Kamienna Góra: Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy (ZDJĘCIA)

Artur Szałkowski, fot. Dariusz Gdesz
Prezydent RP Andrzej Duda w Kamiennej Górze
Prezydent RP Andrzej Duda w Kamiennej Górze Dariusz Gdesz
To historyczna, bo pierwsza wizyta głowy państwa w Kamiennej Górze. W trakcie wizyty Prezydent RP zwiedził bazylikę w Krzeszowie i spotkał się z mieszkańcami na rynku w Kamiennej Górze.

W poniedziałek (12 marca) Prezydent RP Andrzej Duda złożył oficjalną wizytę na terenie powiatu kamiennogórskiego. Przyjechał na zaproszenie starosty Jarosława Gęborysa. Pierwszym nieoficjalnym punktem pobytu głowy państwa w tej części Dolnego Śląska, była wizyta w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie. Wizycie w dawnym opactwie Cystersów zrobiła na Prezydencie RP ogromne wrażenie.

– Macie państwo tutaj perłę europejskiego baroku. Pada przed nią na kolana nawet osoba, która się nie zna na architekturze. A jest mało znana. Więcej Polaków będzie mogło ją zobaczyć dzięki rozbudowie drogi ekspresowej S3 – mówi Andrzej Duda, Prezydent RP.

W trakcie spotkania z mieszkańcami Kamiennej Góry prezydent dodał, że właśnie projekt rozbudowy drogi ekspresowej S3 jest jedną z tych inwestycji, na których realizacji szczególnie mu zależy. Wpisuje się bowiem w tzw. Trójmorze, czyli inicjatywę gospodarczo-polityczną skupiająca 12 państw Europy, które są położone w pobliżu mórz: Bałtyckiego, Czarnego i Adriatyckiego. Grupę tworzą: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Węgry.

Prezydent Andrzej Duda kontynuował, że droga S3 jest inwestycją strategiczną, bo połączy nasz gazoport w Świnoujściu z Republiką Czeską. To z kolei przyczyni się nie tylko do rozwoju gospodarczego, ale również turystyki. Prezydent nawiązał również do przypadającej w 2018 roku, 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mówił o piastowskich korzeniach Dolnego Śląska, którego przed stu laty nie udało się przyłączyć do Polski. Zaapelował do mieszkańców Kamiennej Góry, by wspominali swoich pradziadków i dziadków, którzy przyczynili się do odzyskania przez nasz kraj wolności i suwerenności.

W trakcie spotkania z mieszkańcami, prezydent został obdarowany przez przedszkolaków z Kamiennej Góry swoim portretem, który został przez nich wykonany przy wsparciu wychowawczyń.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie