Górnik Wałbrzych wygrał na wyjeździe z Calisią i jest wiceliderem

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Górnik Wałbrzych pokonał na wyjeździe 4:0 Calisię Kalisz. To kolejny bardzo dobry występ podopiecznych trenera Macieja Jaworskiego. Po wygranej w Kaliszu w szóstej kolejce spotkań Górnik Wałbrzych awansował na drugie miejsce w tabeli.

Górnik Wałbrzych pokonał na wyjeździe 4:0 Calisię Kalisz. To kolejny bardzo dobry występ podopiecznych trenera Macieja Jaworskiego. Po wygranej w Kaliszu Górnik Wałbrzych awansował na drugie miejsce w tabeli.
W pojedynku z zamykającą stawkę, bez zwycięstwa na koncie Calisią wałbrzyszanie mieli wyraźną przewagę od samego początku. W efekcie Górnik Wałbrzych objął prowadzenie już w 8. minucie po golu Dariusza Michalaka, w w 14. minucie Daniel Zinke podwyższył na 2:0. Do przerwy wałbrzyszanie prowadzili jednak 3:0, bo w 39. minucie rzut karny wykorzystał Adrian Moszyk. Po zmianie stron Górnik Wałbrzych kontrolował przebieg spotkania, a w 76. minucie na listę strzelców wpisał się jeszcze Marcin Folc.

Calisia Kalisz – Górnik Wałbrzych 0:4 (0:3)
Bramki: 0:1 Dariusz Michalak (8), 0:2 Daniel Zinke (14), 0:3 Adrian Moszyk (39 – rzut karny), 0:4 Marcin Folc (76)

Górnik Wałbrzych: Jaroszewski, D. Michalak, Bartoš, Łaski, Orzech, Wepa, Zinke (61 Sawicki), Rytko, Moszyk (80 Chajewski), Szuba.