KKS Kalisz na zakończenie sezonu przegrał z Chojniczanką. WIDEO

Mariusz Kurzajczyk
Na zakończenie sezon 2021/2022 eWinner 2. ligi KKS Kalisz uległ na własnym boisku 2:3 Chojniczance, która już wcześniej awansowała do 1. ligi.

KKS Kalisz na zakończenie sezonu przegrał z Chojniczanką

Mecz zaczął się bardzo źle dla gospodarzy, bo już w 10. minucie, po rzucie rożnym, piłka odbiła się od stopy Przemysława Stolca i wpadła do siatki. Zaraz potem opieszałość kaliskiej defensywy wykorzystał Szymon Skrzypczak, który z bliska pokonał Mateusza Górskiego.

Kaliszanie ambitnie walczyli o poprawę wyniku i wyrównali już przed przerwą. najpierw Piotr Giel podał do Nikodema Zawistowskiego, a ten celnie strzelił z ostrego kąta. Potem Nestor Gordillo dograł piłkę z końcowej linii do Michała Boreckiego, który głową zdobył bramkę.

Chojniczanka zdobyła zwycięskiego gola po przerwie, po dograniu z rzutu wolnego i główce Pawła Czajkowskiego. W 78. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Daniel Ściślak i gospodarze zdecydowanie dominowali, stwarzając okazje bramkowe. Niestety, Mateusz Majewski i Giel trafiali w poprzeczkę! Tuż przed zakończeniem Chojniczanka miała rzut karny, ale znakomicie się spisał Mateusz Górski.

- Z przebiegu spotkania byliśmy drużyną lepszą, która zasłużyła na zwycięstwo. Stworzyliśmy znacznie więcej sytuacji strzeleckich niz Chojniczanka. Jestem zadowolony z walki, postawy na boisku, zagraliśmy dobre spotkanie - podsumował trener KKS-u Stanisław Szpyrka.

Zawodnicy pierwszego zespołu udali się na urlop. Natomiast wraz z rezerwami KKS-u Kalisz, występującymi do końca czerwca w wielkopolskiej ARTBUD IV lidze, trenować będą Mateusz Baran, Michał Stefaniak, Kacper Dudek, Adam Zadka, Maurycy Przybył i Jakub Zachara.

KKS Kalisz – Chojniczanka Chojnice 2:3 (2:2)

0:1 Przemysław Stolc 10. min (s), 0:2 Szymon Skrzypczak 17. min, 1:2 Nikodem Zawistowski 27. min, 2:2 Michał Borecki 37. min, 2:3 Paweł Czajkowski 65. min
KKS Kalisz: Mateusz Górski – Nikodem Zawistowski (85. Bartłomiej Putno), Filip Kendzia, Mateusz Gawlik, Przemysław Stolc, Jakub Staszak – Michał Borecki (74. Mateusz Majewski), Mateusz Wysokiński, Adrian Łuszkiewicz (73. Andrzej Kaszuba), Néstor Gordillo (85. Bartosz Gęsior) – Piotr Giel.
Chojniczanka Chojnice: Szymon Lewandowski – Sebastian Olszewski, Marcin Grolik, Mateusz Bartosiak, Kacper Kasperowicz, Kamil Mazek (61. Marcin Trojanowski) – Mateusz Cegiełka, Paweł Czajkowski, Filip Karbowy (61. Daniel Ściślak) – Tomasz Mikołajczak (46. Konrad Formela), Szymon Skrzypczak (82. Artur Pląskowski).
Żółte kartki: Łuszkiewicz, Borecki, Gawlik, Stolc, Putno (KKS) i Ściślak, Olszewski (Chojniczanka).
Czerwona kartka: Daniel Ściślak (78. min, Chojniczanka, za drugą żółtą).