Koszykarze Górnika Trans.eu nie dali rywalom szans

Paweł Gołębiowski

Koszykarze I-ligowego Górnika Trans.eu Wałbrzych rozbili na własnym parkiecie 91:56 AZS AGH Kraków. Goście nawiązali w tym meczu walkę z wałbrzyszanami tylko w I kwarcie. Przegrali ją zaledwie 17:20. Później przewaga ekipy trenera Marcina Radomskiego rosła.
Górnik Trans.eu w drugiej częściu spotkania budował przewagę punktową, chociaż na boisku niewiele przebywał wtedy najlepszy zawodnik gospodarzy - Piotr Niedźwiedzki. W efekcie w połowie spotkania było już 46:27.
Po zmianie stron boiska AZS AGH zaczął mocniej bronić, mozolnie zbierał punkty i w pewnym momencie zmniejszył dystans do wałbrzyszan do 13 punktów (42:55). Wtedy jednak Górnik Trans.eu przeprowadził kilka skutecznych akcji i znowu odjechał rywalom. Na ostatnie 10. minut zespoły wychodziły przy prowadzeniu Górnika Trans.eu 68:48. Wałbrzyszanie w tej kwarcie dobili przeciwnika - wygrali ją bowiem 23:8.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - AZS AGH Kraków 91:56 (20:17, 26:10, 22:21, 23:8)

Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 16, Małecki 16, Wróbel 12, Kruszczyński 10, Spała 9, Ratajczak 9, Krzywdziński 9, Der 5, Glapiński 5.