Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert: Bajzel

  Piwnica pod Zielonym Kotem
  Mieroszów, ul. Żeromskiego/28

  21:00 Sobota, 27 stycznia

  • 10zł

  BAJZEL - to niespokojny, artystyczny duch, ktory sam komponuje, pisze teksty i nagrywa wszystkie dźwięki. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar granych oraz wokali śpiewanych przez niego na żywo tworzy muzykę do złudzenia brzmiącą jak kilkuosobowa formacja. Jego charyzmatyczne występy, przysporzyły mu sporo fanow w całej Polsce. Muzyk ma na swoim koncie cztery świetnie przyjęte płyty.

  Debiutanckim albumem „Bajzel” [Biodro, 2007] wyznaczył swoją alternatywną, muzyczną drogę, wokoł ktorej stale krąży. Na drugiej płycie „Miłośnij” [Biodro Records, 2009] znajdziemy dojrzałe, osobiste i przemyślane kompozycję. Następczyni, czyli „Mała Wulagaria” [Mystic Production, 2011] jest kontrą zawierająca niestandardowe zestawienia rożnorodnych styli oraz zadziorne teksty, będące opisem świata z zakrapianym, ciętym dowcipem. Czwarta płyta „GinkGo” [wydanie własne, 2013] to staranny zbior zarejestrowanych momentow i objawień oraz kosmicznych odjazdow wydanych w książce zielarskiej. Zarowno na płytach jak i koncertach można dostrzec, że Bajzel to nic innego jak starannie zaplanowany wulkan energii oraz tworca nieokreślonych stylow muzycznych.
  Bajzel zagrał już kilkaset koncertow w kraju i za granicą. Towarzyszył też na trasach rożnych zespołow m.in.: Lao Che, Pogodno, Kasia Nosowska, Baaba, Tymon&Transistors. Występował na festiwalach takich jak Heineken Opener, Off-Festiwal czy SXSW w Austin (USA). Klip do piosenki „Window” promujący pierwszy album "Bajzel" [Biodro Records, 2008], ktory został zrealizowany w San Francisco, otrzymał nagrodę na Yach Film Festiwal 2008 za najlepszą reżyserię. Piosenka "Window" znalazła się rownież na składance amerykańskiej edycji Woodstock Film Festival 2008. W 2010 roku klip do piosenki „Nie Znikaj” został uhonorowany nagrodą Grand Prix na festiwalu Yach Film 2010. Piosenki Bajzla można usłyszeć rownież na polskich składankach takich jak „We Are From Poland Vol.2”, „AlternativePop Vol.1” czy „OffSesje 1” (nagranej w studiu radiowej Trojki im. Agnieszki Osieckiej). W 2011 Bajzla zaproszono do nowojorskiego studia MTV Iggy, w ktorym został nagrany jego występ. Dodatkowo od 2011 roku razem z Jackiem Budyniem Szymkiewiczem [Pogodno] tworzą duet Babu Krol, z ktorym rownież stale koncertują.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]