Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piotr Łuszczyk to Bezpieczny Kierowca!

Mat. prasowe
31-letni Piotr Łuszczyk z Głuszycy został „Bezpiecznym Kierowcą 2016”. Finałowe zmagania w ramach konkursu odbyły się w niedzielę, 8 maja 2016r. na placu pod Galerią Victoria w Wałbrzychu.

Tegoroczna, prawie półroczna akcja, prowadzona była pod hasłem „Akademia młodego eko kierowcy”. Jej uczestnicy, specjalnie przygotowaną dla nich procedurę szkoleniową, przechodzili na gamie aut hybrydowych z Salonów Toyota Nowakowski.

W tym roku w ramach akcji Akademii Bezpiecznej Jazdy oraz Toyoty Motor Manufacturing Poland, przy wsparciu sponsorów i partnerów, przeszkolono 160 osób.

- Bezpieczeństwo na drogach, obok ekologii i edukacji, jest jednym z trzech kluczowych obszarów, które wspiera Toyota. Jeśli chodzi o „Bezpiecznego Kierowcę”, to doceniamy tę akcję szczególnie, bo oprócz podnoszenia świadomości kierowców, przynosi ona wymierne efekty. Trzeba podkreślić, że od początku naszych wspólnych działań praktyczne szkolenie z doskonalenia jazdy przeszło już ponad 2 tysiące osób – mówi Grzegorz Górski z Toyoty Motor Manufacturing Poland.

Do tegorocznej, finałowej rywalizacji zakwalifikowała się blisko jedna trzecia jej uczestników. Z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi najlepiej poradził sobie 31-letni Piotr Łuszczyk z Głuszycy. To on wywalczył prestiżowy tytuł „Bezpiecznego Kierowcy 2016” oraz komplet felg od Ronal Group. Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Baranowski. Trzecią lokatę w klasyfikacji „Mieszkańcy Wałbrzycha i okolic” zajął Artur Łuszczyk, brat zwycięzcy.

-Do udziału w „Bezpiecznym Kierowcy” zachęcił mnie brat i chyba nie spodziewał się, że będę lepszy od niego. Muszę przyznać, że szkolenie w Akademii Piotra Starczukowskiego wyłapało kilka błędów, które nieświadomie popełniałem i zwróciło mi uwagę na to, że prowadząc samochód trzeba myśleć zdecydowanie szerzej, bo na drodze czyha wiele pułapek – mówi Piotr Łuszczyk, „Bezpieczny Kierowca 2016”.

Osobną punktację prowadzono dla „Kobiet” oraz „Pracowników TMMP”. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Justyna Kloc. Kolejne miejsca zajęły Karolina Witas oraz Natalia Wiśniewska. Klasyfikacja pracowników fabryki Toyoty wygląda następująco: 1. miejsce Szymon Jachim, 2. miejsce Krzysztof Perek i 3. miejsce Michał Molocios.

Trzeba podkreślić, że wszyscy laureaci oprócz pucharów otrzymali też upominki m.in. od Votum S.A. Odszkodowania i Salonów Toyota Nowakowski. Wszystkie panie dostały vouchery na zabiegi w salonie kosmetycznym Katarzyny Mrawiec, a z kolei najlepszy pracownik TMMP - tablet. Wśród uczestników rozlosowano także karnety wstępu do Cityfit.

W tym roku kampania społeczna i konkurs „Bezpieczny Kierowca” zorganizowane były po raz jedenasty. Całość to pomysł Piotra Starczukowskiego, instruktora techniki jazdy i założyciela Akademii Bezpiecznej Jazdy w Wałbrzychu.

- Od 2006 roku, prowadzimy nasze działania, konsekwentnie adresując je do różnych grup docelowych. Z myślą o konkretnych uczestnikach ruchu, dostosowujemy także nasz program szkoleniowy. W tym roku uwagę skupiliśmy na młodych kierowcach. Akcja „Bezpieczny Kierowca 2016” odbywała się pod hasłem „Akademia młodego eko kierowcy” – mówi Piotr Starczukowski. - Chodziło nam o to, aby edukować tych, którzy dopiero zaczynają, gdyż jest to grono w dużej mierze źle wyszkolone. Na drogach spotykamy młodych, ambitnych, niedoświadczonych i niebezpiecznych dla siebie i innych młodych kierowców. Wyznaczają sobie cel: jeździć szybko. Jak myślą, to jest wymiernikiem dobrego kierowcy. Z tym walczymy i to zmieniamy. Serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom i partnerom naszych działań za zrozumienie tego problemu i wsparcie, a uczestnikom dziękuję za odpowiedzialne podejście do poruszania się po drogach – dodaje.

Przedsięwzięcie „Bezpieczny Kierowca” od samego początku, czyli od 2006 roku, wspierają Toyota Motor Motor Manufacturing Poland, Prezydent Miasta Wałbrzycha, Salony Toyoty Jana Nowakowskiego, Ronal Polska, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu oraz Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu. Do akcji dołączyli również: Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, VOTUM S.A i Galeria Victoria. Dzięki zaangażowaniu tylu partnerów, każdego roku udaje się przeprowadzić prawie 6-miesięczną kampanię, w której bezpłatnie przeszkolono około 2160 kierowców.

Laureaci konkursu „Bezpieczny Kierowca”
2016 - Piotr Łuszczyk, 2015 - Bartosz Nykiel, 2014 - Marek Rybczyński, 2013 - Anna Żabska, 2012 - Marek Simkiewicz, 2011 - Zbigniew Marzec, 2010 - Krzysztof Wójtowicz, 2009 - Dariusz Trembowski, 2008 - Piotr Kotliński, 2007 - Tomasz Wach, 2006 - Łukasz Kozłowski

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW: www.bezpieczny-kierowca.pl

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto