Wybierz region

Wybierz miasto

  Filmowa Majówka w Sokołowsku

  Kino-Teatr ZDROWIE
  Sokołowsko, ul. Główna/36

  19:00 Sobota, 6 maja

  • 12zł

  Zapraszamy na weekendowe projekcje filmowe w Sokołowsku! W miejscu, w ktorym żywa niegdyś tradycja kinowa służyła rozrywce zamożnych kuracjuszy sanatorium Gorbersdorfu. W miejscu, w ktorym Krzysztof Kieślowski po raz pierwszy spotykał się z fenomenem ruchomego obrazu.

  Niezwykła architektura nawiązująca do tradycji XIX wieku, scena z orkiestronem, widownia mieszcząca dwieście osob – taką przestrzeń zastaną widzowie nowego studyjnego kina repertuarowego w Kinoteatrze ZDROWIE w Sokołowsku. Reaktywacja kina jest kolejnym przedsięwzięciem tworcow Fundacji „In Situ”, ktora przywraca Sokołowsku miejsca przeznaczone na kulturę, dialog, wymianę myśli i tworzenie.

  Jakiego repertuaru mogą się spodziewać?

  Przeważać będą najlepsze ambitne filmy sezonu, laureaci festiwali w Berlinie, Cannes i w Wenecji oraz inne najintensywniej komentowane tytuły ostatnich kilku miesięcy. Bardzo ważnym punktem będą pokazy specjalne, z jednej strony rozmowy o filmach z udziałem ekspertow, nawiązujące do dawnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Sokołowsku, z drugiej spotkania z tworcami, a procz tego projekcje edukacyjne dla młodzieży.

  Seanse przewidziano na wiosenne i letnie weekendy, by wypełnić piątkowe i sobotnie wieczory ambitnym kinem i dyskusją wokoł niego.

  Repertuar nowego studyjnego kina repertuarowego jest dobrany przez wrocławskiego animatora kultury, dziennikarza filmowego oraz wiceprezesa Wrocławskiej Fundacji Filmowej Lecha Molińskiego.

  Repertuar filmowej majowki w Sokołowsku dzień 6

  SOBOTA 06.05.2017 godz. 19.00

  „U Pana Marsa bez zmian” reż. Dominik Moll / Belgia/Francja 2016

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]