Okradali samochodową myjnię w Krzeszowie. Teraz odpowiedzą przed sądem

KMP
Część odzyskanych przez policję pieniędzy, które pochodzą z włamania do automatycznej myjni samochodowej w Krzeszowie
Część odzyskanych przez policję pieniędzy, które pochodzą z włamania do automatycznej myjni samochodowej w Krzeszowie KMP w Wałbrzychu
Udostępnij:
Trzech mieszkańców miejscowości Grzędy w powiecie wałbrzyskim zostało zatrzymanych przez policjantów z komisariatu w Boguszowie-Gorcach. Odpowiedzą przed sądem za kradzieże z włamaniami, których dokonali w ostatnich latach na terenie powiatów wałbrzyskiego i kamiennogórskiego.

W poniedziałek (7 stycznia) funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali w miejscach zamieszkania trzech młodych mężczyzn w wieku: 18, 22 i 24 lat - mieszkańców miejscowości Grzędy w powiecie wałbrzyskim. Cała trójka jest podejrzana o dokonanie kilka dni temu włamania do samochodowej myjni automatycznej działającej w Krzeszowie i kradzież 2 tys. zł. W trakcie zatrzymania policjanci przeszukali mieszkania podejrzanych i odzyskali część skradzionych pieniędzy.

– W toku dalszych czynności procesowych z zatrzymanymi, policjanci udowodnili 18-latkowi popełnienie czterech innych podobnych przestępstw dokonanych w 2018 roku na terenie powiatów wałbrzyskiego i kamiennogórskiego – mówi sierż. szt. Marcin Świeży, rzecznik prasowy wałbrzyskiej policji. – Ponadto 18-latek pod koniec listopada zerwał skobel w drzwiach altanki i ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości blisko 2,5 tys. zł. Najstarszy z mężczyzn - 24-latek odpowie dodatkowo za 9 innych kradzieży i włamań na terenie Boguszowa-Gorc, Czarnego Boru oraz Krzeszowa, których dokonał w latach 2017 i 2018.

W trakcie czynności procesowych wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Senior w sieci - Internet nie tylko dla młodych KOMENTARZ

Wideo

Dodaj ogłoszenie