Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert Moniki Borzym w Sokołowsku - ODWOŁANY!!

  Kino-Teatr ZDROWIE
  Sokołowsko, ul. Główna/36

  19:00 Sobota, 16 maja

  • 25zł

  Fundacja In situ serdecznie zaprasza na koncert Moniki Borzym, ktory odbędzie się 16 maja o godz. 19.00 w Sokołowsku w kinoteatrze Zdrowie. Wokalistka wydała dwa albumy, ktore odbiły się szerokim echem w świecie muzyki. Jej niepowtarzalny styl, oscylujący pomiędzy jazzem a muzyką pop spowodował, że oba jej albumy "Girl Talk" oraz "My Place" okryły się platyną.

  karierę zaczęła od występu podczas największego w Polsce festiwalu jazzowego - Jazz Jamboree. Wtedy na scenie znalazła się na zaproszenie wspołpracującego niegdyś z Milesem, skrzypka i saksofonisty Michała Urbaniaka. Występ skutkował podpisaniem kontraktu z Sony w 2011 r.
  W ramach solowego debiutu, razem z nowojorskim producentem Mattem Piersonem, powstała płyta „Girl Talk”, smaczna kolekcja kobiecych hitow, przemienionych w szlachetne, jazzowe ballady przez czterokrotnego zdobywcę Grammy, aranżera Gila Goldsteina. Światowej klasy brzmienie zapewnili instrumentaliści tacy jak Aaron Parks, jak rownież Larry Grenadier oraz Eric Harland. Płyta odniosła rewelacyjny sukces błyskawicznie pokrywając się platyną.
  Dwa lata poźniej Monika wyszła do publiczności z propozycją autorskiego albumu, do ktorego muzykę skomponowała razem z pianistą Mariuszem Obijalskim. Ku ich zdumieniu zaproszenia do wspołpracy przyjęli Randy Brecker, Chris Potter oraz John Scofield. To wszystko goście – a w zespole nagrywającym album znaleźli się tym razem m.in. gitarzysta Larry Campbell (znany ze wspołpracy z Bobem Dylanem i Paulem Simonem), perkusista Kenny Wollesen (grywał z Johnem Zornem, Norach Jones i John Scofield) i basista Tony Scherr (m.in. Norah Jones, The Lounge Lizards, John Scofield). W tydzień od wydania, album uzyskał status złotej płyty.
  Według portalu jazzsoul.pl płyta znalazła się na 2. Miejscu najlepszych płyt jazzowych 2013 roku, a Interia.pl uznała krążek za najlepszy w 2013 r.
  Niedługo po premierze ostatniej płyty, Artystka została zaproszona do nagrania koncertu dla największej w kraju kulturalnej stacji telewizyjnej, TVP Kultura, a chwilę poźniej wystąpiła w Polskim Radio „Trojka”. Na specjalne zaproszenie, na obu koncertach wystąpił amerykański trębacz Michael „Patches” Stewart, z ktorym Monika stale koncertuje.
  Artystka nie zamyka się na własne projekty. Monika występuje wspolnie z Włodkiem Pawlikiem, tegorocznym laureatem Grammy Awards. Nagrywa z uznanym w kraju kompozytorem i aranżerem Krzysztofem Herdzinem m. in. płyta „Wasowski Odnaleziony”. Jej talent docenił rownież Prezydent RP – Bronisław Komorowski, zapraszając na wyjątkowy koncert gwiazd w Pałacu prezydenckim.
  Będąc otwartym na rożne kierunki muzyczne, Artystka udziela się rownież w innych projektach, m. in. z uznanym polskim raperem Ten Typ Mes’em – gościnnie na jego trzech ostatnich płytach, a także kompozytorsko – tworząc singiel ostatniej płyty zespołu Bracia – „Po drugiej stronie chmur”.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy wiesz, jak wygląda praca kelnera w czasie pandemii? Sprawdź [QUIZ]