Nasza Loteria

Kamienna Góra: Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy (ZDJĘCIA)

Artur Szałkowski, fot. Dariusz Gdesz
Prezydent RP Andrzej Duda w Kamiennej Górze
Prezydent RP Andrzej Duda w Kamiennej Górze Dariusz Gdesz
To historyczna, bo pierwsza wizyta głowy państwa w Kamiennej Górze. W trakcie wizyty Prezydent RP zwiedził bazylikę w Krzeszowie i spotkał się z mieszkańcami na rynku w Kamiennej Górze.

W poniedziałek (12 marca) Prezydent RP Andrzej Duda złożył oficjalną wizytę na terenie powiatu kamiennogórskiego. Przyjechał na zaproszenie starosty Jarosława Gęborysa. Pierwszym nieoficjalnym punktem pobytu głowy państwa w tej części Dolnego Śląska, była wizyta w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie. Wizycie w dawnym opactwie Cystersów zrobiła na Prezydencie RP ogromne wrażenie.

– Macie państwo tutaj perłę europejskiego baroku. Pada przed nią na kolana nawet osoba, która się nie zna na architekturze. A jest mało znana. Więcej Polaków będzie mogło ją zobaczyć dzięki rozbudowie drogi ekspresowej S3 – mówi Andrzej Duda, Prezydent RP.

W trakcie spotkania z mieszkańcami Kamiennej Góry prezydent dodał, że właśnie projekt rozbudowy drogi ekspresowej S3 jest jedną z tych inwestycji, na których realizacji szczególnie mu zależy. Wpisuje się bowiem w tzw. Trójmorze, czyli inicjatywę gospodarczo-polityczną skupiająca 12 państw Europy, które są położone w pobliżu mórz: Bałtyckiego, Czarnego i Adriatyckiego. Grupę tworzą: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Węgry.

Prezydent Andrzej Duda kontynuował, że droga S3 jest inwestycją strategiczną, bo połączy nasz gazoport w Świnoujściu z Republiką Czeską. To z kolei przyczyni się nie tylko do rozwoju gospodarczego, ale również turystyki. Prezydent nawiązał również do przypadającej w 2018 roku, 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mówił o piastowskich korzeniach Dolnego Śląska, którego przed stu laty nie udało się przyłączyć do Polski. Zaapelował do mieszkańców Kamiennej Góry, by wspominali swoich pradziadków i dziadków, którzy przyczynili się do odzyskania przez nasz kraj wolności i suwerenności.

W trakcie spotkania z mieszkańcami, prezydent został obdarowany przez przedszkolaków z Kamiennej Góry swoim portretem, który został przez nich wykonany przy wsparciu wychowawczyń.

od 12 lat
Wideo

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto