Piłkarze Górnika Wałbrzych przegrali na swoim boisku 1:2 z Foto-Higieną Gać, liderem tabeli

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz

Piłkarzom IV-ligowego Górnika Wałbrzych nie udało się sprawić niespodzianki. W ostatniej kolejce przegrali na swoim boisku 1:2 z Foto-Higieną Gać, liderem tabeli. Wałbrzyszanie, którzy są spadkowiczem z III ligi, nie ulegli jednak bez walki. W pierwszej połowie spotkania obydwie drużyny stworzyły sobie po kilka sytuacji do strzelenia gola i w 41. minucie jedną z nich wykorzystał Denis Dec. Uderzeniem głową umieścił piłkę w bramce rywali. Górnik do przerwy prowadził 1:0. Zapachniało sensacją. Niestety tuż po zmianie stron boiska goście błyskawicznie sprowadzili naszych piłkarzy i kibiców na ziemię. W 47. minucie po rzucie wolnym dla Gaci w polu karnym Górnika najwięcej sprytu wykazał Łukasz Kucyniak, przelobował Damiana Jaroszewskiego i było 1:1. Wałbrzyszanie próbowali odrobić stratę, ale brakowało im trochę szczęścia. To dopisało gościom. W 67. minucie Igor Wargin strzelił gola na 2:1 i ustalił wynik spotkania. Górnik atakował bowiem ze sporym animuszem, jednak nic z tego nie wynikło.
Teraz w następnej kolejce w sobotę 11 listopada wałbrzyszanie zmierzą się na wyjeździe z Nysą Kłodzko.

Górnik Wałbrzych – Foto-Higiena Gać 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Denis Dec (41), 1:1 Łukasz Kucyniak (47), 1:2 Igor Wargin (67)

Górnik: Jaroszewski, Michalak, Gawlik, Niemczyk, Smoczyk, Młodziński (63 Słapek), Rytko (76 Błażyński), Chajewski, Krzymiński, Sobiesierski, Dec.