Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali we własnej hali 70:67 Muszkieterów Nowa Sól

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali we własnej hali 70:67 Muszkieterów Nowa Sól. Dzięki zwycięstwu w tym pierwszym meczu w 2018 roku, utrzymali pozycję lidera grupy D II ligi.
Wygrana ekipy trenera Marcina Radomskiego nad jedną z najsłabszych drużyn w grupie nie była okazała, ale Górnik Trans.eu musiał w tym spotkaniu radzić sobie w osłabieniu. W składzie wałbrzyszan zabrakło bowiem kontuzjowanego Marcina Wróbla i Rafała Glapińskiego ukaranego za niesportowe zachowanie w meczu z zespołem Exact System Śląsk II Wrocław.
Brak tych podstawowych zawodników był widoczny, ale dzięki temu kibice mogli też przeżyć sporo emocji. Pojedynek Górnika Trans.eu z Muszkieterami był bowiem bardzo zacięty i wyrównany. Na szczęście bardzo dobre spotkanie rozegrał młody Damian Durski, który często brał na siebie ciężar gry. Mecz zaczął się od nieznacznego prowadzenia gospodarzy, ale po pierwszej kwarcie był remis 18:18. W drugiej części spotkania Górnik Trans.eu zdołał osiągnąć prowadzenie, ale było ono minimalne (35:33) i w drugiej połowie zapowiadały się spore emocje. Rzeczywiście nie zabrakło ich. Co prawda wałbrzyszanie po trzeciej kwarcie wygrywali 51:47, ale w ostatniej odsłonie zespół z Nowej Soli wyszedł na prowadzenie 57:53. Wałbrzyszanie odzyskali prowadzenie, ale na pół minuty przed końcem spotkania prowadzili tylko 69:67 i goście mieli piłkę. Muszkieterowie nie trfili już jednak do kosza.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Muszkieterowie Nowa Sól 70:67 (18:18, 17:15, 16:14, 19:20)

Górnik Trans.eu: Durski 24, Ratajczak 18, Krzywdziński 17, Kruszczyński 6, Kaczuga 5, Makarczuk 0, Jeziorowski 0, Kłyż 0.