Wybierz region

Wybierz miasto

  Piotr Tkacz – Partytury otwarte wykład ilustrowany

  Sala Multimedialna - Międzynarodowe Laboratorium Kultury
  Sokołowsko, ul. Różana/2

  19:00 - 21:00 Niedziela, 23 kwietnia

  • Wstęp wolny

  Zapraszamy do sali multimedialnej Międzynarodowego Laboratorium Kultury w Sokołowsku (budynek d. Sanatorium Brehmera) na "Partytury otwarte" – ilustrowany wykład Piotra Tkacza.

  To pierwsze wydarzenie zapowiadające tegoroczną edycję Sanatorium Dźwięku. Wykład jest częścią programu mikrorezydencji w Sokołowsko Laboratorium Kultury Piotra Tkacza biorącego udział w festiwalu.

  Na program wykładu złożą się wykonania tekstowych partytur otwartych. Znajdą się tu utwory starsze tworcow związanych z Fluxusem, ktore przeplatane będą nowszymi – kompozytorow z kolektywu Wandelweiser. Przez to zestawienie autor chce skłonić do refleksji nad tym, co zmieniło się na przestrzeni dekad w podejściu artystow do partytur otwartych, do czego im one służą, na co pozwalają.

  Piotr Tkacz (ur. 1985) – improwizator, organizator, didżej. Publikował między innymi w "Czasie kultury", "Glissando", "2+3D", "Dwutygodniku", "Fragile", "Jazz Forum", "M I". Prowadzi audycję "Zasypywanie kanonu" w Radiu Afera. Zaangażowany w takie inicjatywy jak cykl za duszno, festiwal muzyki improwizowanej FRIV, Warsztat dźwiękow, Nasłuch aktywny/pasywny. Wspołtworzy zespoły: Kurort, Radioda, Revue svazu ceskych architektu, Stupor, Tkacze, Lata, Sumpf. Nagrywał także z Alice Hui-Sheng Chang, Seijim Morimoto, Hermanem Muntzingiem i Pascalem Battusem. Interesują go partytury otwarte (tekstowe i graficzne) zarowno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Występował między innymi na festiwalu Malta, Ostrava New Music Days, Animator, Musica Electronica Nova. Dawał gościnne wykłady w Narodowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, na FAMU w Pradze i w toruńskim Kulturhauz. Udziela się także jako didżej, obecnie w dwoch wcieleniach: DJ 2 Lewe Ręce i DJ Viagem ao Fim da Noite.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]