes opublikował listę 100 najbogatszych Polek i Polaków 2021 roku. Dość powiedzieć, że by załapać się do rankingu należało posiadać minimum 649 mln zł, a to o ponad 15 proc. więcej niż w zestawieniu sprzed roku! Poznajcie TOP 20 najbogatszych Polek i Polaków według Forbesa. Uwaga, od sum może zakręcić się w głowie.

📢 Te miejsca w Wałbrzychu już nigdy nie będą tak wyglądały. Zobaczcie

Trwa budowa zachodniej obwodnicy Wałbrzycha. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku. Droga zmieni na zawsze układ komunikacyjny i krajobraz Wałbrzycha. Już zniknęły bezpowrotnie (i dobrze) takie miejsca jak uwieczniona przez naszego fotoreportera niedokończona wcześniej budowa fragmentu obwodnicy w dzielnicy Piaskowa Góra. Zobaczcie zdjęcia z marca 2015 roku.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka luty Boguszów-Gorce: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w lutym uwagę czytelniczek i czytelników z Boguszowa-Gorców. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Domy z drewna – 6 popularnych mitów. W co nie warto wierzyć?

Domy drewniane uchodzą za łatwopalne, nietrwałe i podatne na wilgoć. Sprawdź, ile prawdy jest w najczęściej powtarzanych obiegowych opiniach.

📢 Kilka miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć w Szczawnie-Zdroju!

Szczawno-Zdrój już niebawem może doczekać się powrotu kuracjuszy. Planowane jest bowiem wznowienie w marcu działalności sanatoriów. Znana w kraju i nie tylko, podwałbrzyska miejscowość ma sporo do zaoferowania. Parki, pijania wód, teatr...Zobaczcie co w Szczawnie-Zdroju warto zobaczyć

📢 Banan, Buli, Mateuszek. Ci mieszkańcy Dolnego Śląska dopuścili się kradzieży z włamaniem (23.2)

Ci mieszkańcy Dolnego Śląska są poszukiwani za kradzież z włamaniem. Widziałeś ich - powiadom mundurowych. Dane pochodzą ze strony policyjnej: poszukiwani.policja.pl. Stan poszukiwań: 22 lutego 2021. Imiona i nazwiska poszukiwanych mężczyzn i kobiet znajdziesz w podpisach pod zdjęciami w naszej galerii.

📢 63-latka pogryziona przez psa w Boguszowie - Gorcach! Z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala

Do dramatu doszło w Boguszowie-Gorcach przy ul. Witosa. Pies, najprawdopodobniej w typie owczarka kaukaskiego rzucił się na starszą panią i dotkliwie ją pogryzł. Kobieta ma poważne obrażenia ciała

📢 Wałbrzych: Znani absolwenci IV Liceum Ogólnokształcącego. Zobaczcie

Wałbrzyskie IV Liceum Ogólnokształcące w tutejszym Zespole Szkół nr 4 to szkoła o profilu sportowym. Ukończyło ją oczywiście wielu znakomitych, znanych sportowców, ale nie tylko. Liceum kończyli też m.in. lekarze, prokuratorzy, sędziowie, samorządowcy. Dyrektor IV LO jest jego absolwentem, podobnie jak dyrektorzy kilku innych szkół.
Zobaczcie kto ukończył IV Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu

📢 Duży pożar składu opon w dawnej otaczarni przy ul. Głowackiego Boguszowie - Gorcach

Dziś w nocy wybuchł pożar na terenie dawnej otaczarni przy ul. Głowackiego w Boguszowie - Gorcach. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy ochotnicy z Boguszowa. Pożar był na tyle duży, że potrzebne było wsparcie ciężkich wozów

📢 Tragedia w Boguszowie Gorcach. Mężczyzna zatruł się tlenkiem węgla w garażu

Do tragedii doszło przy ulicy Lipowej w Boguszowie - Gorcach. W przydomowym, zamkniętym garażu zginął tam 46-letni mężczyzna. Usiadł w samochodzie i włączył silnik. Prawdopodobnie było mu zimno i chciał zagrzać auto.

📢 WAŻNE: 1.03.2021. Będą zmiany w segregacji i opłatach za śmieci. Śmieci będziemy wyrzucać wyłącznie w workach z osobistym kodem kreskowym

To ma być koniec odpowiedzialności zbiorowej i płacenia wyższej opłaty za wywóz śmieci przez osoby solidnie segregujące tylko dlatego, że do tej samej altanki śmieciowej inni wyrzucają odpadki jak leci. Kod kreskowy na każdym worku łatwo zidentyfikuje każdego kto zapakował w nim śmieci. Ale czy to nie zda daleko idące ograniczenie praw obywatelskich, zahaczające wręcz o inwigilację?

📢 Zimowe prace na budowie obwodnicy Wałbrzycha. Zobaczcie zdjęcia!

Mróz i śnieg utrudniają prowadzenie prac na budowie zachodniej obwodnicy Wałbrzycha, ale całkiem ich nie sparaliżowały i jakieś roboty są tam ciągle wykonywane.
Niedawno montowano na przykład kosze gabionowe na odcinku starej obwodnicy oraz przy ul. Chrobrego, zakończono montaż ekranów akustycznych na wiadukcie przy ul. Reja, montowano pełne wypełnienia ekranów akustycznych na węźle przy ul. Żeromskiego, wykonywano przezbrojenia energetyczne i teletechniczne oraz uzbrajano oświetlenie drogowe. Prowadzono też rozbiórkę starego przepustu Szczawnika, prace brukarskie na kilku odcinkach obwodnicy oraz prace związane z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu na ul. Żeromskiego.
Ostatnio wykonywany był kanał obiegowy dla potoku Szczawnika. Prowadzono też prace związane z rozbiórką przepustu Szczawnika przy ul. Wyszyńskiego i odśnieżano ciągi komunikacyjne na terenie budowy.

📢 Boguszów-Gorce: Ruiny sanatorium pod Dzikowcem nadal straszą (ZDJĘCIA)

Latem 2019 roku ruiny sanatorium pod Dzikowcem w Boguszowie-Gorcach zostały sprzedane nowemu inwestorowi. Nowy właściciel obiecywał trzygwiazdkowy hotel ze SPA i basenem za 30 mln zł. Na razie nic się tam nie dzieje. Ruiny jak straszyły, tak nadal straszą.

📢 Poszukiwani z Wałbrzycha. Zobaczcie – może wiecie gdzie przebywają!

Policja z Wałbrzycha opublikowała wizerunki kolejnych poszukiwanych

📢 Groźni mordercy z Dolnego Śląska. Zobacz ich zdjęcia, imiona i nazwiska

Ci mężczyźni są poszukiwani za zabójstwo. Jeśli znacie ich miejsce pobytu - zawiadomcie policję: WR KWP Wrocław Wydział Kryminalny, 50-040 Wrocław, ul. Podwale 31-33
telefon: (0-71) 340 3400, email: [email protected] [email protected] [email protected] [email protected] lub dzwońcie pod 112. Policja poszukuje ich na podstawie: Art. 148 § 1 Zabójstwo - typ podstawowy. Dane pochodzą ze strony policyjnej: poszukiwani.policja.pl. Stan poszukiwań na 09.02.2021. Ich nazwiska znajdziecie w galerii zdjęć.

📢 Wałbrzych: Znani absolwenci III Liceum Ogólnokształcącego. Zobaczcie kto uczył się w szkole w Sobięcinie

Wałbrzyskie III Liceum Ogólnokształcące to szkoła wspaniała z atmosferą, chociaż chyba przez wielu niedoceniana. Przez lata za najlepsze w mieście uważane były I i II LO. Tymczasem w szkole w dzielnicy Sobięcin wykonuje się też kawał dobrej roboty. Warto przypomnieć, że np. w roku szkolnym 2003/04 w Ogólnopolskim Rankingu Szkół średnich III liceum z Wałbrzycha uplasowało się na 12 miejscu wśród szkół całego województwa dolnośląskiego, a na 231 w Polsce.
Mury tej szkoły opuściło wielu absolwentów, którzy później robili kariery naukowe, czy w polityce, są wśród nich aktorzy i reżyserzy.
W galerii zamieszczamy informację o kilkunastu z nich. Zobaczcie.

📢 Wałbrzych: Pamiętacie jak budowano wschodnią obwodnicę? Zobaczcie zdjęcia

W Wałbrzychu trwa budowa zachodniej obwodnicy miasta. To największa inwestycja w powojennej historii Wałbrzycha. Ma olbrzymie znaczenie dla układu komunikacyjnego miasta. Ale ważna jest też wschodnia obwodnica. Nie tak olbrzymia i nie tak kosztowna.
Jednak między innymi ułatwia dojazd do Wałbrzyskiej specjalnej Strefy Ekonomicznej. Omija wschodnią część Wałbrzycha. Jest fragmentem łącznika drogi wojewódzkiej nr 379 i drogi krajowej nr 35 omijając centrum miasta. Przyzwyczailiśmy się już, że jest. A budowano ją nie tak dawno. Zobaczcie jak wyglądała budowa 10 lat temu.

📢 Wałbrzych: Aktualne oferty pracy [propozycje PUP w Wałbrzychu 15.02.2021]

Pandemia spowodowała problemy wielu firm. Ma to odzwierciedlenie na rynku pracy. Bezrobocie trochę wzrosło. Nie jest to najlepszy czas na szukanie pracy, ale trochę ofert pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wałbrzychu można znaleźć. Zobaczcie kilka najnowszych, pod kolejnymi zdjęciami.

📢 Zobacz domy z drewna wystawione na sprzedaż na Dolnym Śląsku (ZDJĘCIA, ADRESY)

Szukasz drewnianego domu? Te są wystawione na sprzedaż w naszym regionie. Ogłoszenia pochodzą z serwisu otodom.pl. Szczegóły (opisy, ceny, adresy) w podpisach pod zdjęciami w naszej galerii.

📢 Gottesberg czyli Boguszów Gorce za Niemca. Tak wyglądało kiedyś miasteczko koło Wałbrzycha

Gottesberg, Boża Góra czyli niemiecki Boguszów, dziś Boguszów - Gorce. Zobaczcie, jak miasteczko wyglądało przed laty. Wiele miejsc znacznie się zmieniło, nie ma na przykład uroczej restauracji na Górze Parkowej, browaru, pomnika, kopalni czy wieży. Zobaczcie, jak było ładnie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto