KKS Kalisz. Słaby mecz i kolejna porażka we Wronkach. FILM

Mariusz Kurzajczyk
KKS Kalisz nie sprostał rezerwom Lecha Poznań i przegrał we Wronkach 0:1. Brak punktów w tym meczu przybliżył podopiecznych trenera Bogdana Zająca do strefy spadkowej.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w 6 minucie, kiedy to Siergiej Kriwiec trafił w poprzeczkę. Potem w dobrej sytuacji znalazł się Maksym Czekała, ale strzelił w golkipera kaliszan.

Piłkarze KKS-u szukali swoich szans w kontratakach. W pierwszej części najlepsza okazję miał Bartłomiej Putno jednak nie trafił w bramkę.

W 70. minucie Filip Wilak dokładnie podał do Łukasza Spławskiego, ten zagrał piłkę wzdłuż bramki, a do siatki wpakował ją Eryk Kryg. W ostatnich 10 minutach KKS-iacy rzucili się do odrabiania strat, ale dobrze bronił Miłosz Mleczko.

Lech II Poznań – KKS Kalisz 1:0 (0:0)

1:0 Eryk Kryg 70. min.
Lech II Poznań: 1. Miłosz Mleczko – 19. Arkadiusz Kaczmarek, 20. Adrian Laskowski, 2. Maksymilian Pingot, 17. Krystian Palacz – 7. Tymoteusz Klupś (65. min 11. Filip Wilak), 14. Karol Fietz, 16. Maksym Czekała (58. min 21. Patryk Gogół), 15. Siergiej Kriwiec (65. min 10. Eryk Kryg), 23. Jakub Antczak (58. min 22. Norbert Pacławski) – 9. Łukasz Spławski.
KKS Kalisz: 12. Mateusz Górski – 42. Wiktor Smoliński, 14. Bartosz Gęsior, 3. Mateusz Gawlik, 8. Mateusz Mączyński (75. min 11. Michał Borecki) – 16. Bartłomiej Putno, 6. Andrzej Kaszuba (88. min 37. Nikodem Zawistowski), 23. Adrian Łuszkiewicz, 24. Mateusz Wysokiński (65. min 15. Jakub Staszak), 10. Néstor Gordillo – 9. Mateusz Majewski (65. min 99. Piotr Giel).
Żółte kartki: Kaczmarek, Czekała, Fietz, Wilak (Lech II) i Łuszkiewicz (KKS).