Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pomoc dla firm w regionie!

mat. prasowe
Za ponad 10 milionów złotych Sudecki Inkubator Przedsiębiorczości w Wałbrzychu, wesprze ponad 250 nowych firm. Każdy nowy przedsiębiorca może otrzymać w ramach projektu pomoc sięgającą nawet 40 000 złotych.

Właśnie rusza rekrutacja do projektu, współfinansowanego z funduszy unijnych pn. Własny biznes nie jest dla wybranych. – To kompleksowy program wspierający tworzenie oraz działalność na rynku jednoosobowych działalności gospodarczych. Projekt realizowany jest w szerokim partnerstwie podmiotów z dwóch sektorów- mówi Arkadiusz Czocher prezes stowarzyszenia Forum Aktywności Lokalnej w Wałbrzychu. W skład partnerstwa wchodzą 3 organizacje pozarządowe oraz Powiatowe Urzędy Pracy z Wałbrzycha, Kłodzka oraz Ząbkowic Śląskich.

Kto może starać się o dotacje?

O dotacje na uruchomienie własnej firmy mogą starać się osoby niepracujące z terenu 10-ciu dolnośląskich powiatów. – Takie osoby muszą być zameldowane, przynajmniej tymczasowo, na terenie powiatów dzierżoniowskiego, kłodzkiego, wałbrzyskiego ziemskiego, ząbkowickiego, jaworskiego, jeleniogórskiego ziemskiego, kamiennogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego, lub złotoryjskiego- mówi Czocher. Uczestnicy projektu z najlepszymi pomysłami na własny biznes otrzymają do 20 000 złotych na zakupy niezbędne do uruchomienia ich firmy, zwrot kosztów wydatkowanych na składki ZUS oraz wsparcie szkoleniowo-doradcze przez pierwsze 12 miesięcy działalności nowej firmy. – Nie ma większych ograniczeń związanych z zakupami do firmy. Muszą one być niezbędne do jej działania na rynku gospodarczym oraz muszą być kupowane za rynkowe ceny- mówi koordynatorka projektu z ramienia Forum Aktywności Lokalnej. Dowolny jest także rodzaj planowanej do uruchomienia działalności. Najważniejsze, aby firma utrzymała się na rynku i miała szanse na rozwój swoich produktów i usług.

Szczegóły na szkoleniach

Szczegółowe informacje na temat prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz zasad udzielania dotacji na założenie własnej firmy uczestnicy dotowanego przez Unię Europejską projektu otrzymają podczas szkoleń z ekspertami. Osoby zainteresowane otrzymaniem bezzwrotnych dotacji, mogą już dzisiaj skontaktować się z Sudeckim Inkubatorem Przedsiębiorczości w Wałbrzychu pod numerem telefonu 74 8480100 i sprawdzić szczegółowe warunki udzielania wsparcia projektowego. –To jedna z ostatnich, takich okazji na otrzymanie bezzwrotnego wsparcia na uruchomienie własnego biznesu- mówi Arkadiusz Czocher. Unia Europejska preferuje raczej tzw. instrumenty zwrotne czyli na przykład pożyczki i raczej takich form wsparcia powinniśmy się przede wszystkim spodziewać w najbliższych latach- dodaje dyrektor Sudeckiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto