Męczarnie Górnika Trans.eu w starciu z SKK Siedlce

Paweł Gołębiowski
Męczarnie Górnika Trans.eu w zwycięskim starciu z SKK Siedlce

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych strasznie meczyli się w starciu z SKK Siedlce, zespołem zajmujacym ostatnie miejsce w tabeli I ligi. Wygrali, ale w połowie spotkania w Wałbrzychu prowadzili goście.

Wałbrzyszanie po kilku ostatnich niezłych meczach wydawali się zdecydowanym faworytem w tym starciu. Wygrali pierwszą kwartę 24:19 ale od samego początku meczu widać było, że zawodnikom trudno jest zmobilizować się do walki na całego. Górnik Trens.eu dostosował się do poziomu słabego przeciwnika i z boiska wiało nudą. Uśpieni gospodarze po dwóch kwartach przegrywali 41:42. W trzeciej odsłonie też nie zachwycali, ale odzyskali prowadzenie i na ostatnie 10 minut wychodzili przy swojej przewadze 65:62.
SKK próbowało jeszcze powalczyć, jednak Górnik Trans.eu nie miał zamiaru sprawić swoim kibicom przykrej niespodzanki. Koledzy z drużyny z pewnością nie chcieli też zawieść Rafała Glapińskiego, który rozgrywał 425 spotkanie w barwach Górnika. Zmobilizowali się i w końcówce meczu uzyskali wyraźną przewagę. Górnik Trans.eu wygrał 80:70.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - SKK Siedlce 80:70 (24:19, 17:23, 24:20, 15:8)

Górnik Trans.eu: Wróbel 16, Ratajczak 13, Małecki 12, Durski 11, Kruszczyński 8, Niedźwiedzki 8, Glapiński 7, Spała 3, Der 2, Krzywdziński 0.