Juniorzy Górnika Trans.eu Wałbrzych awansowali do półfinału MP (FOTO)

Bartosz Ogrodnik, fot. Dariusz Gdesz
Juniorzy koszykarskiego Górnika Wałbrzych walczyli w ćwierćfinale Mistrzostw Polski.

Juniorzy koszykarskiego Górnika Wałbrzych walczyli w ćwierćfinale Mistrzostw Polski. W turnieju rozgrywanym w Hali Wałbrzyskich Mistrzów wystąpiły cztery ekipy.

Decyzją Polskiego Związku Koszykówki turniej eliminacyjny odbył się w nowo wyremontowanej hali, którzy wszyscy kojarzą jako OSiR. Wałbrzyscy młodzi koszykarze, prowadzeni przez Pawła Domoradzkiego za rywali mieli: KS Rosę Sport Radom, MUKS Kotwicę 50 Kołobrzeg oraz MKS Zabrze. Awans do półfinałów mogły zapewnić sobie po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy ćwierćfinałowej.

Pierwsze spotkanie wałbrzyszanie rozegrali w piątek, a ich przeciwnikiem był faworyt całego turnieju ćwierćfinałowego, czyli Rosa Sport Radom. Górnicy toczyli z rywalami wyrównany pojedynek, jednak podopieczni Przemysława Koguta mieli bardzo wyrównany skład i okazali się zbyt silni. Z bardzo dobrej strony w naszym zespole zaprezentował się Damian Durski, zdobywca 27 punktów. Mecz zakończył się ostatecznie porażką wałbrzyszan 72:79.

W drugim dniu wałbrzyszanie w meczu o wszystko podejmowali rywala z Kołobrzegu. BY pozostać w grze o awans do półfinału, to spotkanie należało wygrać. Młody zespół Górnika podszedł do starcia bardzo nerwowo, czego efekty było widać na samym jego początku. Zawodnicy Pawła Domoradzkiego przegrywali już 1:13, jednak potrafili się otrząsnąć i powrócić do spotkania jeszcze w pierwszej kwarcie, którą goście wygrali ostatecznie 18:17. Potem z każdą minutą rosła przewaga wałbrzyszan, którzy przejęli kontrolę nad spotkaniem. Tym razem najlepiej punktującymi koszykarzami byli Szymon Kurzepa i Maciej Krzymiński, którzy rzucili po 24 punkty. Cały mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 87:59.

W niedzielne popołudnie odbył się ostatni mecz wałbrzyszan, a ich rywalem był MKS Zabrze. Ciężko było przewidywać inny wynik niż wysokie zwycięstwo biało-niebieskich.
Pierwsza kwarta nie wskazywała jednak pewnej wygranej. Goście często trafiali, dzięki czemu przez pierwsze 10 minut rzucili aż 31 punktów. Górnik jednak tradycyjnie rozkręcał się z każdą minutą. Za stery znów złapał Damian Durski, który w całym spotkaniu rzucił 34 punkty, a we wszystkich meczach turnieju 73 oczka. Biało-niebiescy wygrali ostatecznie 96:80, dzięki czemu zajęli drugie miejsce w grupie i awansowali do półfinału MP juniorów.

Damian Durski został doceniony i wybrano go do najlepszej piątki turnieju. Jej skład uzupełnili: Marek Grzegorzewski (Zabrze), Patryk Wydra (Radom), Paweł Lasota (Kołobrzeg) i Hubert Stopierzyński (Radom).

KS Rosa Sport Radom – Górnik Trans.eu Wałbrzych 79:72 (20:15, 18:19, 15:15, 26:23)
Górnik Trans.eu: Durski 27, Kołaczyński 11, Jeziorowski 9, Krzymiński 8, Kaczuga 8, Kurzepa 7, Dargacz 2.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg 87:59 (17:18, 24:21, 20:14, 26:6)
Górnik Trans.eu: Kurzepa 24, Krzymiński 24, Kołaczyński 15, Durski 12, Jeziorowski 5, Szmidt 4, Kaczuga 2, Tyszka 1.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – MKS Zabrze 96:80 (29:31, 23:16, 26:18, 18:15)
Górnik Trans.eu: Durski 34, Krzymiński 20, Kurzepa 19, Kołaczyński 13, Jeziorowski 9, Kaczuga 1.

Skład Górnika Trans.eu: Dawid Tyszka, Łukasz Kołaczyński, Mateusz Frankiewicz, Nikolas Będzitko, Paweł Smoleń, Damian Durski, Michał Kaczuga, Maciej Krzymiński, Bartłomiej Szmidt, Marcin Jeziorowski, Dominik Dargacz, Szymon Kurzepa. Trener: Paweł Domoradzki. Asystent: Maciej Borzemski.