Wybierz region

Wybierz miasto

  Spotkanie Autorskie z Zofią Leszko

  Sokołowsko Leśne Źródło
  Sokołowsko, ul. Osiedle/3

  16:00 Sobota, 28 lutego

  • Brak informacji o cenie

  Sokołowsko Zapomniana perła Dolnego Śląska w latach 1945–1989

  Leszko Zofia

  Sokołowsko to miejscowość, w ktorej mieści się najstarszy w Europie ośrodek sanatoryjnego leczenia gruźlicy. Tematem książki jest ukazanie wzajemnej zależności miejscowości i uzdrowiska oraz wyjątkowej społeczności ją zamieszkującej. Sokołowsko przez wiele lat było oazą spokoju dla mieszkańcow i dziesiątkow tysięcy kuracjuszy, nie uniknęło jednak typowych problemow tamtych czasow. Praca ma na celu uchwycić specyfikę Sokołowska oraz czynniki, ktore wpływały na ten stan rzeczy.

  Zofia Leszko - historyk, archiwistka, absolwentka historii na Uniwersytecie Wrocławskim, od urodzenia mieszka w Sokołowsku. Swoją debiutancką książkę oparła na pracy magisterskiej pt. „Sokołowsko w latach 1945-1989”, napisanej pod kierunkiem prof. dr hab. Elżbiety Kościk.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]