Piłkarki AZS PWSZ wygrały pierwszy ligowy mecz w 2019 roku

Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych rozpoczęły już drugą rundę sezonu ekstraligi. W pierwszym ligowym spotkaniu w 2019 roku pokonały na wyjeździe 2:0 Polonię Poznań. Drużyna z Poznania to beniaminek, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Wałbrzyszanki w sierpniu wygrały z tym zespołem u siebie 5:1.
Można było jednak mieć obawy o formę zawodniczek AZS PWSZ. Kilka dni temu w meczu ćwierćfinału Pucharu Polski przegrały w Łodzi 1:1 z UKS-em SMS-em.
W Poznaniu jednak radziły sobie nieźle mimo braku pauzującej za kartki Miłek oraz wracających po kontuzji Ratajczak, Zawadzkiej, Zając, Piątek, Rapackiej.
AZS PWSZ objął prowadzenie w 42. minucie po golu Małgorzaty Mesjasz, a wynik ustaliła w 84. minucie Martyna Zańko.