Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd czerwca 2020 w Boguszowie-Gorcach, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Redakcja online
Redakcja online
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Boguszów-Gorce zmienił się  w czerwcu 2020 ?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Boguszów-Gorce zmienił się w czerwcu 2020 ? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w czerwcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Boguszowa-Gorców najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Te rasy kotów są najdroższe. Kosztują majątek, ale jak wyglądają! Zobacz zdjęcia pięknych, ale i drogich kotków [2.07.]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd czerwca 2020 w Boguszowie-Gorcach: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z czerwca 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Te rasy kotów są najdroższe. Kosztują majątek, ale jak wyglądają! Zobacz zdjęcia pięknych, ale i drogich kotków [2.07.]

Kociarze wiedzą, że za miłość kotów płaci się dużo. Te tajemnicze i wymagające zwierzęta potrzebują sporo troski i uwagi, chociaż niekiedy przede wszystkim łakną spokoju, dużej przestrzeni. Trudno o koci afekt, to zwierzęta dumne i samoświadome. Niezmiennie jednak fascynują i przyciągają wzrok. Niekiedy jednak za tę fascynację trzeba sporo zapłacić. Ile kosztują najdroższe rasy kotów?

📢 Wybory prezydenckie 2020 w Boguszowie-Gorcach. Wyniki głosowania mieszkańców w 1. turze

Za nami 1. tura wyborów prezydenckich 2020 w Boguszowie-Gorcach. Sprawdź wyniki głosowania w Twojej miejscowości. Czy rozkład głosów w Boguszowie-Gorcach jest zbliżony do wyników ogólnopolskich? Na którego kandydata najchętniej głosowali Twoi sąsiedzi? Gdyby wybory miały odbyć się tylko w Boguszowie-Gorcach, to czy konieczna byłaby druga tura wyborów prezydenckich? Nasze zestawienie pozwoli ci również porównać frekwencję wyborczą w całym kraju i w Boguszowie-Gorcach.

📢 Wyniki wyborów prezydenckich 2020 w Mieroszowie. Jak głosowali mieszkańcy w 1. turze?

Wyniki 1. tury wyborów prezydenckich 2020 w Mieroszowie. Kto wygrał? Który kandydat cieszy sie największą popularnością wśród mieszkanek i mieszkańców Mieroszowa? Czy druga tura wyborów prezydenckich byłaby potrzebna, gdyby głosowali tylko Twoi sąsiedzi? Przekonaj się, jak duże jest poczucie obowiązku obywatelskiego wśród Twoich sąsiadów dzięki porównaniu frekwencji wyborczej w kraju w Mieroszowie. Czy bardzo odstajecie od średniej ogólnopolskiej?

Zrób sobie prezent:

Lenovo Tab2 A10-70L 16GB LTE Niebieski (ZA010086PL)


Samsung Galaxy Tab S2 9,7" 32GB Wi-Fi Czarny (SMT810NZKEXEO)


Prasówka czerwiec Boguszów-Gorce: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w czerwcu uwagę czytelniczek i czytelników z Boguszowa-Gorców. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wybory w Jedlinie-Zdroju. Kogo wybrali na prezydenta mieszkańcy w 1. turze wyborów prezydenckich 2020?

Wyniki wyborów prezydenckich 2020 w Jedlinie-Zdroju. Chcesz wiedzieć, na kogo głosowali mieszkańcy Jedliny-Zdroju? Poznaj wyniki głosowania w całym kraju oraz w Twojej miejscowości. Dzięki temu porównasz, jaka frekwencja była wśród wyborców w Polsce, a jaka w Jedlinie-Zdroju w 1. turze wyborów prezydenckich. Możesz również porównać, jak rozkładały się głosy. Dzięki temu dowiesz się, jak wyniki wyborów lokalnych mają się do ogólnopolskich.

📢 Wybory prezydenckie 2020. Gdzie głosować w Boguszowie-Gorcach w 2 turze? Lista lokali wyborczych

Sprawdź, gdzie głosować w Boguszowie-Gorcach w 2 turze wyborów prezydenckich 2020. Wybory odbędą się 12.07.2020 w całej Polsce, jednak każdy uprawniony do głosowania przypisany jest do konkretnej obwodowej komisji wyborczej, która tego dnia, podczas wyborów prezydenckich, urzęduje w konkretnym lokalu wyborczym. Aby uniknąć szukania właściwego lokalu w Boguszowie-Gorcach sprawdź poniżej, gdzie możesz zagłosować. Nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego i maseczki na twarz.

📢 Gdzie głosować w Jedlinie-Zdroju w wyborach prezydenckich 2020? Lista lokali wyborczych - 2 tura

Lista lokali wyborczych w Jedlinie-Zdroju, którą prezentujemy poniżej, pomoże ci sprawnie zagłosować w wyborach prezydenckich 2020. 12.07.2020 udaj się do lokalu wyborczego, w którym działa obwodowa komisja wyborcza, do której przypisany jest Twój adres zameldowania. Pamiętaj, że na głosowanie w 2 turze wyborów prezydenckich 2020 powinieneś zabrać ze sobą maseczkę. Nie zapomnij również o dowodzie osobistym. Bez tego nie zostanie ci wydana karta do głosowania na prezydenta RP.

📢 Wybory: Tak głosował powiat wałbrzyski. Są już wyniki ze wszystkich obwodów!

Państwowa Komisja Wyborcza podała już wyniki ze wszystkich 50 Obwodowych Komisji Wyborczych w powiecie wałbrzyskim. Zatem w naszym powiecie w I turze Wyborów Prezydenckich Rzeczypospolitej Polskiej 2020 najwięcej głosów zebrał Rafał Trzaskowski - 37,33 proc, drugi był Andrzej Duda - 36,02 proc.
Zobaczcie jak głosowały gminy powiatu - wyniki pod kolejnymi slajdami!

📢 Ukończyli podstawówkę w czasach pandemii, ale uroczysatość była

Walim: Pożegnano uczniów ósmych klas

📢 Sprawdzali, czy zamurowano jerzyki żywcem. Zamontują im budki lęgowe [AKTUALIZACJA]

  • Firma budowlana, która naprawia dach w Szczawnie - Zdroju, zamurowała jerzyki żywcem. Latają tu, próbują dostać się do gniazd i tak strasznie piszczą... - zaalarmowała nas mieszkanka Szczawna - Zdroju. Sprawa zaczęła bulwersować także mieszkańców po tym, jak do internetu trafiły zdjęcia robotników naprawiających dach w Szczawnie-Zdroju.

📢 Znani aktorzy z Wałbrzycha. Zobaczcie, którzy są związani z naszym miastem i okolicą

W Wałbrzychu urodziło się kilka osób, które zostały znanymi aktorkami i aktorami. Zobaczcie kto zrobił karierę w świecie filmu.

Kilka z prezentowanych gwiazd nie urodziło się co prawda w Wałbrzychu tylko w okolicy - jak np. Gosia Dobrowolska, która pochodzi z Kamiennej Góry, czy Krzysztof Tyniec i Robert Więckiewicz - urodzeni w Nowej Rudzie. Renata Dancewicz natomiast występowała w wałbrzyskim teatrze i jest Ambasadorem Wałbrzycha. Warto zatem chyba i o nich wspomnieć.

📢 Dziki opanowały Wałbrzych! Miasto zleciło, by je zastrzelić [ZDJĘCIA, FILMY]

Tylko do maja tego roku, miasto zleciło, by zastrzelić dwa razy więcej dzików niż w całym ub. roku. To i tak nie rozwiązuje problemu, bo dziki czują się w mieście, jak u siebie. Na Piaskowej Górze rządzą. Zobaczcie ostatnie filmiki i zdjęcia, które dostaliśmy. Gromada dzików zrobiła sobie stołówkę przy śmietnikach.

📢 Wiemy, ile dostaną nasze samorządy w ramach tarczy antykryzysowej! SPRAWDŹCIE!

Wczoraj, w środę 24 czerwca, minister Michał Dworczyk szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, podczas wizyty w Wałbrzychu zapowiedział tarczę antykryzysową dla samorządów, czyli wsparcie dla JST (jednostek samorządu terytorialnego) w całym kraju, a dzisiaj poznaliśmy już konkrety.
– Od sierpnia u wojewody przyjmowane będą wnioski dotyczące tego Funduszu Inwestycji Samorządowych. Zatem na złożenie wniosku nie ma dużo czasu. Później będzie ocena i na początku września wypłata środków inwestycyjnych - mówił Kamil Zieliński, były wicewojewoda dolnośląski, obecnie wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park", podczas konferencji w wałbrzyskim Rynku.
Uspokajał jednak, że nie będzie zbędnej biurokracji, żadnych warunków. Warunkiem jest tylko charakter inwestycyjny finansowanego przedsięwzięcia.
Najwięcej pieniędzy trafi do Wałbrzycha - 24 587 722 zł. Najmniej - po 500 000 zł dostaną Walim i Stare Bogaczowice.

Pod kolejnymi zdjęciami przewidziane kwoty.

📢 Czarny Bór: Za nami świętojańskie wicie wianków [ZDJĘCIA]

Wicie wianków, poszukiwania kwiatu paproci, sobótkowy napój "miłosny” oraz radosna, rodzinna atmosfera podczas warsztatów świętojańskich w Czarnym Borze

📢 Krzysztof Kumorek został komisarzem w Boguszowie-Gorcach

Od dzisiaj (środa, 24 czerwca) w Boguszowie-Gorcach władzę będzie sprawował komisarz. Jest nim Krzysztof Kumorek, 36-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc.

📢 Tak kiedyś wyglądało centrum Wałbrzycha. Zobaczcie bardzo stare zdjęcia!

Jeden z naszych Czytelników udostępnił nam swój bardzo bogaty zbiór starych (przedwojennych) widokówek z uwiecznionym na nich Wałbrzychem i okolicami sprzed wielu lat.
Dzisiaj prezentujemy drobną część zbioru z widokami ścisłego centrum naszego miasta.
Patrząc na nie stwierdzimy, że Wałbrzych się zmienił. Ale czy aż tak bardzo? Zobaczcie.sami!

📢 Obłędne łąki w naszym regionie! Tyle piękna w jednym miejscu, korzystajcie... [ZDJĘCIA]

Dolnośląskie łąki. Absolutnie piękne, powalające, zachwycające. Z bogactwem kwiatów i traw położone najczęściej w sąsiedztwie lasów. Zapierają dech. Znajdziecie tu ciszę i spokój. Stanowią idealny obiekt do fotografowania, albo zachwycające tło do Waszych zdjęć. Zobaczcie gdzie są, może się wybierzecie, a zdjęcia oprawicie i ozdobicie nimi dom. A są tuż, tuż niedaleko, w okolicach Wałbrzycha, Świdnicy, Legnicy, Wrocławia, jeleniej Góry czy Głogowa.

📢 Debata prezydencka to MEMY, że mucha nie siada. Menelowe plus lekiem na całe zło? Hity z debaty prezydenckiej w TVP okiem internetu

Debata prezydencka, która odbyła się 17 czerwca 2020 roku to już historia. Ale jaka! 11 kandydatów i 80 minut emocji, które okazały się inspiracją dla internautów. Zobacz memy, które komentują debatę prezydencką w TVP. Hity debaty to m. in. program Menelowe plus Stanisława Żółtka, czy latająca w studio mucha, której spodobała się fryzura Waldemara Witkowskiego. No i pytania zadawane przez prowadzącego Michała Adamczyka.

📢 Kiedy byliście ostatnio w parku na Piaskowej Górze? [ZDJĘCIA]

Zaczęło się lato, ale pogoda na Dolnym Śląsku marna. Zimno, ciągle pada. Chciałoby się wyjść z domu, z powodu pandemii raczej w odludne miejsce np. do lasu, jednak właśnie ze względu na pogodę może się okazać, że nie jest to najlepszy pomysł. Niezłym rozwiązaniem może być zatem spacer w parku, gdzieś blisko domu. Mieszkańcy Piaskowej Góry, drugiego co do wielkości osiedla w Wałbrzychu mają „pod nosem" Park Miejski ze Skwerem Sybiraków, u zbiegu ul. Wrocławskiej i Głównej.
Zajrzeliśmy tam. Spokój, cisza i zieleń. Zobaczcie.

📢 To trzeba zobaczyć w Wałbrzychu - największe atrakcje miasta!

Mamy lato, czas wakacyjnych wyjazdów. Z powodu pandemii koronawirusa wiele osób decyduje się na wypoczynek w kraju i zwiedzanie różnych jego zakątków. Być może na trasie wakacyjnej wycieczki znajdzie się Wałbrzych. Podpowiadamy, które miejsca trzeba tu zobaczyć.
Na zdjęciach 15 największych atrakcji miasta (i krótka informacja o nich).

📢 Tak się pompuje w Wałbrzychu i okolicach! Kto robił pompki dla Wojtusia i innych dzieci? [FILMY]

W internecie krążą dziesiątki filmików, na których policjanci, ratownicy, urzędnicy, pracownicy firm robią pompki w ramach akcji Gaszyn challenge. W zabawie chodzi o to, by wesprzeć dzieci chorujące na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Trzeba zrobić 10 pompek lub przysiadów i wpłacić 5 zł na rzecz maluchów, a następnie nominować do zadania inne grupy osób. Jeśli nie podejmą wyzwania, powinni wpłacić 10 zł. Podczas akcji, którą wymyślił strażak z Gaszyna, udało się uzbierać ponad 10 mln zł. To więcej niż zakładano, bo na leczenie i rehabilitację za granicą trzeba było uzbierać 9 mln zł. Akcja trwa, bo pomocy potrzebują też inne dzieci. Na Dolnym Śląsku zbierane są pieniądze na terapię genową dla Mii. Tak pomagają wałbrzyszanie i mieszkańcy okolic! Kliknijcie w galerię.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto