Wybierz region

Wybierz miasto

  Mieroszów: koncert GA-GA Zielone Żabki

  Piwnica pod Zielonym Kotem
  Mieroszów, ul. Żeromskiego/28

  20:00 Sobota, 10 marca

  • Brak informacji o cenie

  Zielone Żabki to punkowy zespol z Jawora, powstały w 1987 roku. Tworzyli go Smalec, Tomasz Gala "Galik", Marek Miedziński "Mister" i Wojciech Miedziński "Viciu".
  Na początku zespoł nazywał się "Nieelektryczna Grupa Muzyczna". Nieelektryczna Grupa Muzyczna była grupą, dającą akustyczne koncerty na rynku w Jarocinie 1987 r. w składzie Smalec – bas akustyczny, Brambor oraz Mister na gitarach akustycznych, jednak gdy Brambor odszedł z zespołu, nazwa została zmieniona na Zielone Żabki.

  Zespoł koncertował przez dwa lata, podczas ktorych wiele kaset z ich utworami było rozprowadzanych przez młodziez. W 1988 roku Zielone Żabki zajęły pierwsze miejsce na Festiwalu w Jarocinie. Zespoł grał pozniej koncerty w calej Polsce, a nawet miał nagrać płyte dla jednej z francuskich niezaleznych wytworni - jednak z powodu braku porozumienia w grupie, w 1989 roku zespoł rozpadł sie. Smalec załozył punkowy zespol Ga-Ga, a Mister - Positive Vibration.

  W latach 1995-96 odbyły się sesje nagraniowe, podczas ktorych została nagrana płyta Lekcja Historii z 20 piosenkami, 5 dodatkowymi nagraniami w formacie MP3 oraz teledyskiem do piosenki "Kultura". W sesjach uczestniczył: Smalec, Mister i Jagat Pita. Płyta ukazała sie w czerwcu 2003 roku. Wtedy to Smalec i Mister wraz z kumplami z Radical News ruszyli w trasę koncertową, przypominajc swe utwory na koncertach w polskich miastach.

  Ga-Ga to zespoł punkowy założony w 1991 w Jaworze, po rozpadzie grupy Zielone Żabki.
  Pierwotny skład:
  * Mirosław Malec (S'malec) śpiew, gitara;
  * Piotr Dobosz (Pietka) gitara;
  * Piotr Wołyniec (Broda) perkusja.

  W 1992 laureat Festiwalu w Jarocinie. Na kolejnym wystpili już jako goście. W połowie roku 1994 Smalec związał się z Towarzystwem Świadomosci Kryszny, co wyraźnie wpłynęło na muzykę zespołu (szczegolnie ostatnia płyta Reinkarnacja). W 1996 roku zespoł przestał istnieć, Smalec wraz z Pietką załozyli nową grupę Radical News. W 2005 roku ukazał się album Czas Walki zawierający studyjny materiał nagrany w 1996 roku i nigdy nie publikowany.
  Teksty Ga-Ga wyrażały radykalne poglądy społeczne Smalca. Były wyrazem rozczarowania i anarchistycznego buntu przeciwko istniejącemu systemowi politycznemu (np: Świnia u Władzy, Faraon czy Marsjanie), niektore nie odrzegnywały się od przemocy (Siła Za Siłę, Polskie Ulice To Wojna). Ostatnia płyta jest w zupenie innym tonie, cigle antysystemowa, lecz metodą walki jest tu rozwoj własnej świadomości, a nie bezpośrednia konfrontacja. 1997 zespoł zawiesił dzialalność, żeby w 2005 wystąpic na scenie Kryszny podczas festiwalu Woodstock. Reaktywacja grupy nastpiła w związku z wydaniem plyty Czas Walki.
  Dyskografia:
  * Rebelia (1993)
  * Oj! Oj! Oj! (1993)
  * Jarocin '93 (1993)
  * Reinkarnacja (1995)
  * Czas Walki (2005)
  W tym momencie Smalec z kolegami koncertuje pod szyldem Ga-Ga/Zielone Żabki. Z jakim skutkiem? Fragment recenzji serwisu internetowego http://www.jaworskiewiesci.com:
  "Ga-Ga/Zielone Zabki! Już w zmienionym składzie, bo czasu jednak trochę upłynęło, ale po chwili dane mi było się przekonac, że ta zmiana absolutnie nie była na gorsze! Oj przypomniały się dawne czasy, przypomnialy.. Mieszanka punka z oldschoolowym hc poruszyła widownie, ktora ruszyła w pogo i razem ze Smalcem wyśpiewywała kultowe już kawałki tej kapeli. Smalec nie stracił absolutnie nic ze swojej zadziorczosci, jego maksymalna siła przekazu nadal porusza, a nowa energia jaką wprowadziła zmiana ekipy muzycznej uaktualnia to wszystko i sprawia, że brzmi to bardzo fajnie!"
  "Elo. Bardzo się cieszę, że byłem na koncercie Ga-Ga/Zielone Żabki. Strasznie mi się podobała ta undergroundowa energia. Pomysł Madha (S'malca) na taki przekrojowy rapertuar też okazał się bardzo dobry. Nie pamiętam żadnych minusow imprezy, a z dobrych muzycznie szczegołow przyznaje wyrożnienia Czarnemu ("Polskie Ulice To Wojna!"), Lisowi ("Pod Mc'Donald'em"), Łosiowi ("Anarchia ") i Smalcowi za to, że dobrał sobie taki dobry zespoł ; za to, że się nie starzeje i za to, że trwa ciągle na pierwszej linii frontu. Aha i za to, że na scenie jest niewyczerpalny."

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]