Wybierz region

Wybierz miasto

  NOC MUZEÓW - Sokołowsko Laboratorium Kultury

  Międzynarodowe Laboratorium Kultury w Sokołowsku
  Sokołowsko, ul. Różana/2

  10:00 Sobota, 14 maja

  • Wstęp wolny

  Sokołowsko Laboratorium Kultury – Noc Muzeow (14.05.2016)
  Dawny ośrodek sanatoryjny Grunwald możliwy do nocnego zwiedzania.
  14 maja 2016 – Sokołowsko, ul. Rożana 2, godz. 10:00-24:00.

  21:00 - Ilona Witkowska - czytanie poezji - poetka nieobecna - czytelnia w westybulu.

  W sali multimedialnej Sokołowsko Laboratorium Kultury odwiedzać można wystawę rzeźb Bożenny Biskupskiej, jednej z fundatorek i założycieli Fundacji Sztuki Wspołczesnej IN SITU. Wystawa prezentuje rzeźby z kilku cyklow tworzonych przez artystkę w latach 80. W skład ekspedycji wchodzą prace z cyku Misterium Czasu, biorącego udział w Biennale w Wenecji w 1984 roku, a także z cyklu Non Omnis Moriar, będące przez 30 lat w kolekcji stałej Muzeum w Auschwitz.

  Piwnice dawnego sanatorium Grunwald stanowią niezwykłą przestrzeń wystawienniczą dla prac klasyka fotografii Pawła Pierścińskiego. Wystawa stanowi swego rodzaju abstrakcyjne przedłużenie ciemni fotograficznej analogowej Obiekt nietrwały. Pracownia przypomina amatorom i pokazuje młodemu pokoleniu magię fotografii dawnej, czarno-białej, bromowej. Od wiosny organizowane są plenery fotograficzne i warsztaty w ciemni fotograficznej. W ciemni indywidualnie pracują także fotograficy.

  Ekspozycja jest wynikiem działań Fundacji Sztuki wspołczesnej IN SITU, ktora od siedmiu działa w Sokołowsku obudowuje obiekt dawnego sanatorium Grunwald, prowadzi liczne projekty edukacyjne, organizuje wystawy, spektakle, koncerty.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy wiesz, jak wygląda praca kelnera w czasie pandemii? Sprawdź [QUIZ]