Przegląd czerwca 2020 w Boguszowie-Gorcach, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Diana Tobor
Diana Tobor
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Boguszów-Gorce zmienił się  w czerwcu 2020 ?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Boguszów-Gorce zmienił się w czerwcu 2020 ? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w czerwcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Boguszowa-Gorców najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Te rasy kotów są najdroższe. Kosztują majątek, ale jak wyglądają! Zobacz zdjęcia pięknych, ale i drogich kotków [2.07.]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd czerwca 2020 w Boguszowie-Gorcach: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z czerwca 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Te rasy kotów są najdroższe. Kosztują majątek, ale jak wyglądają! Zobacz zdjęcia pięknych, ale i drogich kotków [2.07.]

Kociarze wiedzą, że za miłość kotów płaci się dużo. Te tajemnicze i wymagające zwierzęta potrzebują sporo troski i uwagi, chociaż niekiedy przede wszystkim łakną spokoju, dużej przestrzeni. Trudno o koci afekt, to zwierzęta dumne i samoświadome. Niezmiennie jednak fascynują i przyciągają wzrok. Niekiedy jednak za tę fascynację trzeba sporo zapłacić. Ile kosztują najdroższe rasy kotów?

📢 Wybory prezydenckie 2020 w Boguszowie-Gorcach. Wyniki głosowania mieszkańców w 1. turze

Za nami 1. tura wyborów prezydenckich 2020 w Boguszowie-Gorcach. Sprawdź wyniki głosowania w Twojej miejscowości. Czy rozkład głosów w Boguszowie-Gorcach jest zbliżony do wyników ogólnopolskich? Na którego kandydata najchętniej głosowali Twoi sąsiedzi? Gdyby wybory miały odbyć się tylko w Boguszowie-Gorcach, to czy konieczna byłaby druga tura wyborów prezydenckich? Nasze zestawienie pozwoli ci również porównać frekwencję wyborczą w całym kraju i w Boguszowie-Gorcach.

📢 Wyniki wyborów prezydenckich 2020 w Mieroszowie. Jak głosowali mieszkańcy w 1. turze?

Wyniki 1. tury wyborów prezydenckich 2020 w Mieroszowie. Kto wygrał? Który kandydat cieszy sie największą popularnością wśród mieszkanek i mieszkańców Mieroszowa? Czy druga tura wyborów prezydenckich byłaby potrzebna, gdyby głosowali tylko Twoi sąsiedzi? Przekonaj się, jak duże jest poczucie obowiązku obywatelskiego wśród Twoich sąsiadów dzięki porównaniu frekwencji wyborczej w kraju w Mieroszowie. Czy bardzo odstajecie od średniej ogólnopolskiej?

Zrób sobie prezent:

Lenovo Tab2 A10-70L 16GB LTE Niebieski (ZA010086PL)


Samsung Galaxy Tab S2 9,7" 32GB Wi-Fi Czarny (SMT810NZKEXEO)


Prasówka czerwiec Boguszów-Gorce: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w czerwcu uwagę czytelniczek i czytelników z Boguszowa-Gorców. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wybory w Jedlinie-Zdroju. Kogo wybrali na prezydenta mieszkańcy w 1. turze wyborów prezydenckich 2020?

Wyniki wyborów prezydenckich 2020 w Jedlinie-Zdroju. Chcesz wiedzieć, na kogo głosowali mieszkańcy Jedliny-Zdroju? Poznaj wyniki głosowania w całym kraju oraz w Twojej miejscowości. Dzięki temu porównasz, jaka frekwencja była wśród wyborców w Polsce, a jaka w Jedlinie-Zdroju w 1. turze wyborów prezydenckich. Możesz również porównać, jak rozkładały się głosy. Dzięki temu dowiesz się, jak wyniki wyborów lokalnych mają się do ogólnopolskich.

📢 Wybory prezydenckie 2020. Gdzie głosować w Boguszowie-Gorcach w 2 turze? Lista lokali wyborczych

Sprawdź, gdzie głosować w Boguszowie-Gorcach w 2 turze wyborów prezydenckich 2020. Wybory odbędą się 12.07.2020 w całej Polsce, jednak każdy uprawniony do głosowania przypisany jest do konkretnej obwodowej komisji wyborczej, która tego dnia, podczas wyborów prezydenckich, urzęduje w konkretnym lokalu wyborczym. Aby uniknąć szukania właściwego lokalu w Boguszowie-Gorcach sprawdź poniżej, gdzie możesz zagłosować. Nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego i maseczki na twarz.

📢 Gdzie głosować w Jedlinie-Zdroju w wyborach prezydenckich 2020? Lista lokali wyborczych - 2 tura

Lista lokali wyborczych w Jedlinie-Zdroju, którą prezentujemy poniżej, pomoże ci sprawnie zagłosować w wyborach prezydenckich 2020. 12.07.2020 udaj się do lokalu wyborczego, w którym działa obwodowa komisja wyborcza, do której przypisany jest Twój adres zameldowania. Pamiętaj, że na głosowanie w 2 turze wyborów prezydenckich 2020 powinieneś zabrać ze sobą maseczkę. Nie zapomnij również o dowodzie osobistym. Bez tego nie zostanie ci wydana karta do głosowania na prezydenta RP.

📢 Wybory: Tak głosował powiat wałbrzyski. Są już wyniki ze wszystkich obwodów!

Państwowa Komisja Wyborcza podała już wyniki ze wszystkich 50 Obwodowych Komisji Wyborczych w powiecie wałbrzyskim. Zatem w naszym powiecie w I turze Wyborów Prezydenckich Rzeczypospolitej Polskiej 2020 najwięcej głosów zebrał Rafał Trzaskowski - 37,33 proc, drugi był Andrzej Duda - 36,02 proc.
Zobaczcie jak głosowały gminy powiatu - wyniki pod kolejnymi slajdami!

📢 Ukończyli podstawówkę w czasach pandemii, ale uroczysatość była

Walim: Pożegnano uczniów ósmych klas

📢 Sprawdzali, czy zamurowano jerzyki żywcem. Zamontują im budki lęgowe [AKTUALIZACJA]

  • Firma budowlana, która naprawia dach w Szczawnie - Zdroju, zamurowała jerzyki żywcem. Latają tu, próbują dostać się do gniazd i tak strasznie piszczą... - zaalarmowała nas mieszkanka Szczawna - Zdroju. Sprawa zaczęła bulwersować także mieszkańców po tym, jak do internetu trafiły zdjęcia robotników naprawiających dach w Szczawnie-Zdroju.

📢 Znani aktorzy z Wałbrzycha. Zobaczcie, którzy są związani z naszym miastem i okolicą

W Wałbrzychu urodziło się kilka osób, które zostały znanymi aktorkami i aktorami. Zobaczcie kto zrobił karierę w świecie filmu.

Kilka z prezentowanych gwiazd nie urodziło się co prawda w Wałbrzychu tylko w okolicy - jak np. Gosia Dobrowolska, która pochodzi z Kamiennej Góry, czy Krzysztof Tyniec i Robert Więckiewicz - urodzeni w Nowej Rudzie. Renata Dancewicz natomiast występowała w wałbrzyskim teatrze i jest Ambasadorem Wałbrzycha. Warto zatem chyba i o nich wspomnieć.

📢 Dziki opanowały Wałbrzych! Miasto zleciło, by je zastrzelić [ZDJĘCIA, FILMY]

Tylko do maja tego roku, miasto zleciło, by zastrzelić dwa razy więcej dzików niż w całym ub. roku. To i tak nie rozwiązuje problemu, bo dziki czują się w mieście, jak u siebie. Na Piaskowej Górze rządzą. Zobaczcie ostatnie filmiki i zdjęcia, które dostaliśmy. Gromada dzików zrobiła sobie stołówkę przy śmietnikach.

📢 Wiemy, ile dostaną nasze samorządy w ramach tarczy antykryzysowej! SPRAWDŹCIE!

Wczoraj, w środę 24 czerwca, minister Michał Dworczyk szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, podczas wizyty w Wałbrzychu zapowiedział tarczę antykryzysową dla samorządów, czyli wsparcie dla JST (jednostek samorządu terytorialnego) w całym kraju, a dzisiaj poznaliśmy już konkrety.
– Od sierpnia u wojewody przyjmowane będą wnioski dotyczące tego Funduszu Inwestycji Samorządowych. Zatem na złożenie wniosku nie ma dużo czasu. Później będzie ocena i na początku września wypłata środków inwestycyjnych - mówił Kamil Zieliński, były wicewojewoda dolnośląski, obecnie wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park", podczas konferencji w wałbrzyskim Rynku.
Uspokajał jednak, że nie będzie zbędnej biurokracji, żadnych warunków. Warunkiem jest tylko charakter inwestycyjny finansowanego przedsięwzięcia.
Najwięcej pieniędzy trafi do Wałbrzycha - 24 587 722 zł. Najmniej - po 500 000 zł dostaną Walim i Stare Bogaczowice.

Pod kolejnymi zdjęciami przewidziane kwoty.

📢 Czarny Bór: Za nami świętojańskie wicie wianków [ZDJĘCIA]

Wicie wianków, poszukiwania kwiatu paproci, sobótkowy napój "miłosny” oraz radosna, rodzinna atmosfera podczas warsztatów świętojańskich w Czarnym Borze

📢 Krzysztof Kumorek został komisarzem w Boguszowie-Gorcach

Od dzisiaj (środa, 24 czerwca) w Boguszowie-Gorcach władzę będzie sprawował komisarz. Jest nim Krzysztof Kumorek, 36-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc.

📢 Tak kiedyś wyglądało centrum Wałbrzycha. Zobaczcie bardzo stare zdjęcia!

Jeden z naszych Czytelników udostępnił nam swój bardzo bogaty zbiór starych (przedwojennych) widokówek z uwiecznionym na nich Wałbrzychem i okolicami sprzed wielu lat.
Dzisiaj prezentujemy drobną część zbioru z widokami ścisłego centrum naszego miasta.
Patrząc na nie stwierdzimy, że Wałbrzych się zmienił. Ale czy aż tak bardzo? Zobaczcie.sami!

📢 Obłędne łąki w naszym regionie! Tyle piękna w jednym miejscu, korzystajcie... [ZDJĘCIA]

Dolnośląskie łąki. Absolutnie piękne, powalające, zachwycające. Z bogactwem kwiatów i traw położone najczęściej w sąsiedztwie lasów. Zapierają dech. Znajdziecie tu ciszę i spokój. Stanowią idealny obiekt do fotografowania, albo zachwycające tło do Waszych zdjęć. Zobaczcie gdzie są, może się wybierzecie, a zdjęcia oprawicie i ozdobicie nimi dom. A są tuż, tuż niedaleko, w okolicach Wałbrzycha, Świdnicy, Legnicy, Wrocławia, jeleniej Góry czy Głogowa.

📢 Debata prezydencka to MEMY, że mucha nie siada. Menelowe plus lekiem na całe zło? Hity z debaty prezydenckiej w TVP okiem internetu

Debata prezydencka, która odbyła się 17 czerwca 2020 roku to już historia. Ale jaka! 11 kandydatów i 80 minut emocji, które okazały się inspiracją dla internautów. Zobacz memy, które komentują debatę prezydencką w TVP. Hity debaty to m. in. program Menelowe plus Stanisława Żółtka, czy latająca w studio mucha, której spodobała się fryzura Waldemara Witkowskiego. No i pytania zadawane przez prowadzącego Michała Adamczyka.

📢 Kiedy byliście ostatnio w parku na Piaskowej Górze? [ZDJĘCIA]

Zaczęło się lato, ale pogoda na Dolnym Śląsku marna. Zimno, ciągle pada. Chciałoby się wyjść z domu, z powodu pandemii raczej w odludne miejsce np. do lasu, jednak właśnie ze względu na pogodę może się okazać, że nie jest to najlepszy pomysł. Niezłym rozwiązaniem może być zatem spacer w parku, gdzieś blisko domu. Mieszkańcy Piaskowej Góry, drugiego co do wielkości osiedla w Wałbrzychu mają „pod nosem" Park Miejski ze Skwerem Sybiraków, u zbiegu ul. Wrocławskiej i Głównej.
Zajrzeliśmy tam. Spokój, cisza i zieleń. Zobaczcie.

📢 To trzeba zobaczyć w Wałbrzychu - największe atrakcje miasta!

Mamy lato, czas wakacyjnych wyjazdów. Z powodu pandemii koronawirusa wiele osób decyduje się na wypoczynek w kraju i zwiedzanie różnych jego zakątków. Być może na trasie wakacyjnej wycieczki znajdzie się Wałbrzych. Podpowiadamy, które miejsca trzeba tu zobaczyć.
Na zdjęciach 15 największych atrakcji miasta (i krótka informacja o nich).

📢 Tak się pompuje w Wałbrzychu i okolicach! Kto robił pompki dla Wojtusia i innych dzieci? [FILMY]

W internecie krążą dziesiątki filmików, na których policjanci, ratownicy, urzędnicy, pracownicy firm robią pompki w ramach akcji Gaszyn challenge. W zabawie chodzi o to, by wesprzeć dzieci chorujące na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Trzeba zrobić 10 pompek lub przysiadów i wpłacić 5 zł na rzecz maluchów, a następnie nominować do zadania inne grupy osób. Jeśli nie podejmą wyzwania, powinni wpłacić 10 zł. Podczas akcji, którą wymyślił strażak z Gaszyna, udało się uzbierać ponad 10 mln zł. To więcej niż zakładano, bo na leczenie i rehabilitację za granicą trzeba było uzbierać 9 mln zł. Akcja trwa, bo pomocy potrzebują też inne dzieci. Na Dolnym Śląsku zbierane są pieniądze na terapię genową dla Mii. Tak pomagają wałbrzyszanie i mieszkańcy okolic! Kliknijcie w galerię.

E-hulajnogi- nowe przepisy, koniec samowolki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3