Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ponad 2100 podpisów wałbrzyszan pod petycją do prezydenta. Kierowniczka odchodzi!

Adrianna Szurman
Anna Szczecińska-Godyń i Aleksandra Pyzik w imieniu wolontariuszy ze schroniska dla zwierząt w Wałbrzychu złożyły petycję w Urzędzie Miasta
Anna Szczecińska-Godyń i Aleksandra Pyzik w imieniu wolontariuszy ze schroniska dla zwierząt w Wałbrzychu złożyły petycję w Urzędzie Miasta Dariusz Gdesz
2140 wałbrzyszan podpisało petycję do prezydenta miasta Romana Szełemeja o to, by w schronisku dla zwierząt zainstalowano monitoring. Funkcję przestała też pełnić kierowniczka placówki. [Zobaczcie też w naszej galerii zdjęć cztery psy ze schroniska, które pilnie potrzebują domu].

Przez ponad miesiąc kilkunastu wolontariuszy ze schroniska dla zwierząt w Wałbrzychu zbierało podpisy pod petycją do prezydenta miasta, w której apelują o zainstalowanie w placówce kamer z obrazem na budy.

- Mieliśmy sporo zarzutów do pracowników schroniska odnoś nie traktowania przez nich zwierząt - tłumaczą. Najważniejsze to: nieregularne karmienie psów (miały dostawać jedzenie co drugi dzień), brak wody w miskach (zamarzała podczas ujemnych temperatur i nie była zmieniana), brak słomy i koców podczas mrozów.

Kilkanaście skarg w tej sprawie trafiło do powiatowego lekarza weterynarii i urzędu miasta. Kontrole wykazały nieprawidłowości, ale nie rażące naruszenia. Także pracownicy schroniska zaznaczali, że dobrze opiekują się zwierzętami, a tym nie dzieje się krzywda.

- Dlatego pojawił się pomysł, aby zainstalować monitoring, który objąłby zasięgiem budy. Wtedy nie będzie wątpliwości, czy psy i koty dostały jedzenie, czy są bite, czy mają wodę - tłumaczą wolontariusze. Petycję do prezydenta złożyły w piątek w ich imieniu Anna Godyń i Aleksandra Pyzik, które w schronisku bardzo zaangażowały się pomoc kotom. Pomagały też przy uruchamianiu “kociarni” z prawdziwego zdarzenia i które nie szczędziły sił i środków, by ją doposażyć.

Jak informuje rzecznik prasowy prezydenta, Arkadiusz Grudzień: - Urząd Miejski w Wałbrzychu zakończył współpracę z Panią kierownik i rozpoczyna działania związane z wyłonieniem nowej osoby zarządzającej schroniskiem w Wałbrzychu. Ponieważ jesteśmy na etapie przygotowawczym o uruchomieniu procedury poinformujemy w późniejszym terminie.

I dodaje, że mając na uwadze dobro zwierząt i wykluczenie nieprawidłowości przy opiece nad nimi, urząd pozytywnie ocenia możliwość montażu w tym miejscu monitoringu.

- W związku z petycją pragnę poinformować, że ocenimy możliwości techniczne związane z montażem monitoringu oraz wyszacujemy koszt jego montażu. Niestety, na obecnym etapie nie jesteśmy w stanie przesądzić o tym, czy taki monitoring powstanie, a jeśli tak, to w jakim zakresie i kiedy. Pragnę jednak podkreślić że ta forma nadzoru w naszej ocenie może być niezwykle skuteczna i pomocna oraz uznajemy ją za dobry pomysł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy ubezpieczanie upraw zyskuje na popularności?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto